TT3D: Closer to the Edge (2011)

Vyborny dokument o zavodu, kde uz zahynulo pres 230 zavodniku od roku 1902. Dokument o silencich, kteri maji radi rychlost. Kdo je aspon trochu fanda, toho tento dokument nadchne.

Bez motivu (1971)

Lahudka. Morriconeho hudba plus skvely dabing v cele s Cupakem. Jsem rad, ze jsem to videl s dabingem. Asi si prectu nejakou detektivu s inspektorem Carrelou. Dalsi zapomenuty krimi skvost je Muzska zalezitost (1981), kez by nekdo mel puvodni dabing.

Zmrzlá planeta - Série 1 (2011) (série)

Jako tradicne opet skvely dokument z dilny BBC. Dechberouci zabery z obou zamrzlych polu planety plus vypravec Attenborough, takze je o zabavu postarano. Proste BBC je uplne jina liga nez ostatni v dokumentech.

Shirley Valentinová (1989)

Mily filmecek a zivotni role Pauline Collins. Snad to nekdy vyjde na DVD.

Na úrovni (1973)

Mile prekvapeni. Skvela komedie o milostnem trojuhelniku. Nektere hlasky by se mely vytesat :)). Skvely je i puvodni dabing s velkym D :).

50/50 (2011)

Maly velky film. Ustredni trojka vyborna (Gordon-Levitt, Rogen a Anna Kendrick) a jeste je doplnuje Anjelica Huston. Hudebni podkres velmi chytlavy. Opravdu hlasky Gordon-Levitta a Rogen jsou masakrozni, jejich cerny humor je kulervouci :). Pro me zatim nejlepsi film roku.

Kachna na pomerančích (1975)

Pozapomenuty klenot klasicke italske komedie ze 70. let. Povedena konverzacka. Slavici rulez :)).

Věc: Počátek (2011)

Spatny. Scenarista Eric Heisserer to snad psal po lobotomii a rejza byl snad totalne zhulenej behem nataceni. Naprostej paskvil tento radoby horor. Zlata puvodni Vec od Carpentera, tento film by byl rad i kdyby sahal puvodni verzi po kotniky, ale i na to nema :(. To je hnus velebnosti.

Wild Swimming with Alice Roberts (2010) (TV film)

Alice Roberts v tomto dokumentu ukazuje, co je tak pritazliveho na plavani ve volne prirode (v jeskyni, v rekach, v jezirkach). Inspiraci ji byla kniha Waterlog od Rogera Deakina. Ale jak je uvedeno na konci, nejlepsi je si zaplavat na nudu v jezirku, ale to v nasich koncinach uz vsichni vime :)).

Tři v tom (1981) (divadelní záznam)

Skoda, ze je to bez divaku. Abraham je skvely :).