L. A. - Přísně tajné (1997)

Geniální detektivka s úžasným scénářem a špičkovými herci. Určitě je to jeden z nejlepších detektivních filmů, co byl kdy natočen. Jediný problém je, že je příběh tak složitý, že ho člověk musí sledovat se zápisníkem a dělat si pečlivé poznámky, aby mu nic neuniklo a on tak pochopil dokonale, co se na obrazovce děje a proč se tak děje. Jinak je tento snímek vynikající ! [9/10]

Psycho (1960)

Hitchcock si dal velice záležet, aby do kin přinesl něco, co tam předtím ještě nikdy nikdo neviděl. A přišel s nejinteligentnějším psychologickým dramatem své doby, které muselo být pro své diváky noční můrou. Navíc všechny šokoval tím, že svou hlavní hrdinku nechal zemřít už v první polovině filmu. Psycho splnilo svoje předurčení - šokovat - jen je otázkou, jestli si v té chvíli jeho geniální režisér uvědomoval, ze stvořil dílo tak velké, že ho v budoucnosti bude znát úplně každý.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Je to v podstatě příběh švédského Forresta Gumpa, až na tu maličkost, že se ve filmu neobjevuje žádná Jenny. Scénář je vlastně rozdělen na dva samostatné příběhy : 1) na Allanův život 2) a na současnost, kdy je Allanovi sto let a on uteče z okna domova důchodců. Ten první příběh je velmi zajímavě navržen a objevuje se v něm spoustu historických postav. Ale ten druhý... Nic moc. Snímek sází na to, že diváka rozesměje velmi přihlouplými vtípky, které na mě absolutně nefungovaly, ale k mému překvapení jsem zde našel ohromnou spoustu nadšených hodnocení a komentářů. I když já osobně radši zůstanu u Forresta. [4/10]

Strážci Galaxie (2014)

Absolutně tuctová Marvelovka, lišící se od ostatních jen tím, že se odehrává ve vesmíru. Po pár dnech se vytratí z paměti jako průběh Vaší poslední narozeninové oslavy. [4/10]

Vyšší princip (1960)

Úžasně provedená tíživá atmosféra z dob heyndrichiády s klasickými českými herci. Jana Brejchová se vyjímá svými výkony nad všemi ostatními a podle mě rozhodně nejlepší herecký výkon Vyššího principu. [7/10]

Hon (2012)

Přesně tenhle typ filmu mám nejradši. Vtáhne diváka do děje, emocionálně ho roztrhá na kusy a vyplivne ho až když skončí titulky. Mě snímek vyplivnul teprve před pár vteřinami, ale už teď mám pocit, že nad ním budu přemýšlet ještě hodně dlouho. Hon je přeplněn nespravedlností a dokonale ovládá divákovy emoce, takže se rozhodně nemusíte bát, že byste někdy zapomněli, o čem to vůbec celé bylo. Mně osobně připadal příběh velmi originální - filmy z tohoto prostředí a s touto problematikou se vůbec netočí - takže mě kluci z Dánska mile překvapili. Všechno sedí dokonale - žádnou nesrovnalost jsem ve snímku nenašel a navíc Mads Mikkelsen hraje perfektně. Pro mě jeden z nejlepších filmů !!! [10/10]

Velký Gatsby (2013)

Toto je jeden z těch filmů, jejichž trailer vypadá božsky, ale samotný snímek je dost slabý. V ukázce můžeme vidět báječné kostýmy, auta a bohaté prostředí, které ve filmu opravdu vynikají. Je to pastva pro oči sledovat jen to pestré oblečení a luxusní paláce. Od teď už budu bohužel jen kritizovat. Velmi mě ve filmu rozrušovala hudba - byla velice moderní a vůbec se do té doby nehodila. Myslím, že většině diváků to vůbec nemusí vadit, ale mě osobně to iritovalo. Dále pokaždé když došlo k nějakému velkému zvratu v ději, tak film vůbec nedokázal nastínit ty obrovské důsledky, které to pro každou z postav vyvolalo. Režisér podle mě těch pár scén, o kterých mluvím, udělal úplně špatně a i když DiCaprio svými výkony exceluje, ve výsledku to moc nepomáhá. Příběh je to vynikající, ale chtělo by to jiného režiséra. [5/10]

Schindlerův seznam (1993)

"Kdo zachrání jediný život, zachrání celý svět" a Schindler jich zachránil přes 1100 ! Ten příběh sám o sobě zní hrdinsky, ale když člověk slyší příběh, tak si většinou nepředstavuje všechna ta šílená muka a nelidské podmínky, které se ve filmu objevují. Spielberg nám ve filmu detailně zpracoval každičký detail z toho příběhu a výsledný divákův zážitek je nesmírně silný. Opravdu z filmového hlediska mě nejvíce nadchla ta propracovanost - film má přes 3 hodiny a každičký záběr, ať je sebekrátký, je nesmírně promyšlený a je vidět, že si na tom dal někdo velice záležet. [10/10]

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Hobit vděčí úspěchu hlavně nezapomenutelné trilogii Pána prstenů, která mu předpověděla spoustu peněz, ještě předtím než se vůbec začal natáčet. Jinak je 1. díl nové trilogie o Bilbově dobrodružství vlastně jen úvodem do celého příběhu. Pár zábavných a důležitých scén pro pokračování děje se zde najde, ale většinou se jen konverzuje a cestuje a zápletky jsou spíš volně vložené a neovlivňují celkový děj trilogie. Ale ovšem nesmím zapomenout na to, jak moc je na snímku vidět to množství peněz, které do něj bylo vloženo. Díky nim Neočekávaná cesta vypadá opravdu krásně a i když je ve filmu akce málo, vždy když na ní dojde, tak je provedena naprosto dokonale. Moje oblíbená scéna je, když trpaslíci v čele s Gandalfem prchají ze skřetí jeskyně a v cestě jim stojí stovky skřetů, ale ti skoro až groteskně umírají po desítkách a nepředstavují pro trpasličí výpravu žádné nebezpečí. Hobit : Neočekávaná cesta je opravdu velmi hezky vyhlížející film, ale když ho sledujete podruhé (nebo doma), ztratí úplně celé své kouzlo. [6/10]

Na hraně zítřka (2014)

I když se po shlédnutí traileru může zdát, že jde o tuctový akční film, pravda je úplně jinde. Tuctový není ani trochu, akční sice ano, ale rozhodně to není ten klíčový fakt, kvůli kterému je tento film tak velice dobře hodnocen. Vyniká hlavně nápadem + velice kvalitně zpracovaným scénářem a nakonec schopnou režisérskou prací. Snímek nenudí, každá scéna je zábavná a propracovaná s vtipně zpracovanými střihy, zobrazujícími hrdinova úmrtí, které nijak neovlivňují celý příběh. Ke konci už je příběh trochu méně originální, ale kvalitu scénáře nahradí napínavé akční scény. Rozhodně stojí za zhlédnutí ! [8/10]