Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční
  • Horor

plakát

Křidýlko nebo stehýnko (1976)

Bohužel většina ne Funésovských ale řekněme francouzských komedií té doby notně zestárla. Nebo možná jsme jen zestárli my. Těžko říct. Možná jako puberťáci jsme byli shovívavější no a taky moc nebyla konkurence. Dneska už je a velká a staré francouzské komedie už neobstojí. Hodnoceno dnešníma očima, jen pár Funésovských komedií je ještě koukatelných. Tahle k nim ale nepatří. Funés není moc vtipný a všichni kolem jsou tak trochu pitomci (ostatně jako ve většině jeho komedií) a celé je to vlastně hrozná nezábavná hovadina. Odpad nedám jen z úcty k Funésovi. Nebo spíš Filipovskému?

Insomnie (1997)

Výborně natočené, Skarsgard tradičně taky skvělý, jen rozuzlení případu mi přišlo vzhledem a k celkem akčnímu rozjezdu, poněkud banální. Takže z druhé půlky jsem byl celkem zklamaný. Škoda.

plakát

Vraždy podle Jidáše (1999)

Viděno 2022 - s odstupem času musím uznat, že moc dobrých filmů na podobné téma po Se7en a Mlčení jehňátek vlastně nevzniklo... Jasně - je to vykradený jak sviňa - ale je to vykradený dobře. Hutnou atmošku to má jen co je pravda, odsejpá to taky slušně, vraždy vypadají velmi realisticky, poldové jsou sympaťáci a killer má charisma a jako psychouš je typově nejspíš i uvěřitelnější než Kevin v Sedmičce. Kevin je sice skvělej herec, ale víc mi seděl v Americké kráse, Obvyklích podezřelích nebo Ostrovních zprávách, než jako vyšinutej killer. Takže suma sumárum - co víc si přát? Holt někdy dobře udělaná vykrádačka je koukatelnější a smysluplnější, než nemastný neslaný originál udělaný blbě. Takže zvyšuju na 4*.

plakát

Rod Draka - Černá královna (2022) (epizoda)

Prima, konečně tomu člověk může dát aspoň 4*. Kdyby seriál vynechal těch 8 proplkaných a nudných epizod o ničem a začal devátou epizodou smrtí krále bez charismatu, nebyl by to zdaleka takový propadák. Finální epizoda série se konečně aspoň trochu přiblížila fenoménu GOT. Novopečená nepomazaná královna se sice původní opičce nevyrovná, z Démona se stal trochu podpantoflí chlapík a ani ostatní ansábl není pořád bůhvíco, ale Jan Legolas Žižka z rodu Targarienů to nakonec zachraňuje svým charismatem a sympatickou nasraností a nepřátelstvím. Byť mu koule byly trochu zapilovány, alespoň dle některých zdejších uživatelů, anžto v knize to prý neměla být nehoda, leč čiročirý bohapustý záměr... PS: Cha chá - von tady toho největšího frajera seriálu hraje největší jebo z Posledního království?  :-))  nee, fakt je to ten samej herec?

plakát

Predátor: Kořist (2022) odpad!

Když vás už první půlhodina tak zoufale nebaví, že musíte přetáčet dopředu, je něco hodně špatně. Bohužel film mě absolutně nechytl ani poté, takže za mě jednoznačné NE. Zdejší nadšení nesdílím. I dvojka měla mnohem větší charisma. Ale mám chuť si pustit raději po třicáté originál.

plakát

Simpsonovi - Seriózní Flanders 1/2 (2021) (epizoda)

Co to tu melete holomci?  :-D  Je to stejně nezáživný a nevtipný jako posledních několik sérií.  Vopětkovat tuhle srágoru může snad leda člověk, kterej nikdy neviděl nic od čtvrté do devatenácté série.

John Wick (2014) odpad!

Nejstupidnější akční film všech dob? Vousy na Neovi vypadají fakt divně, a největší jebo z GOT jako hlavní záporák je prostě k smíchu. Stejně jako neexistence policie nebo špetky nadhledu v tomhle filmu. Chlap si přijde na diskotéku, vystřílí tam 300 rusů a nikdo si toho ani nevšimne. Hm... poslat tak Johnyho W. na Ukrajinu, nejspíš by bylo do zítra po válce.

plakát

Allan Quatermain a Ztracené Město Zlata (1986)

Laciné triky, jeden jediný hudební motiv na celý film, pouštěný ve smyčce stále dokola. První polovina filmu docela zábavná, druhá půlka ve ztraceném městě jde kvalitou zoufale dolů. Škoda.

Monstrum (2022) (seriál)

Seriál, který navnadí skvělým pilotem, jež vtáhne rovnou do centra dění, leč další díly očekávání vůbec nenaplní. Naopak sklouznou v patlání se Dahmerovým dětstvím, rodinným zázemím, rasovou otázkou, neseriozností policie atd. Poslední tři díly jsou jen utahané tlachání. Škoda.

plakát

Monstrum - Kassandra (2022) (epizoda)

Kdyby tam netflus nesral tu politiku a rasizmus, mohlo to bejt za 5. Sendvič scéna je mrazivá do morku kostí - na oskara pro oba zůčastněné... Z následné scény kdy se ozívá z Dahmerova bytu zvuk pily se mi udělalo zle. Jednoho vyšinutého souseda ze kterého šel občas podobný strach jsem nedávno měl, takže se mě tento díl, narozdíl od minulého opravdu dotknul. Lynchovic holka se po pár divných filmech, které mě zklamaly, vypracovala ve zručnou režisérku a jde v papínkových šlépějích velmi dobře.

Ovládací panel