Neopouštěj mě (2010)

Doják pro holky a slabší nátury. Zřejmě první film, kde mě Keira vyloženě iritovala svým mizerným hereckým projevem. Ostatní dva bych ještě snesl, kdyby se ve filmu dělo něco jiného, než nekonečné fňukání a meldování o odkladu. Celá konstrukce toho příběhu je fakt dost pochybná a musel bych mít asi velkou depku, abych se do toho nějak vžil.

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

Karel a Jan objevují principy kauzality a cestování časoprostorem a je z toho dosud nepřekonaná česká sci-fi komedie. Takový interiér lodi RMK je po letech vtipný už sám o sobě.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Napsat dobrou pohádku je evidentně větší oříšek než natočit dobrý sitcom. Nevím proč se snažili nacpat tam ty hustokrutěpřísné hlášky. Ale možná se pletu a současná generace diváků odkojená fejsbůkem to ocení. Pro mě jenom další z moderních pohádek, po které za rok neštěkne ani pes. Škoda, taky jsem čekal od tohohle tvůrčího kolektivu a herců daleko víc.

Honza málem králem (1977)

Dneska už klasika, která mi nevadí ani po desátém opakování. Je docela obdivuhodné, že ten Zeman dokázal tři dekády po sobě natočit pokaždé takovou povedenou a nestárnoucí pohádku.

Dovolená za trest (2014)

Kdyby tam bylo míň romantiky a víc humoru, šel bych s hodnocením klidně ještě výš. Pak by to totiž dokonale splňovalo kritéria pro příjemnou oddechovou komedii pro celou rodinu.

Policajt nebo rošťák (1979)

Viděno s odstupem možná třiceti let, mohl bych tomu lecos vytknout, hlavně po scénáristické stránce. Ale tehdy byl pro mě Belmondo největší borec na světě, a tak z nostalgie dávám 80%.

Devět symfonií Antonína Dvořáka (2014) (pořad)

Pár dílů uprostřed mi uteklo, ale i tak dávám 100%. Komentáře Bělohlávka a Ebena mě nijak nerušily. Naopak bych řekl, že byly decentní, jak se sluší a patří na takový pořad. Dostatečně stručné a přitom zajímavé, občas i vtipné. K hudbě není co dodat, jedním slovem úžasná, ale bavilo mě sledoval i jednotlivé muzikanty, ty dělníky hudby (jak by řekl Xavi), co v potu tváře dřou na zkouškách svoje party, pak s orchestrem objedou celý svět, sklidí ohromný potlesk a užijí si chvilku slávy, ovšem s výjimkou pár sólistů pouze jako anonymní kolečko v dokonale vylazeném stroji.

Osmy (2014) (TV film)

Trojanovy osmy mě bavily, jen ta rádoby orchestrální hudba se moc nepovedla.

Kancl (2014) (seriál)

Dělat remake originálu, kterému se v podstatě nedá nic vytknout je poněkud "suicide mission". Neříkám, že se na to nedá dívat, ale srovnání je kruté. Co mi vadí nejvíc, že oproti originálu se z toho vytratil ten "live documentary" feeling. Těch pár trhaných pohybů kamerou a přeostřování to nezachrání, spíš naopak. Ale problém je hlavně v hercích, kteří odrecitují text a nasadí výraz jaký jim Šteindler nařídil, což je použitelné v běžném českém sitcomu, ale ne tady. Tohle si prostě Gervais napsal pro sebe a těžko se mu někdo kdy přiblíží.