Enderova hra (2013)

Škoda že to nie je o polhodinu dlhšie aby lepšie doznel záverečný zvrat, a na dokreslenie postáv. Inak je to pre mňa veľké prekvapenie. Hood si po Wolverinovi napravil reputáciu. Film ma neskutočné tempo od začiatku do konca, a správne sa striedajú komorné scény s veľkolepými. Veľmi mu pomáha vynikajúca hudba Steva Jablonskeho. Špeciálne efekty sú na vysokej úrovni, takisto ako aj herecké výkony všetkých zúčastnených. Škoda na začiatku spomenutých chýb a finančného neúspechu, dvojku by som si určite dal.

300: Vzestup říše (2014)

Akčná jazda od začiatku až do konca.Čo ma príjemne prekvapilo je Murro, ktorý sa ukázal výborná voľba pre túto látku. Dokonca prekonal aj samotného Snydera. A to hlavne v práci sa spomalovačkami. Využíva ich na správnych miestach, a v správny čas aby zvýraznil určitý detail. Lepšie sú aj samotné akčné scény, ktoré sú veľkolepé, ale hlavne sú rôznorodé (úvodná bitka vedie). Pomáha tomu aj výborná hudba, ktorá sa síce dosť podobá na soundtack z Man of Steel, ale do filmu, a scén samotných, sa hodí. Má to skvelý spád, čomu pomáha aj rozumná dĺžka. Ale hlavne to má úplne BOŽSKÚ Evu Green, ktorá s ľahkosťou prehráva ostatných hercov. Veľká spokojnosť.

2 zbraně (2013)

Washington a Wahlberg sú super, Kormakurova režia je dobrá ale film niekedy stráca tempo, scenár je prekombinováný ale slovné prestrelky sú dobré. Čakal som, že to bude lepšie, veľká škoda.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Prvú polhodinu som sa nudil, postavy boli nezaujímavé a niektoré som neznášal po minúte na scéne. Potom našťastie Walter začne cestovať a kvalita filmu sa zvýši. Stiller začne hádzať na diváka jednu krajšiu scénu za druhou. A do toho všetkého ešte hrá príjemná hudba. Tu sa ukazuje ako sa Stiller/režisér zlepšuje od filmu k filmu. Film ma strašne feel-good atmosféru a človek má až chuť okamžite vyraziť na Island. Keby že sa úvodná polhodina skráti na 5 minút a ďalšia návšteva domova sa vyškrtla úplne išiel by som vyššie. Takto je z toho menšie sklamanie. Škoda po tých skvelých ukážkach som čakal trochu viac.

Zmizení (2013)

Excelentne zahrané, Jackman má nomináciu istú a pevne verím, že Gyllenhaal ju dostane tiež, budem mu držať palce. Pohlcujúca a až deprimujúca atmosféra (Deakinsova kamera je geniálna) a keby to bolo trochu kratšie, tak aj bezchybná réžia Villeneuva. A ak by bola hudba výraznejšia idem na 10*. Takto je to silných 9* a s čistým svedomím to môžem označiť za najlepší thriller tohto roku.

Špinavý trik (2013)

Oproti predošlým Russelovým filmom je to dosť slabé. Pri filme ma držali iba skvelí herci a herečky a ich výkony, za ktoré si tie nominácie na Oskara určite zaslúžili. Ale inak som sa musel premáhať, aby som to vôbec dopozeral.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Má to zopár dobrých vtipov, ktoré neboli v ukážkach. Výbornú Charlize, Liama a vynikajúce cameá. Ale množstvo vtipov vyšumí do prázdna alebo sú trápne, načo nie sme u Setha zvyknutí. Škoda, malo to veľký potenciál. Dúfam, že si pri pokračovaní Teda napraví Seth reputáciu.

22 Jump Street (2014)

O trochu slabšie než jednotka. Najde sa viac hluchých miest a slabších vtipov než minule. Stále je to ale výborná komédia, ktorá, narozdiel od nedávneho A Million Ways to Die in the West, neukázala všetky dobré gagy v ukážkach.

Vlk z Wall Street (2013)

Leov herecký koncert, ktorého skvele dopĺňajú Jonah Hill, bohyňa Margot Robbie a na menšom priestore aj Matthew McConaughey, Rob Reiner a Jean Dujardin. Plus Marty vo forme v ktorej by sme ho chceli vidieť stále. Ale tie tri hodiny sú predsa len až moc a ku koncu už to stráca tempo. Keby to bolo aspoň o polhodinu kratšie išiel by som na desať. Inak je ten film neuveritelná jazda, ktorú si chcem čo najskôr zopakovať.

Robocop (2014)

Robocop mi veľmi pripomína Zrodenie planéty opíc. Blockbuster, ktorý sa viac zameral na postavy, príbeh, presah. Akcia nebola samoúčelná ale slúžila ako katarzia a vyústenie deja. Jediná odlišnosť medzi týmito filmami je v množstve akcie, ktorej má Robocop viac. Až na jednu scénu je podľa mňa akcia priehľadná. Ale o tú vo filme ide až v druhom, možno až treťom rade. Film stojí na skvelých hercoch, ktorí si svoje postavy vychutnávajú. Hlavne navrátilec Michael Keaton. Film dokáže úspešne predať rôzne myšlienky, presahy, kritiku a aj ľahkú satiru. A to všetko za dohľadu Joseho Padilhi, ktorý všetko zručne zrežíroval a na výslednom filme nie je vidieť komplikovaný vývoj. Na rozdiel od minuloročného Total Recallu sa Robocop nemusí báť označenia zbytočný remake. Môže so vztýčenou hlavou zaútočiť na americké kiná a dúfať, že zarobí dostatočné množstvo peňazí aby sa mohlo natočiť pokračovanie. Ja by som nebol proti.