Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Horor

Recenze (912)

plakát

Metoda Markovič: Hojer - Chyba systému (2024) (epizoda) 

Tísnivá atmosféra prvních dílů je ta tam. Mám skoro pocit, že se z toho tvůrcům pod rukama stává spíš nechtěná komedie místy. A je to škoda.

plakát

Podfu(c)k (2000) odpad!

Tvl. ti angláni asi nikdy neviděli jak vypadají cigáni?  :-)) A krom toho je to opět zcela ubíjející píčovina, stejně jako Guyova prvotina... Nekoukatelné. Hnusní kxichti, hnusné prostředí, mluva, rádoby kůl kamera... no prostě komplet fujtajbl. Nikdy více! A navíc je to vykrádačka Tarantina jako prase, která ovšem Tarantinovi nesahá ani po kotníky.

plakát

Vzpoura na lodi Bounty (1935) 

Tahle verze už pro mě bohužel příliš zestárla. Byť jí nutno přiznat jistě slušnou velkolepost na svou dobu. Ale co na plat, nebavilo mě to. A Laughtona mám přeci jenom raději v pozdějších rolích obtloustlých bodrých chytrých pánů viz. Spartacus nebo Svědek obžaloby. Co se týče samotné Bounty, best verzí nadále zůstává ta s Marlonem, byť Hopkins/Gibson verze také není určitě špatná.

plakát

Pobřeží moskytů (1986) 

Zajímavá myšlenka, ale nebavilo... A předlouhá stopáž to zabila úplně. Jediné zajímavé na tomto filmu je, že River tu hraje Fordova syna, zatímco o pár let později si zahraje přímo jeho mladé já v Indiana Jonesovi  :-)

plakát

Metoda Markovič: Hojer - Poslední facka (2024) (epizoda) 

Nuže po shlédnutí třetího dílu, se zdá, že tu máme nový seriálový fenomén. Takže co všechno musím pochválit? Především režiséra i scénáristu, protože tohle je prostě skvěle napsáno i natočeno a na to tady bohužel už dlouho nejsme moc zvyklí. Hned za nimi musí následovat veliká chvála hercům, především tedy oběma Petrům - Uhlíkovi (Hojer) a Lněničkovi (Markovič). Uhlík v téhle náročné roli prostě exeluje a Lněnička je jako vyšetřovatel Markovič taky naprosto přesný (musel přibrat 10 kg, změnit účes, kotlety) Neužil (např. Zátopek) je taky výborný. A proto hned musí následovat chvála ostatním tvůrcům, kteří měli na starost dobovost (osumdesátky). Výprava, interiéry do nejměnších detailů, kostýmy, účesy. Snad jen u některých hereček se mohlo na dobových účesech zamakat trochu víc, ale pánské účesy jsou povětšinou výstižné  Takže v rámci porevoluční české produkce za mě velká pecka.Asi jediná vada na kráse je obsazení mladého Mišíka, jinak nemám co vytknout. Naštěstí ho tam moc není vidět, tak se to dá přežít

plakát

When a Stranger Calls (1979) 

Pozor spoilery!!! Pokud jste neviděli nečíst! Souhlas s ostatními, že film je dost rozpolcen. Uvůdní dvacetiminutovka slibuje mnohé, poté však přichází radikální střih (byť s dobrou lekačkou) a najednou se dostáváme do jiného žánru a skoro do jiného filmu. Úplně jsem tenhle odskok nepobral. Detektiv Tlusťoch moc dobře pronásledování zločinců nedává a tak si toho uličníka nechává několikrát jako blbec unikat, zatímco nepříčetný vrahoun ač nedá dohromady pár smysluplných vět aby zbalil aspoň tuhle barovou dámu trochu za zenitem, tak je zároveň tak schopný a mazaný, že se dokáže dostat lidem do bytů i luxusních vil bez porušení zámku, aniž by si kdokoliv všimnul něčeho podezřelého. Navíc je to takovej moula celkem...A hlídací slečna se na ty haranty prostě nepude mrknout a nepude, i když jí někdo 10x volá a řekne jí ať to udělá. A děcka sou několik hodin mrtvý a von tam v klidu celej vod krve vyvolává ze staré linky, kterou někdo náhodou zapoměl odpojit. Jasný no. Těch děr v logice na mě trochu moc sorry. Tak za ten napínavej začátek a konec za 1*.

plakát

Pán prstenů: Prsteny moci - Slitina (2022) (epizoda) 

Spoilery!!! Bože díky za tlačítko "seřadit komentáře podle hodnocení"  :-)) Ano ignor list tu bohužel chybí, nicméně tímto tlačítkem je možno hejtery a odpadlíky vytěsnit a nemuset ty sračky číst... Za mě skvělý závěr první série. Rafinované matoucí twisty ohledně identit cizince i Halbranta. U toho bylo od tvůrců velmi mazané obsazení hercem lehce podobným na Viga Mortensena aka Aragorna, tudíž odhalení jeho identity bylo dobré překvápko. Dobré zmatení proběhlo i u linie tajemného cizince. Postavy Sauronových "sudiček" jsou výborné, hlavně tedy ta mlčenlivá holohlavá je fascinující. Jediné co mě trochu nasralo je avizované přeobsazení Adara. Jehož ztvárnění Mawlem z něj dělá zatím nejzajímavější postavu seriálu.

plakát

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál) 

Na druhý pokus zvyšuji na plný počet. Klady totiž výrazně převažují drobné mínusy. Předně oproti příšernému Rodu draka (kde nechápu to pozitivní hodnocení) jsou podle mě Prsteny velice povedené. Vlastně mě baví víc než Hobit. Možná dost tím, že se zdejší tvůrci poučili právě z Hobita a v tom co mi tam vadilo nejvíc, se vrátili k původní trilogii. A to v nadužívání digi technologie. Hobit byl nechutně předigitalizovaný, hlavně u skřetů, kteří vypadali hrozně neživotně. Tady se tvůrci vrátili ke klasickým maskám a udělali dobře. Skřeti jsou nechutní, děsiví a hlavně živoucí, tudíž realističtější. Obsazení je tu převážně sympatické, narozdíl od Rodu draka, kde nenacházím jedinou sympatickou postavu. A i když mě korektní všudypřítomné obsazování černochů a asiatů taky sere, nutno uznat, že oproti Rodu draka jsou tady tito herci vybráni alespoň celkem sympatičtí. Hudbu si nemohu vynachválit, teď, když ji už mám naposlouchanou, mi funguje na druhý pokuk ještě líp a McCrearymu se podařilo vytvořit skoro tak geniální soundtrack, jako filmový Shore. A závěrečný song série ve mě vzbuzuje podobné mrazení, jako Golum song z konce filmových Dvou věží.

plakát

Nevyřízený účet (2013) 

Vůbec ne špatné. Bohužel ovšem musím souhlasit s Limou, že James Franco je trochu castingový omyl. On na ty záporáky prostě nemá xicht. Je to výbornej herec, ve Zrození Planety opic byl skvělej, ale jako záporák...ne. Je to jako když Filip Renč obsadil do role Hitlera Štěpánka Šafránka :-)) nebo Lála Pešek obsazený v Hrátkách s čertem do role generálního ředitele pekla. Těmto lidem prostě záporáky neuvěříte. Na druhou stranu Vladimír Ráž alias klaďas na N tou si tamtéž střihnul roli doktora Solferna a byl fantastický. Nu holt někdy to zafunguje, většinou spíš ne.

plakát

Vetřelec: Covenant (2017) 

Po shlédnutí Ridleyho nudných a příšerných opusů Prometheus a nověji Napoleon, odkládám ad acta, do kolonky "nechci vidět"... nebo též "ani omylem". Čau.