The Secret Life of Ice (2011)

Velmi povedeny dokument o ledu a Gabrielle Walker nam poodhali, jak fascinujici je led. Neni led jako led :).

Drive (2011)

Povedeny filmecek se skvelou hudbou. Prekvapeni podzimu :).

Pařba v Bangkoku (2011)

Nachapu, za co byli placeni scenaristi ? Obslehnout scenear z jednicky a zmenit lokaci. Velmi slabe, aspon ze opet pobavily fotky na konci.

Jak nás Země stvořila (2010) (seriál)

Vyborny dokument o geologie, historii a klimatu Zeme. Oproti originalu, ktery ma 59 minu a provazi dokumentem geolog Iain Stewart, tak ve slovenske verzi vsechny vystupy Iaina Stewarta vystrihali. Nechapu takove mrseni vyborneho dokumentu. Proto doporucuji se podivat na original.

Neviditelné světy (2010) (seriál)

Dokumentarni lahudka o neviditelnem svete pro lidske oci. Vyborne udelane a se skvelym doprovedem Hammonda. Jsem zvedav, kdy to tupci na CT budou davat.

Cern: továrna na absolutno (2010) (studentský film)

Pro normalniho cloveka tento dokument neni. Na tomhle dokumentu je videt, ze to je studensky film a reziser si vubec neujasnil o cem to ma byt. Vetsina lidi vubec nevi co je kvark, proton a mezon atd, takze musi byt zakonite hodne zmateni. Obycejni divaci nemaji sanci se dozvedet, o co v Cernu jde a na jakem principu funguje. Chapu, ze je pro obycejne smrtelniky nejvic sexy urychlovac, ale je skoda, ze vetsina dokumentu neukazuje i dalsi oblasti badani v CERNU napr. medicina (cim ozarovat nadory, materialovy vyzkum atd.). Hodnoceni normalniho divaka bude asi mezi 2-3 hvezdickami, ja bohuzel patrim asi 0,01 % lidi, pro ktere neni sproste slovo kvark a mezon, takze na moje subjektivni hodnceni 4 hvezdicek moc nehledte :)).

Být dýdžej (2011) (TV film)

Jelikoz mam elektronickou hudbu rad, tak jsem se mrknul na tento dokument, jenze je o nicem. Reziser vubec o teto hudebni branzi nic nevi a proto vznikl nemastnej, neslanej dokument. Skoda.

Avec la peau des autres (1966)

Klasicke spionazni drama, plne zvratu, mrtvol a jak je v teto brandzi zvykem, nikomu never.