Ať vejde ten pravý (2008)

Tak tady sedí slovo poetické. S přídomkem mrazivě. Jelikož byť končí jakoby happy endem, tak si v sobě nese zárodek budoucí tragédie.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

A ja ja ja ja ja ja jaj, to je soužení. Bída a utrpení, tedy krom začátku a konce. Ale myslím, že film je v tom tak trochu nevinně, protože už samotná knižka je, tedy podle mne, naprosto nejhorší z celé série (Když sem louskal knížku, tak jsem musel kouknout na konec, jestli to vůbec má cenu dál číst) A film to jen podtrhuje. Ono mít za úkol popsat vnitřní utrpení a boj Belly po opuštění Edwardem se ještě jakž takž dá zvládnout napsat, ale točit o tom, to už musí být snad za trest. Jedinou útěchou tedy zůstává, že už hůř v sérii nebude:-)

Náhradníci (2009)

Velmi předvídatelný film s množstvím logických přešlapů, který bych bral jako ztrátu času na kino, nehrát tam Willis.

V hlavní roli já (2008)

V tomhle dílku je potenciál na legendu, ale nutno podotknout že promrhaný. Spouta mrtvol, náhod, absurdit a bláznivých nápadů, ale bohužel s pomalým rozjezdem, občas zmatky a místy hluchými místy. 4 hvězdičky dávám hlavně za odvahu:-)

District 9 (2009)

Dobrý film. Oči si přijdou na své, akce se taktéž objeví, navíc má film nápad a jistou hloubku, odkazující i na dnešní svět. Takže jistě shlédnout. Akorát, žádnou hlubší stopu ve mě Distrikt 9 nezanechal, nevím, snad byl trochu sterilní či co.

Číslo 9 (2009)

Promarněný potenciál. Moc dobře animované, místy velmi zajímavé, ale místy taktéž velmi pomalé a skoro nudné. Škoda.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Hlavním nedostatkem filmu je, že od začátku do konce je jasné, co se bude dít, a jak to vše dopadne. Takže naprosto zbytečný film. Původní verzi jsem neviděl, ale o této mohu říct hlavně to, že je nudná. Což je škoda, protože kluci herci jsou fajn, ale k čemu to, když hrají v blábolu. Původněm hned po filmu jsem myslel na tři hvězdičky, ale po uležení přes noc ještě o jedu níž musím dát. Jak si vzpomenu na telefonát pár metrů od starujícího vrtulníků, notebook kterýmu dojde baterie, sám naskočí a kterého si nikdo nevšimne, rozstřílení dvou zločinců na hadry uprostřed ulice atd. Prostě nebrat.

Návrh (2009)

Pohodička. Tedy, alespoň první 2/3 filmu, nebo kolik, prostě - do stodoly. Pak už to bylo iba zmoudření a nalezení, ale ani tak to celý film nezkazilo. Je veselý, je hravý a Sandra, čím je starší, tím je hezčí:-)

Vzhůru do oblak (2009)

Příjemné a koukatelné, jen trochu moc předvídatelné.

Hanebný pancharti (2009)

Bravo, bravo, bravo. Co víc dodat. Jo, běžte honem do kina!:-)