RobbieM@N

RobbieM@N


5 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
  • 25.12.2015  13:06
  Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál) (2015)
  ***

  Hodně slabý odvar nejlepšího seriálu všech dob. Poslední dvě slova z názvu by se měla vynechat, neboť to dělá Rickovi velkou ostudu.

  • 25.12.2015  13:00

  Ve valné většíně případů platí, že kniha je lepší než film, v tomhle případě to platí stonásobně. Knihu jsem četl a ta je opravdu trochu bláznivější, ale vůbec to nevadí. Bláznivost totiž v knize funguje a je roztomilá a zábavná. Jenže film tuhle "bláznivost" moc nezvládá a herci a děj působí dost směšně jako důsledek. Opravdu nadmíru hrozný film a Mos Def tady hraje absolutní odpad, nebo spíš jeho herecká povaha je tragická.

  • 26.8.2015  18:38
  Enderova hra (2013)
  ***

  Tak dobré jako kniha to není a pokud už ji přečtete tak pozitivní filmová zkušenost je Vám zákonitě vzata. Autor knihy na konci samotné knihy vysvětluje jak musel být scénář pro film upraven oproti knižní verzi. Namísto vnitřního promlouvání se ve filmu používá vztah Endera a Beana k zajištění toho, že se divák bude moci s Enderem ztotožnit. To jak to dopadlo nebylo podle mne dostatečně dobré, ale samotný příběh je natolik kvalitní a geniální, že vysoké hodnocení většinou následuje. Jeden důležitý prvek, který ve filmu hodně chybí a proč dávám nižší hodnocení je opravdu minimální koncentrace na ty tréninkové simulace. V knize jsou tyto sekvence detailně rozebírány a to je to co nejvíce obohatí vaši fantazii.

  • 26.8.2015  18:23
  Aloha (2015)
  **

  Prostě to nefunguje. Podle trailerů to vypadalo úžasně a obsazení lepší být nemohlo, ale v realitě to fakt vůbec nefunguje. Navíc Aloha je jeden z mála filmů u kterých je opravdu těžké najít kde přesně se stala ta chyba. Dle mého to tak zkončilo díky scénáři. Ty motivy se kterými Crowe pracuje jsou v teorii dost zajímavé, ale na plátně to prostě vyšumí. Velké zklamání a kdyby zůstalo jenom u traileru tak by to vůbec nevadilo.

  • 18.7.2015  16:12
  Šofér (2014)
  ***

  Teda jako celek to do sebe moc nepasuje, ale má to pár kouzelných momentů. Mezi ně určitě patří experiment s tím jak se ne/úspěšně rozejít s mužem. Patrick Wilson to vzápětí přebije hodně sladkou a vtipnou pomstou. Jessica Alba už se moc na plátně nepředstavuje, ale když ano tak to tentokrát stojí za to. Poslední scéna aspoň vynahradí ten dosavadní guláš a vykouzlí úsměv na tváři.

  • 31.5.2015  20:32
  Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)
  *****

  Pořád je to nadprůměr. Překonat to Breaking Bad prostě nemůže a to jednoduše díky osudovosti - Breaking Bad mělo mnohem více prostoru, Saul v tak potencionálně hrozné situaci jako Walter není a z toho plynou i ne tak bohaté možností tohohle seriálu. V čím se může Better Call Saul poměřovat s Breaking Bad je scénář s originálními nápady a myšlenkami. V tomhle prostě konkurence jiná vůbec nestačí.

  • 20.4.2015  15:13
  Zvrat: Washingtonovi špioni (TV seriál) (2014)
  ***

  Strašně nudné...i když to má několik kvalit a dostaneme i výbornou romantickou linku a jednu skvělou scénu na britské párty tak je tohle i přesto zklamání. Druhá sezona byla odklepnuta...

  • 20.4.2015  15:10
  Good Kill (2014)
  ***

  Kdyby tohle spatřilo světlo světa někdy před pár roky, mohlo to mít mnohem větší dopad než teďka. Už všichni totiž víme jak to s těmihle drony chodí, takže to diváka zas tak nepřekvapí, ale pořád je několik částí nesmírně sugestivních. Tohle je taky film o tom jaký charakter dnes válka má - dissociativní charakter. Válka je dneska skoro videohra, stačí zvládnout dobře XBox a můžete bejt pilot v americký armádě. Už se nediváte soupeři do očí, když ho chcete zabít. To je fakt divný a pro hlavní představitele to přináší nesmírnou nudu. A kluci z CIA si s tím moc starostí nedělají - double-tap, triple-tap, trefíme je na pohřbu....

  • 14.4.2015  17:16

  Tohle si zasloužilo možná tak jednu televizní epizodu, ne 2-hodinovej flák. První dva díly Hunger Games byly výborné, ale povaha třetího filmu je úplně jiná, žádné hry, ale spíše budování atmosféry pro velké zakončení. Určitě se z toho dalo vyždímat mnohem více.

  • 14.4.2015  17:12
  Poslední chlap na Zemi (TV seriál) (2015)
  ****

  Forte se pro tuhle roli narodil. Forte je ten herec, který jako charakter v HIMYM zažíval silné krvácení z nosu vždy, když dostal erekci, která se mu přihodila kdykoli viděl nějakou ženu v baru. Tenhle seriál je neskutečná sranda, neboť virus zabije prakticky veškerou populaci a Forte, poslední muž na zemi, touží po ženě. Bohužel poslední žena na Zemi nesplňuje ani v nejmenším jeho představy. Nutno dodat, že hodně brzo se objeví January Jones a co se stane dál...to stojí za to. Nejlepší komedie roku.

  • 14.4.2015  17:11
  Debatéři (2007)
  ***

  Rozhodně to není typická romance, pokud někdo čeká uspokojivovou love-story tak tady nic takového nenajde. Je to o klukovi, který má problémy s public speakingem, což je mi dost blízké...., a pod křídlo si ho vezme starší spolužačka, která chce aby se zapojil do debatního klubu. Prý lidi s nějakým problémem jsou schopnější s větší pravděpodobnstí uspět, díky tomu že mají v sobě silnější motivaci než všichni ostatní něco dokázat a svůj problém překonat. Nechť to je velká pravda. Ten film dopadne tak nějak nejasně a potácí se pořád na místě, za shlédnutí to úplně nestojí.

  • 26.2.2015  12:51
  Most (TV seriál) (2011)
  ****

  Pokud opomenu fakt, že je tenhle projekt financovaný z fondu MEDIA Programme Evropské Unie a čas od času smýšlí socialisticky, tak je Bron/Broen zkrátka výborná detektivka.

  • 25.2.2015  16:58
  Interview (2014)
  ****

  Je to chytrý, né že ne. Ta chytrost je ale schovaná pod slabším obalem trapnosti a silným obalem šílenejch gagů. Né že by to trhalo bránice, ale je tam kupa scén, který si člověk bude obehrávát pořád dokola. Seth Rogen má každopádně odvahu, strkat si tak velký věci do zadku, co by člověk neudělal pro svoji zem....

  • 17.2.2015  14:29
  Co s láskou (2014)
  **

  Blbost, kde se hlavní postava prostě jmenuje Dawson!! Opravdu Dawson!!! Klišoidnější jméno pro postavu v romatickým filmu neexistuje. Herci za to nemůžou, protože ten děj je roubuje do takových situací a dává jim do pusy takový blbosti, že se s tím moc pracovat nedá. Ten scénář musel sepsat někdo za jedno odpoledne bez toho aniž by se snažil to napsat dobře. Tohle je fakt škoda, protože na Michelle Monaghan se kouká výborně v čemkoli.

  • 27.1.2015  17:52
  Omar (2013)
  ****

  Sakra, to lezení přes zeď je fakt paráda, na to musí bejt pořádná fyzička. Výborný nápad na zábavné odpoledné při cestování po Izraeli....

  • 26.12.2014  16:21

  Michelle Monaghan se může ukázat v jakémkoli filmu a vždycky to bude stát za to. Sice to tenkrát není nic super originálního, ale Ben Stiller vždycky hraje v relativně příjemných filmech a i tentokrát se to podařilo. Možná to je díky tomu, že se nikdy nebere nějak zvlášť vážně. Eva Longoria už je taková třešnička na dortu...

  • 19.10.2014  11:57

  Za ten vtip s Ice Cube-ovou dcerou by si to zasloužilo 5*, protože u toho se člověku utrhne bránice, hlavně když to nečeká. Tenhle gag ještě geniálním způsobem rozšíří sám Tatum. Ale to je asi tak všechno, jinak je to ulítlá blbost.

  • 19.10.2014  11:53

  Bojí se to jít na plné koule, ten film si sice zahrává z dost temnými tématy, jako párek homosexuálů co vraždí a rozřezává lidi na kousky jen tak pro zábavu, ale vždycky se to zabrzdí tak aby to nebylo moc drsné a aby to nepřesáhlo nějakou tu míru korektnosti. Prostě z toho vyleze pořádný hybrid, který prvoplánově zaujme to temnější atmosférou a drsným Neesonem, ale ničeho nedosáhne, protože se bojí jít do toho naplno. Velká škoda.

  • 20.5.2014  20:05

  Tehle film trpí tím, že scénář je absolutně ne-uvěřitelný, všechno dokonale na sebe navazuje jenom díky obrovskému intelektu a nechybné předvídavosti Jacka Ryana, všechno je rychlé a film odsýpá s nejzazší plynulostí. Bohužel, tohle může fungovat jenom vyjímečně, třeba v případě posledních dvou Bourneů, kde to je založené hlavně na uvěřitelnosti rychle odsýpajících událostí (honička na Londýnském nádraží....). Dá se to shrnout tím, že ten film vypadá jako kdyby ho psal scénarista zavřený v kanceláři a v životě z ní nevyšel. Chris Pine dokáže hrát leda bad-boye typu Kapitána Kirkea, vážnější a dramatičtější role mu zatím moc nejdou.

  • 15.3.2014  19:55
  Temný případ (TV seriál) (2014)
  *****

  Po poslední sezoně Breaking Bad už tak nějak člověk čekal, že nic lepšího přijít nemůže, ale True Detective ukázal, že tvůrcům napady nedošly a že nové seriály můžou zase divákovi utrhnout koule. Už tady dlouho nebylo nic tak nekompromisního, hlavně po tom co byl Sherlock úplně zprzněn. True Detective má nespočet kvalit a mrazivých scén, ale dle mého mínění je nejdůležitější atmosférické pojetí Caryho Fukunagy a vysoké intelektuální ambice tvůrce seriálu. Scénář dává McConaugheymu nespočet geniálních dialogů, které přetékají intelektuálním nábojem, opravdová lahůdka.

  • 13.2.2014  13:43

  První trailery byly velice navnaďující a pokud někdo sledoval tenhle film trochu více určitě ví, že nebylo jisté jestli se Knights of Badassdom vůbec dostanou ven. Produkční společnosti si ho přehazovaly mezi sebou a nakonec došlo asi k menšímu přestříhání posledním kupcem. Po shlédnutí došlo k menšímu zklamání, jež se z toho zmíněného průběhu dalo očekávat. Je na tom vidět fakt hrozná režie a film po první třetině začne vypadat jako báchorka sepsaná studentem průmyslovky. Otázka je jestli producenti zachraňovali špatný produkt nebo to sami ještě víc rozdělali a podělali, nepravděpodobnější je kombinace obou variant. V několika momentech (hlavně ta oddanost LARPu) je Knights of Badassdom roztomilý, ale většinu času to vypadá, že pár lidí se prochází po lese a řeší hovadiny. Škoda nevyužité Summer Glau, její "endowments" jsou opravdu úžasné...

  • 26.1.2014  14:50

  Ten výtah to je "story of my life", akorát bez happy-endingu.

  • 25.1.2014  13:30

  Bez DiCapria by ten film byl poloviční, všechny ty vášnivé proslovy a šílenosti....vážně bych chtěl vědět kdo z herců je schopen tohle zahrát jako DiCaprio. Jordan Belfort zosobňuje většinu toho co je na kapitalismu nevhodné, ale zároveň díky konci divák prostě ví, že takový člověk musí zákonitě jednou padnout na hubu, velice poučné. Komediální ton možná trochu zakrývá důležitost poselství filmu, nechť důkazem je opovržení některých členů akademie, ale jakkoli se ty věcí ve filmu zdají trochu nerealistické, pravda to je a je potřeba se na to koukat s otevřenýma očima.

  • 20.1.2014  16:59

  Nejlepší scéna celého filmu přijde až po závěrečných titulkách, konečně se Tyson a Holyfield znovu shledají a možná si i zahrajou oba v Hangover 4......teda pokud to Evanderovi Mike dovolí.......uvidíme.

  • 19.1.2014  11:08
  Prezidentské volby (TV film) (2012)
  ****

  Tenhle dokument má hodně odvahy, nazvat Obamu "celebritou, která ve skutečnosti nikdy nic nedokázala" si nedovolí jen tak někdo,ale slyšet pravdu a přemýšlet kriticky je vždycky potřeba, i v případě nedotknutelné "filmové hvězdy", kterou Obama je. Je zároveň velice sympatické vidět, že HBO se nepodvoluje těm obecně levicovým filmovým tlakům a dokáže ukázat, že ne všichni Republikánové jsou redneckové, což se o Palin říct nedá. Nahlédnutí do pozadí je opravdu nesmírně zajímavé. Neznalosti Sarah Palin jsou už legendární, ale jsou tady taky vidět její skryté (velké) ambice a v důsledku i uvidíme zrod Tea Party,

  • 4.1.2014  14:13

  Kdyby to začalo potitulkovou scénou, mohlo to dopadnout mnohem lépe. Takhle je to jenom nastavovaná kaše dělaná pro peníze.

  • 8.12.2013  10:48
  Mafiánovi (2013)
  **

  Asi nejzbytečnější film tohohle roku a scénárista by za tohle měl dostat přes hubu. Premisa úžasná a obsazení taktéž, ale v konečném dílu ne zcela využité. Posun děje je založený na výskytu extrémně tupých a nepravděpodobných událostí, které byly našroubované do scénáře jen aby ten film mohl dospět do žádaného konce, kde se všichni rozstřílí. Vedlejší dějové linky tam prostě jsou jen proto, aby mohl na konci jeden debil napálit RPGéčko do De Nirova baráku. Komedijní pojetí zase tak nevadí, ale Besson to tak nějak namíchává dohromady s thrillerem a dalšíma věcma, že to prostě nedává pořádný smysl.

  • 22.11.2013  14:42

  Dějově je to dost mizerné, found footage s maximálně předvídatelným příběhem a nedostačující atmosférou. Pár světlých momentů se najde díky zajímavým vědeckým poznatkům ohledně oceánů, tady to tvůrci určitě neodflákli,, dává to smysl a zároveň trochu diváka poučí. Nutno dodat, že Moon byl mnohem lepší ve všech směrech.

  • 21.11.2013  11:27

  Špatné to relativně je, ale zachraňuje to aspoň Jaimie Alexander, nechali ji tady hrát bez makeupu a myslím, že to byl výborný nápad. Je to opravdu vycházející hvězda. I Frank Grillo odehrává ten svůj dobrý standard.

  • 11.10.2013  15:57
  Low Winter Sun (TV seriál) (2013)
  ***

  První seriál od AMC, který nesplnil očekávání a zárověň kvalitou zaostává za ostatními výtvory. Očekáválo se, že zapojení Marka Stronga bude i implikovat nadstandardní látku a zpracování. Zpracování možná nadstandardní je, ale látka určitě ne. Podobných příběhů bylo už hodně a Low Winter Sun mezi nimi nevyniká ničím významnějším, to mělo být největší ambicí autorů. Low Winter Sun v důsledku působí trochu zbytečně, dějová linka se Strongem je poutavá jen díky obrovskému charismatu jeho samotného a Lennieho Jamese, gangsterská linka je dosti mizerná, je vyplněná nemohoucností a nezajímavostí. Za shlédnutí určitě stojí, už jen díky dobré atmosféře "prázdného" Detroitu a Atheně Karkanis, ale nečekat žádné zázraky.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace