Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Horor
  • Akční

plakát

S.W.A.T. (2017) (TV seriál)

Tak kvůli tomuhle odešel Morgan z Myšlenek zločince?

plakát

Všichni moji blízcí (1999)

Už z té veliké úcty a respektu ke skutkům lidskosti pana Wintona bych strašlivě rád napsal, že je to výborný a strhující film. Jenže on není. Přesně takový je film Obchod na korze, který jsem zkouknul po xté zrovna předevšírem náhodou, takový je film Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou i slavný Schindler list. A pan Winton by si určitě zasloužil podobně silný a strhující film. Tady ta snaha je cítit taky, leč výsledek takový bohužel není. První nudnou a nezajímavou třetinu jsem přetrpěl ale tak zoufale jsem se nudil, že jsem začal přeskakovat. Po chvilce mi došlo, že mě ten film tak zoufale nebaví, až mě vlastně přestal zajímat. A tak nakonec jediné opravdové emoce ve mě vyvolala závěrečná dokumentární vsuvka, kterou jsem viděl sice mockrát už, ale přesto mě opět dojala k slzám. Veliká poklona pane Winton a režisérovi jednu hvězdu za dobrý záměr a snahu, víc dát opravdu nemůžu. Raději se podívat na nějaký dokument o dotyčném pánovi....

plakát

Myšlenky zločince - Hell's Kitchen (2017) (epizoda)

No jasně - tým se dozví, kde se asi skrývá předpokládaný vrah až dvaceti lidí a na místo dojede jen jedno auto behaviorálů = 4 lidi. Do té doby po vrahovi pátralo celý město. Nikde žádný komando těžkooděnců, zásahovka, nic. Objeví poklop - vstup do podzemí - co napadne chytrou Prentisovou? "Rozdělme se!"   :-))  Takže do podzemí lezou dva lidi - jeden chlap a 40ti kilová baba. Slezou dolů a zase:  "rozdělme se!"   Ty vole!!! Unesenou najde baba, chlap jde sám jedinej prozkoumávat podzemí, kde se skrývá nebezpečný sériový vrah. Hmmmmm... Samozřejmě si s sebou nevezmou ani pořádný světlo, ani kameru, nebo brýle na noční vidění, cokoliv. To jako fakt? Podobná scéna v kultovním Mlčení jehňátek ovšem dávala smysl - Starlingová pachatele objevila náhodně sama a šlo o čas. Tady ale věděli přesně do čeho jdou už předem. Takže zásah tímhle způsobem tu vyznívá tak naivně a debilně, jako by scénář psalo desetileté dítě, které nemá o práci policie vůbec žádnou představu. Ale dobrá, stane se, jedeme dál.

plakát

Myšlenky zločince - Série 12 (2016) (série)

Odchod Morgana a Hočnera je opravdu bolestný, bohužel ještě víc návrat nesympatické Prentisové - obzvlášť po udělení nové funkce a zjištění dle její filmografie, že je tato výměna už zřejmě nastálo. Bohužel ti nesympatičtí se vracejí, ti druzí nikoliv. A ta infantilní pitomá blbka za počítačem ne a ne zmizet. No naštěstí poslední nováčci do týmu jsou celkem v pohodě a díly si drží v této sérii obdivuhodně vysokou kvalitu, Takže se nedá nic dělat - nutno koukat dál   :-)

plakát

Myšlenky zločince - Spencer (2017) (epizoda)

Nápad s Reidem je celkem kongeniální tah scénáristů. Seriál to hodilo na chvíli někam  trochu jinam. Byť mi toho chudáka začíná bejt už i líto, pořád vychytává nějaký poděly.

Dlouhé horké léto (1958)

Výborný - sice mě trochu zklamal ten trochu moc až ne-uvěřitelně pozitivní konec, ale jako jo - proč by vobčas nějakej film nemoh dopadnout i dobře že...  Jinak Ňúmen tradičně k sežrání, Orson kupodivu mimořádně celkem sympatickej dareba a Joanne Woodward  mladá, chytrá a sexy. Verze z osumdesátek taky nebyla špatná, ale Don prostě není Paul... byť Robarts byl myslím taky skvělej tata jestli se pamatuju dobře - ale ten je skvělej všude  :)

plakát

Vzpomínky na Afriku (1985)

Tak tenhle film mě opravdu zklamal - vlastně mě vyloženě iritoval už od začátku. Redforda jsem nikdy moc neprožíval, ale Meryl jsem měl vždycky rád. Bohužel její postava tady mě bohužel nebavila ani v jejím podání. Celkově jsem tu vlastně nenašel jedinou postavu, co by mi byla sympatická, stejně jako prostředí ani doba ve které se odehrává děj. Nějak to jde mimo mě úplně sorry. Ostatně asi to nebude náhoda - všechny Pollackovy starší filmy mě nikdy nebavily. Zaujmul mě až Předčítačem.

Rozpolcený (2016)

Sorry já asi viděl jinej film. Za prvé Šímalan není zpět a Vyvolenému nebo Vesnici tohle nesahá ani po paty. Za druhé McAvoy mi zatím všude přišel jako totálně nudnej a nezajímavej herec a na prdel si z něho teda rozhodně nesedám - jeho herectví mi přijde na úrovní oblastní estrády. Kdo tvrdí opak, zjevně nikdy neviděl hrát Hopkinse, Branda, Nortona, Třísku, Hrušínského, Kemra nebo Čepka ani kohokoliv z plejády skvělých herců. Například bych doporučil zmiňovaného Nortona v Prvotním strachu nebo Klubu rváčů... Avoy nepůsobí vůbec jakkoliv nebezpečně ani ve chvílích, kdyby tak vypadat měl. Vypadá furt buď jako tele, nebo v těch brejličkách jako totální šulin. Tenhle chlápek mě bohužel fakt nebere a vzhledem k důležitosti jeho postavy s ním padá dolů i celej film. Neba mě na něj koukat dýl jak 5 minut, natož celej film. Ale i kdyby to hrál někdo sympatičtější a uvěřitelnější, je to bohužel nudná slátanina a nápad s rozpolcením zabíjí přemíra postav. Kdyby jich bylo 5 maximálně - oká, ale 24??? To už je fakt blbá parodie. Takže za mě zázrak se nekonná.

plakát

Myšlenky zločince - Hostage (2016) (epizoda)

Tak tohle je opravdu hustej díl, jeden z nejsilnějších celého seriálu. Ta situace, kde si Violet pomalu uvědomuje, že je vlastně Amélie a kdo jsou její rodiče ve skutečnosti...úuuu mám z toho mrazení...