Velký den (2005)

Ja se dobre bavil a i divaci v kine. Nechapu proc ma tak nizky hodnoceni. Pokud nekdo cekal nejaky intelektualni hratky, tak tohle je prijemna oddechova danska komedie :).

Ober (2006)

Hodne experimentalni absurdni komedie. Ten text distrubutora moc o deji nenapovida :).

Obchůdek snů (2005)

Velmi slusny 3 hvezdicky za tuhle odlehcenou estonskou komedii.. Nenudil jsem se u tohoto snimku, aspon jsem v pohode cetl anglicky titulky :). Je fakt, ze scenar by trchu potreboval predelat a trochu konec, ale jinak v pohode.

Faunův labyrint (2006)

Tak u me vyhral timhle filmem na cele care Guilermo del Toro nad Cuaronem (Potomci lidi). Del Torovi evidente sedi filmy s fantastickymi motivy. Laberinto del Fauno ma skvely scenar, atmosferu a pekne triky. Opravdu bomba. Skoda, ze se vubec nebude promitat v nasich kinech. Od Mexicke jizdy jsem zase videl hrat herecku Maribel Verdu v roli Mercedes. Doporucuji vsem, kteri maji radi originalni pohadky s horrorovym nadech.

Dnes, zítra a pozítří (1965)

Oddechovy povidkovy film, kteremu vevodi Mastroianni. Prvni povidka je zvlastni (Pan s peti balonky) na konci se mihne v epizodni rolicce Ugo Tognazzi. Velmi povedene gagy byly harem s muzi v posledni povidce i strileni manzelek ve druhe :))).

Biliárový král (1961)

O tridu lepsi nez Barva penez. Propracovanejsi scenar na rozdil od Barvy penez, ktery do urcite miry Barva penez okopirovala. Vykony hercu jsou skvele hlave Paul Newman a pro me neznama Piper Laurie a velmi dobre je doplnuje George C. Scott. Lepsi je videt Hustler jako prvni a potom Barvu penez.

FC Venuše (2005)

Povedena oddechova sportovni komedie. Protoze jsem hraval fotbal nemuzu dat nic jineho nez 4 hvezdicky :). Kdo bude hrat offside :)))))))).

Všichni královi muži (2006)

Vyborne drama o guvernerovi Starkovi (Sean Penn). Penn hraje skvele v tomto dramatu. Na Pennovi je cela tiha tohoto dramatu, bez neho by tento film byl polovicni. Velmi dobri jsou i Jude Law a Anthony Hopkins. Prvni scena s Hopkinsem je skvela :). Doporucuji vsem, kdo maji radi dramata se silnym pribehem.

Barevný závoj (2006)

Velmi dobre drama s vybornym scenarem. Kitty Fane (Naomi Watts) si narychlo vezme bakteriolaga Waltera Fane (Edward Norton). Po prestehovani novomanzelu do Sanghaje se Kitty zaplete Charlie Townsenndem (Liv Schreiber). Po te co Walter odhali neveru sve manzelky, prihlasi se jako dobrovolnik do oblasti postihnute cholerou. Kitty odjizdi s nim a zde obnovuji svuj vztah ....... Hlavni prestavitele hraji bezchybne svoje herecke party. Skvela je i kamera. Pokud vas zajimaji psychologicke dramata. Mohu jen doporucit

Člověk ze Západu (1940)

Neplette si tento film z filmem z roku 1958, ktery davala CT2. Tenhle film nebezel na CT2 21.1 2007.