Hunger Games (2012)

Toto byl hodně špatný pokus o film. Nikdy nepochopím tu obrovskou oblíbenost tohoto snímku. Námět, kde si snaží navzájem podříznout krk 24 dětí od 12 - 18 let, mi přijde drastický sám o sobě, rozhodně o tom nepotřebuji vidět film. Ale viděl jsem, tak se tu můžu podělit o svůj názor. Příběh je založen na velmi tvrdém režimu, ve kterém žijí hlavní postavy a jejich rodiny. Ovšem tento režim je ve filmu hrozně špatně nastíněn. Měla by být lépe znázorněná ta obrovská moc, která nutí obyčejné lidi žít v mizerných podmínkách a hrát "hry" o holý život a hlavně by mělo být více vidět, co zajišťuje, aby se obyvatelé proti režimu nevzbouřili. Poté mi ve filmu vadilo, že když bylo konečně vybráno těch 24 dětí, které se měly navzájem vyvraždit, tak kromě asi tří jedinců nikdo ve filmu neprojevil ani smutek, že se z tolika dětí vrátí jen jedno. Ani samotné děti z toho nebyly moc v šoku. Je toho mnohem víc než jen těchto pár věcí, které mi snímek nedovolily brát vážně a nekritizovat ho každou chvíli, ale myslím, že to pro jeden komentář stačilo. Jsem zvědav, jak na tom budou příští díly. [2/10]

Statečné srdce (1995)

Budu upřímný a řeknu na rovinu, že od Gibsona jsem nečekal ani z poloviny tak dobrý film, jako je tento. Čekal jsem slaďák, ale díky tomu, že Gibsonova vyvolena zemře už v první čtvrtině filmu, tak hercova postava Wallace má tak spoustu času na pomstu. Všechny bitevní scény jsou velmi kvalitní a nenašel jsem na nich, co vytknout a stejně tak to je se zbytkem filmu. I když nemám Mela Gibsona zrovna v lásce, tímhle filmem si mě získal. [8/10]

Smrtonosná zbraň (1987)

Nějak moc nechápu to množství nadsenych komentářů a recenzí. Snímek mi nepřišel ničím vyjimecny, naopak se mi zdál dost prumerny s neoriginalni zapletkou. Neříkám, že je špatný, ale rozhodně mi nepřišel ani tak kvalitní, jak jsem od něj čekal. [5/10]

Divoké historky (2014)

Pecka, veledílo !!! Nesmírně jsem se na tento film těšil a rozhodně jsem se netěšil zbytečně. Absolutně jsem si zamiloval autorův smysl pro humor a doufám, že i v budoucnu se budu moct potěšit jeho drsnými vtipy. Každá povídka je něčím unikátní a všechny jsou výborné, ale myslím si, že svou kvalitou by se daly rozřadit do tří skupin po dvou povídkách: 1) skvělé, 2) suprové, 3) GENIÁLNÍ Povídky "Naštvaný vesničan" a "Svatba" jiným slovem než geniální označit nejdou. Na filmu mě nejvíc bavilo to, že se postavy vždycky dostaly do extrémně prekérní situace, ale většinou existoval nějaký jednoduchý způsob, jak se z ní dostat a také jeden absurdní způsob, kterým příběh samozřejmě pokračoval. Damiánu Szifronovi tleskám a už teď se velice těším na další dílo !! [8/10]

Labyrint: Útěk (2014)

Na začátek bych chtěl říct, že jsem od filmu moc nečekal. Věřil jsem v to, že to bude klasický nudný a špatný film určený teenagerům, ze kterého se pak stane nejmíň trilogie, aby se na tom pořádně vydělalo. Trefil jsem se alespoň tím, že Maze Runner bude mít v budoucnu dvojku, ale rozhodně ne tím, že by byl nudný a špatný. Naopak mě svojí kvalitou velice překvapil. Už od první chvíle jsem hlavnímu hrdinovi fandil a prožíval s ním kruté chvíle uprostřed bludiště. Přiznávám se, že jsem byl napnutý po celou dobu a nesmírně jsem se těšil na rozhřešení celého příběhu. Bohužel konec mě dost zklamal. Vůbec nic se nevyřešilo a celé vyústění příběhu bylo jen aby napnulo diváky pro pokračování. Shrnu to tak, že filmově snímek vypadá bezvadně (je vidět, že režisér má talent, i když je to jeho první film), ale po příběhové stránce nic moc... [6/10]