Batman se vrací (1992)

Úvodní jízda kanálem s geniální Elfmanovou hudbou je fascinující, skvělá komiksová atmosféra z prvního dílu se tu vydařila zachovat, De Vito i Walken patrně ve svých nejlepších rolích, Michelle je kočička vydařená, Keaton se svojí vejčitou hlavinkou vypadá bez masky stejně trapně jako  jako v jedničce, leč v masce, kde jsou vidět jen oči a rty vypadá pořád ze všech Batmanů nejlíp... příběh taky dobrý, Burtonova režie stále excelentní - tak proč mě to doprdele tak nudí? Že by první náznak Burtonova pozdějšího sešupu dolů? Je fakt, že Edvard, Ospalá díra a první Batman jsou jeho nejlepší filmy, které se mu později už nikdy nepodařilo přetrumfnout. Bohužel ani kvalitativně dorovnat. Takže stejně jako Burtonovým pozdějším filmům ani tomuto vymazlenému pokračování nemůžu dát víc, protože mě na něj prostě nebavilo koukat.

Žhavé výstřely (1991)

Po třiceti letech musím bohužel konstatovat, že tenhle film dost zestárnul, nebo jsem zestárnul já. Ano, některé scénky jsou kultovní, ale spousta fórků mi dnes už přišla trochu do prázdna, některé až vyloženě nevtipně zbytečné. Myslím, že dvojka byla vydařenější. Teda doufám, musel bych si to ověřit. Ale teď někdy to určitě nebude...

Modrý závoj (1941)

Hezký námět o dvou sestrách a jednom smutném omylu. Bohužel patetické provedení a románová mluva to zabíjí, až se člověku dělá místy nevolno. Idiotské jméno Rašilova Králíček je příliš idiotské i na 40. léta.

Psanci (1980)

V podstatě film zajímavý pouze obsazením. Jinak totální nuda western i s přeskakováním. Škoda. Navíc gauneři měli vždycky spoustu štěstí a přesné kulky, zatímco jejich pronásledovatelé byli totálně neschopní, hloupí (a vlastně ti zlí policajti), kteří střílí v obklíčené přesile 50 na 8 kteří nemají kam utéct a gauneři projíždějí pod sprškou střel sem a tam a nikdo né a né se trefit a když už mají v sobě asi 10 ran, pořád né a né umřít - divný fakt. Ke konci už jsem si opravdu přál ať ty gaunery konečně někdo trefí a já můžu jít v klidu spát. Vlastně nevím, proč se tyhle filmy adorující gaunery na sympatické hrdiny vlastně točí. Že by lidi měli gaunery rádi?

Anděl Páně (2005)

Tak jo - 15 let jsem se tomu vyhýbal, protože jsem už dle fotek tušil... A tušil jsem správně. Je silvestr 2021 a já dostal chuť na pohádku - no na neviděnou pohádku ideálně. Tak jsem si řekl, že dám šanci Andělovi. Velká chyba. Už prvních 10 minut mě tak zprudilo, že končím. Trapný rádobyvtipný fórky, lacině vypadající CGI nebe (kdepak jsou malebné roztomilé kulisy Ladovských pohádek?), upocené herecké výkony jak z ochotnické estrády... Sorry ale fakt nee. Klidně si to tu pětkujte jak chcete, ale trvám na tom, že poslední dvě dobré naše pohádky  byly S čerty nejsou žerty a Jasněnka. Jirka Strach má možná dobrou snahu, ale technicky ani talentově na to prostě nemá - stejně jako na to už nemáme ani herce. A současná filmová generace na tom nejspíš bohužel nic nezmění.

Kriminálka Las Vegas - Panenka jako živá: část 2 (2007) (epizoda)

Dost slabé uzavření miniaturního vraha. Slečna je sice šibnutá moc roztomile, ale nějak mi to celé nedává smysl. Akce s obráceným autem už vůbec ne. Čím v té poušti Sáru přiklopila tím dvoutunovým autem si tvůrci zjevně hlavu nelámou. Navíc díl se věnuje bohužel mnohem víc Sáře, než sympatické psychopatce - škoda.

Kriminálka Las Vegas - Zákon přitažlivosti (2007) (epizoda)

Liev Schreiber přinesl do tohoto seriálu skutečné oživení. Na první pohled je cítit, že sem přišla opravdu osobnost, která ve srovnání s ostatními seriálovými herci ční jako Eifelofka. Charismatem, osobností i herectvím mu může sekundovat pouze Petersen, a i ten tak tak. Lieva začínám mít čím dál raději a už tady je dost vidět, že má na víc. Což se mu naskytlo naštěstí prokázat v průběhu dalších let až do dneška. A on tu šanci víc než využil...

Kriminálka Las Vegas - Lokomotivy (2006) (epizoda)

Celkové vyústění případů modeláře mě celkem zklamalo - potenciál byl větší. A nemám rád, když se kombinuje víc případů v jednom dílu - je to pak hrozně nepřehledné.

Bandolero! (1968)

Konečně někdo přestal oblbovat chlapy jako ve všech pohádkách a řekl to naplno: ženské mají rády gaunery. Hodní moulové nemají šanci!

Návrat do budoucnosti III (1990)

Kdo si myslíš, že seš? Clint Eastwůd?  :-))   Ač jsou první dva díly neméně geniální, musím říct, že tento mi byl minimálně dobově nejsympatičtější - nejspíš to bude tím, že 50. léta v USA ani scifárny z budoucnosti (v tomto případě paradoxně už minulosti) jako Blade Runner mě nikdy moc nebavili. Čestnou vyjímku tvoří geniální Terminátor. Zato westerny a doba divokého západu to jo. Takže přesun hlavních postav právě do téhle doby mě velmi potěšil. Škoda, že nenatočili čtyřku ze středověku... ha ha Zameckis odvádí neuvěřitelnou práci - třeba finální scéna na lokomotivě je opravdu dechberoucí - a to zdaleka nejen na dobu vzniku. Jinak pekelná advokátka z filmu Philadelfia v roli doktorovy milé velmi potěšila a překvapila. Jedna z mála sérií, která se zvládla završit se ctí a na stejné úrovni jako první dva díly. Nejspíš i proto, že se natočila v podstatě zaráz (v rozsahu pěti let), kdy herci ani režisér nestačili příliš zestárnout. Protože pokračování po 20.ti letech málokdy dopadají už dobře.