Hanna (2011)

V touze po čemkoli zavánějícím Bournem jsem si špatně vyložil trailer a kouknul na tuhle instantní lobotomii. Scénář je naprostý zlo, absolutně nic nevíme o postavách, rejžovi stačí k odůvodnění občasnýho full contactu jen tradiční "vysvětlení" s "tajným projektem". Celý spiknutí CIA řeší trojka: trapná šéfová, buzík a skinhead. Hlavní hrdinka sice neví, co je zářivka, ale ovládat kompa CIA jí problém nedělá. Role Erica Bany je jako co? Komu tím prospěl? A dovolenkové příhody malé uličnice ze Španělska posouvají příběh kam? Do.......

Dolanův cadillac (2009)

Vskutku příšerný a zbytečný film. Pointou je, světe div se, stará dobrá pomsta. Hlavní hrdina mi přišel divnej i v Americký kráse, sympaťák to teda neni a furt čumí jak úchyl. Film absolutně ničím nepřekvapí, maximálně tak nelogickým chováním postav a směšnýma pokusama o padoušské filozofování.

Štěstí ve hře (2007)

Film je scénářem opravdu banální, jak tu již mnozí psali, ale po dlouhé době jsem viděl ve filmu herní situace, které měly hlavu a patu, takže se tu (téměř) nedočkámě žádných soubojů "můj royal flush poráží tvůj poker".....Eric Bana je sympaťák. Film asi spíš pro fanoušky pokeru.

Ve jménu otce (1993)

Pete Postlethwaite a DD-L jsou výborný herci, hudba od Bona z U2 je taky super, téma standardně irský, nicméně to není ubrečená nuda. Dobrej film, ne zázrak.

Černá smrt (2010)

Celkem se shoduju s hodnocením Cervenaka, potenciál v tom vidím větší, než se bohužel ukázalo. Nebylo to hloupé a temná atmosféra se povedla, ale klíčové dění ve vesnici bylo skutečně podivně zrychlené, zkratkovité. Morální poselství potom působí příliš instantně, což je škoda. Jeden z těch mála filmů, co by měl bejt výrazně delší.

B.T.K. (2008)

Žánr horor k tomu jen někdo chybně přiřadil, spíš se to tváří jako biografie sériového vraha Dennise Radera, ovšem v tom případě se to zas od skutečnosti v mnohém liší a taky tu úplně absentuje poznávací znak jeho vražd - posílání dopisů s popisem vražd. Zpracované televizně, hlavní postava je ale celkem správně nechutná. Je překvapivé, že i ve skutečnosti takového pitomce chytali tak dlouho.

Zodiac (2007)

Kvalitní filmařina, solidní herectví (i když Downey hrál zas Downeyho). Bohužel jedním ze smyslů filmu bylo ukázat nám vyčerpávající, až zničující touhu po poznání totožnosti pachatele hlavní postavou, a to se povedlo, takže se únava a vyčerpání ze zdlouhavosti částečně přenesse i na nás. Asi bych na to podruhé v nejbližší době nekoukal.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Nejhorší scénář světa! Absolutně jsem nechápal celej film jednání Balea, na konci filmu se začal nesmyslně chovat i Crowe a vlastně i celá jeho banda. Dělal si z nás někdo prdel? Ještěže to bylo vizuálně pěkný a zaujala postava Bena Fostera.

Bezhlavý jezdec (2007) odpad!

Jak jsem ochotnej dát leckdy céčkovýmu hororu nějakou tu hvězdu za roztomilost, tohle bylo snad jen studentský cvičení s nehercema, ohavnou kamerou, triky z Amigy a scénářem s nulovou originalitou. Fakt zvěrstvo.

Habermannův mlýn (2010)

Na filmu je příliš vidět snaha se za každou cenu vyjádřit ke křivdám spáchaným na německém obyvatelstvu při odsunech. Příběh je příliš podřízen snaze vykreslit spravedlivého Němce, který by byl vhodným mučedníkem. Přestože to tak zřejmě i ve skutečnosti bylo, film působí díky zkratkovitému scénáři křečovitě, linie s bratrem Habermanna je tam naprosto zbytečná, taktéž karikatura Hrušínského oportunisty byla zbytečná, důvody jednání některých postav zůstanou tajemstvím. Na nízký rozpočet slušná výprava, netahá to za oči. Tak zajímavé téma šlo zpracovat lépe, myslím.