Vikingové - Série 2 (2014) (série)

Myslím, že druhá série zvedla pomyslnou laťku o stupínek výše. Charaktery postav se prohlubují, přibývá akce a na své si přijdou i vyznavači krvavých scén. Pro mě bylo důležité, že se část prostoru nechala i psychologii postav a obzvlášť zajímavá byla konfrontace Ragnara a krále Ecberta. Jedna z nejsilnějších scén pro mě byla ta, když za Ragnarem přijela princezna a Lagherta se rozhodla odejít.V té chvíli jsem Ragnara nenáviděla za to, že si neuměl vybrat a obdivovala jsem Laghertu za to, co udělala. Král Horik se představil jako král intrik a Sigi se začíná měnit v chameleóna.A Rollo ?Zvenčí obrovský bojovník, uvnitř slaboch. Zajímalo by mě, jestli se dostane za takové chování do Vallhaly.

Vikingové - Série 1 (2013) (série)

Tento seriál mi doporučila dcera a před shlédnutím prvního dílu jsem byla lehce skeptická, ale zdá se, že mě zcela pohltil. Zpočátku mi byl sympatičtější Rollo, trvalo mi, než jsem si zvykla na Ragnarovy trochu zvláštní způsoby.Na Flokiho jako zjev z úplně jiného světa jsem si ještě nezvykla a necítím k němu ani špetku sympatie. Líbil se mi způsob seznamování se všemi postavami a zvyky ,a i když je beru jako historicky nevěrohodné, tak cítím, že někde uvnitř mají určitě něco společného s dávnými Vikingy. Nevím, v kterém dílu se to stalo, ale začala jsem držet Ragnarovi všechny palce a bála se o jeho život pokaždé, když ho někdo ohrozil. Sice mě nepřestal neustále překvapovat svým nevypočitatelným jednáním, ale vyzařovala z něj taková síla, že si zasloužil být hlavním hrdinou. A to je především zásluha Trevise Fimmela, který z tohoto seriálu a především z Ragnara udělal legendu. Další lahůdkou je výborná hudba, zcela nečekaná u seriálu.

La La Land (2016)

Tento film mě jednoznačně zklamal. Mám ráda muzikály i hudební filmy, ale asi jsem čekala víc. Ani jednou jsem z žádného z hlavních představitelů necítila vášeň,( možná k hudbě nebo filmu ) o lásce ani nemluvě. Emma Stone tomu byla o něco blíž než Ryan, ale jejich příběh byl trochu divný. Ani jeden z nich se nepokusil vztah zachránit a přitom toho nakonec oba litovali ? Možná jsem to jen špatně pochopila. Nicméně velkolepá taneční čísla na mě působila spíš rušivě a rozhodně tento film nechci vidět znova. Nejlepší scény pro mě byly ty , kdy se Emma účastnila konkursů. Tam působila velmi přesvědčivě. Mnohem lepší hudební film je Sing street. Doporučuju všem, kdo mají rádi hudební filmy.

Sedem svedkov (1967) (TV film)

Herecký koncert všech zůčastněných a výborná režie. Pro mě jednoznačně nejlepší slovenská kriminálka, i když zas tak moc jsem jich neviděla.

Až já budu velká (1981) (TV film)

Dojemná studie lidských charakterů, které se ukázaly v krizové životní situaci. Trochu mi vadila hudba, která mi silně připomínala komunistickou dobu. Herecké výkony všech hlavních hrdinů byly víc než dobré, takže nad hudbou přivírám oko, patřilo to k době.Dana Batulková mi ale moc do hlavní role neseděla, scénář byl občas trochu děravý a způsob zpracování takový nemastný neslaný... Celý příběh je moc smutný tím, jak se nakonec všechno obrátí vzhůru nohama a černá se mění v bííou a naopak. Ale je to přesně ze života, nic není ve filmu přikrášlené a to se mi líbí. Po shlédnutí filmu Sedem svedkov , který se zabývá stejným tématem, jsem nicméně byla nucena jednu hvězdu odebrat.

Andělé všedního dne (2014)

Těšila jsem se na další film od Alice Nellis, ale jednoznačně mě zklamal. Zdá se mi, že nějak nedrží pohromadě. Od začátku jsem čekala na nějaký zlom, který ovšem nenastal. Příliš zdlouhavé vyprávění jako úvod do děje, jakoby to vyprávěl někdo, komu se to vyprávět ani nechce...A když už se začínám orientovat, kdo je kdo,tak se blíží závěr .Za zmínku stojí jen výkon Vojty Dyka, který mě mile překvapil a který , zdá se, oživil celý film svým svérázným andělem. Bolek se pro tuto roli vůbec nehodil a Javorský jako roznašeč pizzy ? Korunu tomu všemu nasadil závěr, kdy narychlo vymyšlenou verzi o jízdě autoškoly spolkli policajti i manželka. To si proboha nikdo nevšiml, že to auto patřilo té pasažérce vzadu ?

Převrat (2015)

Film jsem shlédla kvůli Piercovi, který nezklamal. Kdyby takhle hrál v Bondovi, tak bych moc a moc přemýšlela, jestli nesesadí Seana z pomyslného trůnu. Prostě takového ho mám nejradši. Možná tím trochu utrpěl Owen, kterého zastínil, pro mě byly jednoznačně nejlepší scény s Piercem. Film nemá žádná hluchá místa, děj se odvíjí pěkně v tempu a ještě graduje. Nejděsivější scény pro mě byly házení dětí z jedné střechy na druhou a pak ta když dcera míří na otce pistolí a ten chlap, co ji drží , míří na ni a nutí ji vystřelit. Moje průměrné hodnocení je způsobeno pravděpodobně žánrem filmu, který nepatří k mým oblíbeným a neuchvátil mne natolik, abych přidala navzdory tomu aspoň jednu hvězdu.

Kaktusový květ (1969)

Jakkoliv si nedovedu představit Goldie a Waltera jako pár, v té záplavě vtipných situací mi to vůbec nevadilo. Myslím, že tento film je hlavně koncertem ingrid Bergmanové. Úžasně napsané dialogy ,divák se nenudí ani vteřinu a dokonce i příběh, ač není moc uvěřitelný, se odvíjí a graduje. Mám ráda klasiku, ale ne každý film z té doby je tak povedený jako tento. Je okouzlující pozorovat změnu Ingrid z ošlivého káčátka na labuť. Je vtipné sledovat reakce Goldie, která nechce ublížit manželce jejího přítele. Nejvtipnější scény jsou pro mě ty, kdy Walter žárlí na svou "manželku ". A nesmím zapomenout na krásnou hudbu, zejména úvodní píseň.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Pro mě výborná pouze půlka odehrávající se v současnosti. Chytře napsaný děj, propojení postav, stále nové a nové překvapení, které se nedá předvídat. Jak starý dědek zatočí s gangem, který se domáhá svého kufru plného peněz, to je teda třešnička na dortu. A vůbec, i ostataní postavy tam nejsou nadarmo a každá z nich má svou nejlepší scénu. Ale prostřihy do historie si nejspíš užijí jen milovníci Forresta Gumpa. Nejsem moc příznovec rychlého útržkovitého vyprávění mnulého děje.Proto jen 3 hvězdy.

Bezva chlap (2010)

Stellan je pro mě ten bezva chlap, nemůžu si pomoct, ale ta role mu sedí jako ulitá. Na druhé straně když tak vzpomínám na Mama mia, taky mi ta role připadla jako ulitá, takže to asi tak nebude. Je to prostě Pan herec! Navzdory úplně jednoduchému příběhu bez zvláštní zápletky, navzdory některým opakujícím se vtipům je film něčím výjímečný. Je to ta jednoduchost vyprávění ? Je to tím obyčejným, ale sympatickým hrdinou ? Je to tím koncem? Nevím. Asi to bude tím, že hlevní hrdina je asi moje krevní skupina. To, jak vybruslil z toho svého začarovaného kruhu...to se mi moc líbilo. Jen jedna věc mi pořád vrtá hlavou: dokážu pochopit rychlovku s exmanželkou zároveň s dojídáním jídla, ale je možné, aby se chlapovi postavil , když to po něm chce škaredá bytná? A když on evidentně nechce? Možná by mi to mohl někdo povolaný vysvětlit.