Děsivé dědictví (2018)

Dědictví aneb kurvahošigutentag v hororové verzi. Takže články na netu typu: nejlepší horory roku... rozhodně nečíst. Nevím jestli se s tím nadpisem nesekli, protože po poctivým shlédnutí Tichýho plácku, Rituálu a teď Dědictví, mám pocit, že to měly bejt nejdebilnější horory roku 18. Bohužel pravý význam slova Děsivé v názvu filmu mi došel až o dvě hodiny později než měl - tedy u závěrečných titulků...

Robin Hood (2018) odpad!

Robin Úd se v hrobě obrací...

Sherlock (2010) (seriál) odpad!

Zmodernizovaná verze pro idiotskou současnou generaci, která by přece klasickou verzi nepochopila. Ne díky.

Tiché místo (2018) odpad!

Už dlouho jsem se tak nějak vůbec nedokázal naladit ve filmu na nikoho z hlavních postav. V podstatě mi byl osud téhle celé rodinky tak nějak u prdele. A nejspíš žádná filmová rodinka ještě neměla tak ošklivou dceru. Nic ve zlým. Plně počítačový jakožemonstra jsou trapný asi podobně hodně jako v Hobittovi počítačoví skřeti s velikým Azogem v čele. A ne že bychom to neuměli líp, že. Ale invence tak nějak v háji. Jinak nelogičnosti typu: veliký přípravy na porod a těhotná rodící mamina šlápne na schodišti na obrovskej hnusnej rezavej hřeb - trčící ze schodu směrem nahoru přímo na nášlapné straně - na schodišti kde celá rodina už pár měsíců běhá denně bosa. Kde se tam kurva tak najednou vzal? Dalších podobných hovadin je ve filmu spousta. Byl bych to i býval odpustil, kdyby to celkově (hlavně celá první utahaná tichá polovina) nebyla taková příšerná nuda až na půdu.

Král psanec (2018)

Oproti Statečnému srdci po všech stránkách slabý odvar. Herci nemastní neslaní, příběh bez výraznějších zvratů, hudby si tady ani nevšimnete, mě osobně to potkalo až u závěrečného titulkového cajdáku, co se hodí víc do radia než do středověkého velkofilmu. Od začátku jsem pořád jen čekal, kdy se film rozjede a když přijde finální bitva, kde nic tu nic, bez špetky nápadu, invence. Poražený z bitvy odchází jako by se nechumelilo, přesto, že by mohl být drahocenným výkupným za uvězněnou ženu a dceru vítězné strany. Ty jsou poté najednou samy propuštěny jen tak... No prostě konec mě nasral. Za mě velké zklamání.

Studený jak kámen (1991) odpad!

Fuj tak tohle bych si hodil do kolonky "nechci vidět"... Bohužel už se stalo. Asi nejubožejší varianta akčního filmu co si člověk dokáže představit. Brian se svým mužným účesem a sexy slipama je akční hero desetiletí. Dementní story a ještě dementnější dialogy zlodušských motorkářů na úrovni starýho Mad Maxa - to fakt chceš... Tenhle film i božský Brian naštěstí zcela poprávu zmizeli v propadlišti dějin a je to moc dobře, protože to alespoň trochu budí dojem, že nějaká spravedlnost na tomhle nuzném světě přeci jen existuje...

Mladé pušky (1988)

Takovej western pro teenagery... Sice hvězdné obsazení docela, ale nutno říct, že tahla mladá partička se tady moc nepředvedla. Uvěřitelný byl jen Sheen a Sutherland. Estevez je oproti tomu taková prdelka, to drsňáctví Billiho Kida mu opravdu moc nešlo, ač se snažil a snažil a snažil. Ale když obsadíte do role drsňáka někoho, kdo na to nemá, vylámete si zuby. Zkuste si tyhle kluky představit třeba v kterémkoliv filmu od Leoneho, nebo vedle Johna Weina, Gregory Pecka...budou k smíchu. A nesmyslné chování bandy zloduchů i vojáků dorazilo zbytek. Prostě slabota.

Žoldnéř (1968)

Krom geniální hudby bohužel absolutní nuda, Velkému tichu nesahající ani po paty, škoda a velké zklamání.