• Rodinný

Vyprávěj (2009) (seriál) odpad!

SRAČKA je mierne slovo pre tento seriál, ktorý s určitosťou robili bývalí komunisti a ich obdivovatelia. Včera som pozeral Shledání (S04E01) a bolo mi na grc. Zadubená rodina Dvořáku - nikto z nich doma nepreberá politickú situáciu - všetci sa boja antikomunistickej starej materi - jebnutý vnúčik chce v závere vstúpiť do KSČ A stále si kladiem otázku prečo tá stará pyskatá a rebelentská Dvořáková nepožiadala o návštevu syna vo Viedni???? Boľševik by jej dal s radosťou jednosmernú vycestovaciu doložku bez možnosti návratu. Kostýmy v seriáli tiež navrhoval niekto do roku 1989 žil mimo socialistický sektor. VYPRÁVĚJ je seriál pre postihnutých Alzheimerom a pre generáciu, ktorá sa narodila po roku 1989. Howgh.

Bohéma - Snad to nebude tak hrozné (2017) (epizoda)

3 hviezdičky za výkon Vladimíra Javorského - Vlastu Buriana. Premiérovú časť som celú nedokázal dopozerať. Bohéma ma nezaujala. A pritom som sa tešil.

Manžel na hodinu (2016)

BEZ HODNOTENIA. Už druhý rok vlastním permanentku do kina a mám možnosť vidieť všetky filmové predstavenia koľkokrát chcem. Smutné na tom je to /a to ma SERIE/, že nemám možnosť vidieť kvalitné filmy. Iba samé GRCY. CSFD by malo rozdeliť hodnotenie filmov na 2 skupiny : konzumentov, ktorí sa vytešujú a dajú 3-4-5 hviezdiečiek každému stupídnemu filmu, ale dať aj šancu milovníkom filmov, ktorí kriticky napíšu svoj reálny názor po zhliadnutí filmu. HODINOVÝ MANŽEL je plytké dielo. MANŽEL NA HODINU ho určite prekoná o triedu. /stačila mi pozvánka na filmové predstavanie - Studénková+Latinák/.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

EŠTEŽE mám kino permanentku /bola drahá/. Hollywood = Bollywood. Kvantina vyhráva. Kvalita/originalita/ ide neuveriteľnou rýchlosťou dolu z kopca. V prvej tretine filmu sa dokonca premohol mikrospánok /film ma nedokázal zaujať???/. Niečo z MiB ale na čarodejnícky spôsob + Arrival /Příchodzí/-čierna perokresba. Na druhé pokračovanie v roku 2018 už nepôjdem. 2 hviezdičky za pekný pohľad na ryšavú čarodejnícku pannu /jedno z mála potešení z filmu/. STOP.

Bezva ženská na krku (2016)

1 HVIEZDIČKA za vtip o hladných učiteľkách. Film bez iskry. Radšej KVALITA ako KVANTITA. Na Slovensku ale nemáme ani jedno a ani druhé.

Zúčtování (2016)

Charlie Townsend v sukni.??? Stále si lámem hlavu, pre koho sú určené tieto filmy? Asi iba pre konzumentov chipsov a popcornu. Veľmi som sa tešil na Bena Afflecka a trailer, ktorý som videl v kine. Som sklamaný. Pretože väčšinou som veľmi kritický, tak dnes dávam 2 hviezdičky: 1 hviezdička za herecký výkon Anny Kendrick 1 hviezdička za dobrú hudbu.

Osmy (2014) (TV film)

5+1 hviezdička navrch. Veľmi realisticky vykreslené obdobie socializmu. " Pracovné nasadenie " v bytovom podniku bolo štandardým príkladom ako sa pracovalo v celom Československu. Kto nezažil - nepochopí. Smutné časy. Už nikdy viac.

Sezn@mka (2016) odpad!

Tak sme dnes opäť odišli z kina. Hádajte na čom sme boli? Správne. SEZNAMKA. Marinovová nedělej to řemeslo. Déláš hanbu. A to som myslel, že film ČERVENÝ KAPITÁN, AGÁVA,UČITEĽKA boli filmy, ktoré už nič neprekoná. Dnes sa to podarilo filmu SEZNAMKA. + jediné pozitívum cca 30 minút čo sme vydržali sledovať film bola hudba.

Učitelka (2016)

Vopred ďakujem Honajzovi a Marigoldovi, že ma vystríhali pred kvalitou tohto filmu. Už som duševne pripravený na to čo ma čaká. Pravdepodobne to 1.8.2016. Stále si dodávam odvahy. + jedna zvedavá otázka: Tí ktorí ste dali filmu 5x a 4x hviezdičku - vy ste učitelia?