Dobrá manželka (2009) (seriál)

Hodně politicky angažovaný seriál, občasné "pravdoláskařství" se Good Wife určitě neupře. Po solidní první sezoně samozřejmě následoval sestup v kvalitě, hlavní příběhová linka trochu ztratila, ale dokáže si udržet pozornost dobrými nápady v "lawyer cases" scéně, ať už je to aktuálností (sociální sitě ve spojení s lidskými právy v Číně) nebo přítomností falešného Huga Cháveze.

Spolubydlící (2011) odpad!

Minka Kelly je prý pro zámořské kluky něco jako je Justin Bieber pro mladé dívky. Vypadá tedy jako bohyně, ale režisér ani všechno ostatní ji neulehčují tu pozici hezké avšak neschopné herečky. Takové Megan Fox či Odette Yustman jsou na plátně jakžtakž přirozené a pro-oči-uspokojivé, pro Minku se to teda říct nedá, ona totiž přesahuje limit blbosti pro všechny typy hereček. I v Parenthood, kde se objevila v šesti epizodách, působí jako neschopná přelézt prách imbecility. Film samotný je ta nejhorší žumpa, ve které nic nefunguje. Dovolil bych si to srovnat s mnohými českými výtvory. Odpad si to zaslouží právem, dívat jsem se na to opravdu nevydržel.

Obřad (2011)

Určitě slušně natočené, Hafstrom boduje hlavně temnou atmosférou a perfektní kamerou. Hopkins si po dlouhé době nepřišel jenom pro výplatu a odměnou je jeho "light" přerod v Hannibala 2.0, dostatečný důkaz že toho psychopata v sobě pořád má. Jak se dalo čekat The Rite moc neoslní scénářem, on je prakticky o ničem. Všechen děj je jaksi neambiciozní, Colin O'Donoghue má sice fotogenický obličej, ale ani ten scénář mu nedává šanci splynout s postavou a v důsledku nemá film žádné rozřešení.

Orel Deváté legie (2011)

Plýtvání režisérským talentem na film, jehož scénář je maximálně účelový a dialogy tupější než je zdrávo. Nevím proč si Macdonald vybral zrovna takový popcorn, Tatum není nejhorší, ale věřit mu vážnější roli moc nejde. Navíc při cestě tak širou zemí není možné, aby se děj odehrával tak jak se odehrává, působí to stejně blbě jako v Camelotu. Natočené to však není vůbec sterilně, je na tom cítit Macdonaldův režijní um hlavně při akčních scénách, jsou surové a nekompromisní, i děti neujdou dýce zapíchnuté do zad.

Gulliverovy cesty (2010)

Gulliverovy cesty jsou možná jedna z nejhorších áčkových produkcí posledních let, Jack Black kromě "releasing himself" za celou dobu nevyprodukoval pořádný vtip, scénář mdlý až hanba, chvíli jsem uvažoval i o odpadu. Díkybohu že diváci v Americe prozřeli - tam film vydělal pouhých 40 milionů dolarů.

Tamara Drewe (2010)

Když se spojí suchý britský humor a skvěle napsané dialogy, vyleze z toho komedie střílící jednu hlášku za druhou - ve svém konceptu nepřináší Tamara Drewe nic nového, ale příjemní herci, dialogy a britský venkonv dokáží výborně zabavit, Frears je dostatečně dobrý režisér, na plátně mluví přesvědčivým způsobem a happy-end to celé skvěle završí.

4.3.2.1 (2010)

"Don't let anybody fuck you in the ass" . Teda Kevin Smith se na plátně objeví jenom na pár chvil, ale stojí to za to. Noel Clarke má na triku další relativně dobrý film, stejné moralizování jako v předchozích filmech je na plátně uvěřitelné možná hlavně z toho důvodů,, že autoři sami něco podobného zažili a podávají to očima mladých lidí. Scénář je pojatý zajímavě, i když film v jednu chvíli hodně ztrácí ze svého drajvu, ke konci se zase opět nachází.

Camelot (2011) (seriál)

Camelot vypadal zprvu nadějně, avšak po konfrontaci s prvním dílem naděje zmizely. Camelot působí hodně statickým dojmem, jako kdyby tvůrci měli zkušenosti pouze s divadelní tvorbou - celých 50 minut se dá rozdělit do několika scén, které jsou pospojovány dohromady většinou obrazy cválajicích koní z dálky (navození dojmu cestování mezi lokacemi), poté zpravidla postavy stojí na místě a odříkávají teatrálně svoje lajny, přičemž někdo občas vyleze zpoza rohu a připojí se stejně strojeným mluvním projevem(doslova). Možná, že Camelot je tak úděsný díky tragické kameře, ale i velice slušné osazenstvo - James Purefoy, Eva Green, Sebastian Koch - působí na plátně mdle. Starz to dlé mého hodně podělala.

Spravedlnost v krvi (2010) (seriál)

Prakticky 2/3 všech amerických seriálů jsou o policajtech - na Blue Bloods je vidět potřeba velké obměny, do hlavních rolí jsou sice obsazení lepší herci, ale zpracování je maximálně tuctové. Stejně jako tragické Rookie Blue za shlédnutí nestojí.

Finanční krize (2010)

Liberální (levicová) hollywoodská propaganda týkající se finanční krize.. Autoři udělali velice důkladný výzkum, všechno je pečlivě vystaveno tak jak má být, aby to zapadalo do zjednodušenějšího obrázku příčin, důsledků a průběhu finanční krize. Samozřejmě dokument razí dnešní modu vinit za všechno finančníky. Autoři si neupustí ukázat chudé lidi, kteří byli okradeni těmi "zlými" pány z Wall Streetu, ale už vůbec nepoukáže na jejich nezodpovědnost, když si brali přehnaně vysoké hypotéky. Inside Job určitě slouží dobře vysvětlění vztahu mezi CDOs a CDSs a ostatními technickými věcmi, ale pohled a přesvědčení tvůrců mi nesedí pro lidi, kteří by se opravdu snažili dobrat té zmíněné "truth", jednoduše pro mne jsou závěry dokumentu a slova Matta Damona značně bohorovné a populistické, neboť v dokumentu vůbec není například zmíněno mnoho argumentů pracujících ve prospěch deregulace a nízkých "interest rates", třeba stačí pár pasáží z "Age of Turbulence" od Greenspana (ano toho "zlého" člověka).