• Romantický

Fish Tank (2009)

Life is a bitch and then you die...

Šeptej (1996)

Paráda! Tomuto filmu môžu dať nízke hodnotenie asi len ľudia, ktorí v roku 1996 ešte len ťahali káčera po pieskovisku! Ja si tú dobu pamätám veľmi dobre a to práve takto! Generačná výpoveď? Môže byť! Hudba je neskutočne geniálna a do tej holky, čo celé dni katatonicky len tak sedí v kresle som sa zamiloval!

Nic nás nerozdělí (2012) odpad!

Smrteľná dávka pátosu bude prekročená za 5, 4, 3, 2, 1,... odpad!

Million Dollar Baby (2004)

Ono je síce fajn pre zmenu sledovať, ako si dámy dávajú na tlamu, ale... Hilary Swank a jej hlavná hrdinka je nechutná vidláčka (počúvať jej prízvuk v pôvodnom znení bolo skutočné utrpenie), totálne antipatická osoba, s ktorou žiadny súcit ani empatiu nepociťujem. Eastwood je pre mňa presne ten režisér, ktorý si už dávno mal dať odchod a Morgan Freeman sa zase raz ocitol v tej jeho klasickej polohe "toho černocha, čo stojí obďaleč a vzhľadom na svoje skúsenosti rozdáva všetkým životné rady". Ďakujem, nie.

La città ideale (2012)

Hlavný hrdina si celý čas koledoval o titul "najnesympatickejšia filmová postava"... neuveriteľný smoliar, s ktorým ale divák akosi nedokáže sympatizovať. Keď do konca filmu ostávalo asi 5 minút a nič ani omylom nenaznačovalo, že sa komplikovaná thrillerová zápletka vyrieši, hovoril som si... čo asi tak príde? A čo prišlo? Ehm.

Vojna a mír I: Andrej Bolkonskij (1965)

Ale áno, bolo to dobré... filmy starnú omnoho rýchlejšie ako knihy, to je druhá vec... viac ma oslovili tie masové scény z bitiek, naopak romantické a komorné scény to sťahovali nadol. Čakal som, že to bude presne naopak. Každopádne, treba vidieť. Niektoré filozofické dialógy a úvahy potešili.

Širé Sargasové moře (2006) (TV film)

Buďme objektívni, tento film je čistý priemer (a to aj na televízne pomery). Rebecca Hall je však miláčik, tá poteší vždy a za každých okolností. Preto tá piata hviezda.

Un lever de rideau (2006)

Nazvať tento film zbytočným by bola chyba. On každopádne svoju výpovednú hodnotu má. Je to ale typický Ozon. Jeden byt, dvaja kamaráti, jedna pekná žena a jedna červivá slivka. Hodnoteniu by určite pomohlo, ak by existovali aj české či slovenské titulky, nielen tie anglické posunuté o zhruba sekundu. Nevadí, nebolo to 28 premrhaných minút života.