Mandžuský kandidát (1962)

Trochu zklamani cekal jsem od tothoto snimku trochu vic (se divim, ze to ma na imdb 8.4). Je to jen rutinni zalezitost, nic v tomto snimku nevybocuje z prumeru.

Nejlepší sportovec století (2006)

Prijemna komedie ze sportovniho prostredi :))). Sezeni na kulu na Olympiadu a nejlepe v Praze 2016 :)))))). Povedl se i soundtrack k filmu. Svou poetikou mi film trochu pripominal Antonii. Pokud vas Rocky nudi, tak tento film je pro vas :).

Edith Piaf (2007)

Tak tenhle film me naprosto dostal. Jeden z nejlepsich zenskych hereckych vykonu za nekolik let ma na svedomi Marion Cotillard. Kam se hrabou Oscari, za tuto roli by mela Marion Cotillard vyhrat vysoko na body. Jednoznacny favorit na Oscara v roce 2008 :). Olivier Dahan opravdu natocil skvely film. Jednoznacne nejlepsi film roku 2007, tento film uz tezko nekdo prekona. Po dlouhe dobe asi pujdu na jeden film dvakrat do kina :))).

Kdo je tady ředitel? (2006)

Nechapu to, ale ja jsem u teto absurdni komedie dobre bavil :). Trochu me to prislo podobne Idiotum.

Raz, dva, tři (1961)

Další genialní skvost od Wildera. Tentokrat se trochu inspiroval Ninockou a natocil vybornou komedii se skvelymi hlaskami :). James Cagney roli reditele Coca-Coly pro Zapadni Berlin opravdu exceluje.

Lotto (2006)

Lehka danska komedie o tom jak ukryvat pred prateli, ze jste vyhral v loterii. Jorgen je v praci predsedou Lotto klubu, kde si parta delniku v tovarne kazdy tyden dohromady sazi na Lotto. Sice nikdy nic nevyhraji, ale jednoho dne Jorgen pri losovani zjisti, ze vyhrali :). Pri podavani tiketu Lotto klubu, vzdycky sazi i za svou manzelku a ohne roh jejiho tiketu. Takze dostane napad, ze zameni tikety a sebere vyhru pro sebe a svou manzelku a koupi si vysneny dum. Jenze jak utajit, ze jste vyhrali a aby pratele v praci nepojali podezreni :). Pekna oddechova komedie.

Den cvoka (2002)

Naprosto skvela polska komedie. Marek Kondrat jako hlavni hrdina nezapomenutelny. Modlitba Polaku je skvela :), ale v teto komedii je skvely vsechno :).

Zločin à la Neapol (1979)

Jediny kdo vycniva z teto slabe komedie je Mastroianni. Par vtipnych momemntu se najde, ale celkove je to slaba komedie.

Nebezpečně výbušná trhavina (2006)

Dalsi skvela blazniva danska komedie od scenaristy Anderse Thomase Jensena, ktery napsal mimo jine i V Cine jedi psy 2 nebo Rezniky.

Elementární částice (2006)

Vyborne nemecke drama podle romanu Michela Houellebecqa o hledani smyslu zivota. Nedivim se, ze Moritz Bleibtreu dostal Zlateho medveda na Berlinale za nejlepsi herecky vykon. Skvele ho doplnuji Christian Ulmen v roli nevlastniho bratra Michaela, Franka Potente v roli Annabelle a Martina Gedeck v roli Christiane. Rad bych si precetl roman podle, ktereho byl film natocen. Snad ho nejaky cesky nakladatel vyda.