Terminator Salvation (2009)

Je to DOBREJ film. A dobrej kus TERMINÁTORa. Docela živě si umím představit, že kdyby někdo vykřesal další pokráčování docela ve stylu předchozích dílů (libovolno kterého), tak by to schytal, že vykrádá látku, a neudělal to a ono. A teď, udělá-li se to jinak, je to samozřejmě taky špatně. No nic, pro mě to špatně není. Posun byl nutný, příběh v současnosti už byl vyřčen, nastal čas na budousnost. A ani v terminátoří v budoucnosuti nemůže být jen tma a hromady kostí, ale také lidé, Odpor, se svými životy. Takže atmosféra prostě musí být jiná než při lovu jeden na jednoho (či dva či tři). A pokud jde o Johna Connora, Bale je moc dobrý. Hlas má pomalu jak Ckint Eastwood, a ve tváři vepsanou únavu za celé lidsto. Moc nerozumm nadšení z lidského terminátora Worthingtona, zas takový zázrak jsem tedy neviděl. Zejména na konci, při osudové nabídce Connorovi, jsem mu nevěřil ni slovo. Zpět k filmu. Rozhodně stojí za zhlédnutí, nenechte se odradit!.-)

Holka z města (2009)

Prostě takový průměr. Manažerka - Miami - teplo - samá práce - přesun na sever - děsná zima - přezírání domorodců - poznávání domorodců - zamilování se do domorodce - zklamání domorodců - poznání pravdy - zázračný obrat - záchrana domorodců - záchrana lásky. Všechno už tady bylo, a ne jednou. Na druhou stranu, v tomhle balení to vůbec není žádný průšvih.Ono takovéhle "prozření" a objevení těch správných a pravých hodnot by neuškodilo snad nikomu z nás. Jen ten konec je trošku moc happy, ale v dnešní době potřebují nejen v Americe pozvednout náladu. A na to se tenhle film dobře hodí.

Na odstřel (2009)

Moc dobré. Napětí od začátku do konce, pěkně zamotané, ale na tak moc aby se v tom nedalo vyznat, s dobrým osazením v čele s Russellem Crowem, prostě jasná pozvánka do kina.

Znovu 17 (2009)

Vůbec se mě nechtělo do kina, ale jak už to bývá, když se do něčeho nechce, tak to většinou dopadne dobře. Komedie hodnotím (hlavně) podle toho, jak se u nich nesměju. A tady jsem se, musím podotknout, že pro mě samého velmi překvapivě, nasmál hodněl. A o to přece u komedie jde. Dalším překvapením bylo, že Zac Efron není tak strašnej, jak jsem se bál. A že Leslie Mann vypadá o třídu líp než všechny teenagerky ve filmu dohromady.

Dvojí hra (2009)

Předlouhé dvě hodiny v kině. A přitom to Julii a Clivovi dohromady sekne, o to větší je škoda, že film je tak staršně zdlouhavý. A přeskakováním, v podstatě čistě účelovým, ze současnosti do minulosti to nezachrání. Trošku člověka probere až závěr, který pobaví, ale to bohužel nestačí.

Andělé a démoni (2009)

Film, narozdíl od knihy, bohužel nedokáže plně vtáhnout do děje. Je to škoda, protože knížka se čte, tak říkajíc, sama. Navíc některé věci, v kize relativně uvěřitelné, působí ve filmu nepravděpodobně. A, stejně jako u knih, jsou Andělé o fous slabší než Šifra. Zejména konec je děsně mimo, což je problém i u předlohy. Na druhou starnu, po čistě filmařské stránce mě film přišel zvládnutější než předchozí.

Báječný svět shopaholiků (2009)

Jenom proto, že je to také o nakupování, to neznamená, že to je automatický špatný film, respektive komedie. Jistě, je to klišovité, viz. třeba ono oblíbené zklamání se hlavního hrdiny v hlavní hrdince, zde vyplutí lží o dluzích a exekutorovi, ale otázka je: Vadí to nějak zásadně? Za sebe musím říct, že ani ne. Nic jsem od tohodle kusu nečekal, ale nakonec jsem odcházel celkem pobaven a tudíž příjemně překvapen. A to se počítá. A nemyslím, že je to jen tím, že nakupování mám rád. Hlavně ve slevách:-)

Rychlí a zběsilí (2009)

Já vím, já vím, já vím, čtyři hvězdičky zdají se býti přehnaným počtem. Ale musím říct, že jsem se v kině opravdu dobře bavil. Vůbec mě navadilo, že se ve filmu víc mluvilo než závodilo, ba právě naopak. Slouží to jen a jen ku prospěchu věci, protože to už není jen nějaká závoďácká tuc tuc hloupost. A to že se Vin Diesel tváří pořád stejně, no co, vždy't je to přece pan drsňák. Prostě, samozřejmě, že to není dokonalý film. Nejspíš se v něm najde nějaká nelogičnost, sem tam něco přehnaného, nebo trošku křečovitého. Ale s filmem je to podobně jako s láskou. Buď chemie funguje, nebo ne. A tady funguje, a díky tomu se dají odpustit nedostatky a prostě si film příjemě užít.

Normal (2009)

Vůbec nevím, jak tenhle film ohodnotit. Jednu, dvě , tři nebo čtyři hvězdičky....Pro jednu hvězdičku mluví to, že větší příběhovou nudu než první 3/4 filmu jsem v kině opravdu dlouho nezažil. Žádný pohyb, žádná akce, nic z toho v příběhu o masovém vrahovi. Thriller/drama? Ani náhodou, maximálně tak artově psychologická divadelní hra. Dvě hvězdičky za finále, které se konečně rozhýbalo a zdramatizovalo. Alespoň jsem se přestal dívat na hodinky. Být takový celý film, tak hvězdičky jen soupají. Tři hvězdičky za vizuální ztvárnění, za styl. To se už docela povedlo, byť "snové" sekvence jako by byly z uplně jiného filmu a rozmazané zpomalené scény utekly z televizní obrazovky. Ale celkově, temné, pěkné. A konečně čtyři hvězdičky pro herce. Milan Kňažkovo vede, psychopatický vrah jak vyšitý. Pavlu Gajdošovi vnitřní rozpolcenost a vývoj v klidu uvěříte, i když se někdy dívá příliš zmučeně. A Dagmar Havlová jako vrahova žena, tak často kritizována, je přesná. Úpně jsem z ní cízil prázdnotu a resignaci. Ale ani herci a tmavé barvy nezachrání prázdný scénář. Nakonec dávám tři, ale teda s odřenýma ušima. Teď jen doufat, že SNAD se z tohoto režisér poučí a jednou, konečně, někdo u nás natočí FILM, a to nikoliv televizní.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Výborná zábava. Mám rád tyhle animované filmy, co nejsou tak úplně pro děcka, a jsou bez zbytečného sentimentu a přehnaného moralizování. Je to vtipné, svižné (94 minut je tak akorát), pěkně nak..animované, dabing taky nevadí, jen mě přijde, že je film uplně zbytěčně ve 3D. Možná sedět, jak tu psal KarelR, ve 4 řadě, tak je to lepší, ale na klasickém plátně, když sedíte trochu nahoře, je to moc ohraničené. A navíc, tyhle brejle, nic pohodlého. Ale rozhodně to stojí za zkouknutí. Mimochodem, Susan se celkem povedla;-)