• Krátkometrážní

Ohnivý kuře - Lež má krátké nohy (2016) (epizoda)

Macátka (dle Lia Pacátka, což se mi líbí víc) si čím dál víc oblibuji. Chyběl Grand, většina se zaobírala Slepičkovými. Daniela zase budeme rozpitvávat, kluci maj zas problém, Pacátko ho vyřeší. Nezasmál jsem se ani jednou, ale dramatický to taky nebylo. Já vlastně nevím, proč to ještě sleduju. Asi mi to vymylo mozek, nebo co.

Ohnivý kuře - Omyl, otec spokojenosti (2016) (epizoda)

A zase klesáme o úroveň níž. U Slepičků nic zajímavého, Malvína se stává známou díky televizi a rádiu, které o ni jeví zájem díky kuchařce. V hotelu už se zase vyhrožuje. Robert ohledně exitu Renatě, Trébl ohledně vyhazovu z práce Juniorovi a Renatě. Kluci střídaj brigádníky jak trenky, ale vypadá to, že Macátko se jen tak vyměnit nenechá.

Ohnivý kuře - Všechno je jinak (2016) (epizoda)

Po kratší odmlce opět veselejší epizoda, kde se až tak neřeší rodinné spory snad každé z postav. Chyběla linie U Slepičků, což mi vůbec nevadilo. Prostor tak naštěstí neměli ani otravní štamgasti, kteří tam vysedávají snad v každém záběru. Veruna s Dančou si s dortem poradily i přes Robertovu lumpárnu. Babčáková měla pár malých štěků ohledně Kellera, jehož postava mizí z obrazovek. Klukům se zase hospoda rozjíždí, a to jak díky smlouvě s pivovarem, tak kvůli velké rodinné oslavě. Melancholický Macátko na samém konci této epizody byl jakýmsi bonusem.

Ohnivý kuře - Unavené štěstí (2016) (epizoda)

Asi doposud nejslabší epizoda - pomalu ale jistě seriál začíná slábnout. Nová postava otce Didi je úplně zbytečná. Problémy kluků se vždy nějak vyvinou, pak buď zaniknou nebo se vyřeší. U Slepičků se už neřeší exekuce, což je škoda, protože právě díly s tímto tématem patřily mezi ty nejzajímavější (jak herecky, tak co se týče scénáře tu probíhaly nejsilnější okamžiky). Moje oblíbená Babčáková, která táhne celý seriál (a hlavně kvůli její postavě ještě seriál sleduji) nedostala tolik prostoru, kolik by potřebovala.

Strašidla (2016)

"Slavnostní" jihlavské předpremiéře, jíž jsem 11.8. navštívil, předcházela autogramiáda tvůrců (B. Kotiš, M. Hádek, P. Šimčák a rejža), kterou moderátor stihnul za 45 minut asi 30x pojmenovat jako filmovou delegaci. Zmíněná třičtvrtě hodina byla prokládána stupidními soutěžemi typu udělej strašidlo nebo vyjmenuj tři filmy Zdeňka Trošky, načež velmi originální soutěžící s nevinným úsměvem na rtech odpovídá "Slunce, seno, jahody", "Slunce, seno a pár facek" a "Strašidla". Jako výhru si pak vybírá propagační tričko. Po 30 minutách se radši přesouvám do sálu, abych už delegaci neviděl. Za pár chvil do sálu k mé radosti znovu vstupuje delegace, aby nám zopakovala to, co už třikrát řekla předtím. Všichni se tomu znovu smějí jak pominutí. Film začíná. Úvodní lekačka vyděsí 90% sálu (protože 90% sálu jsou děti) a všechna dítka si nutně musí sdělit, jak se strašně lekla. Příjemným hereckým překvapením je Vladimír Polívka, který ztvárnil městského úředníčka, který přinutí strašidla k práci a lidskému životu. Takže vodník Bubla (skvělý Jirka Dvořák) začíná pracovat v prádelně, jejíž majitelka se pro něj stává velkou láskou. Jitřenka (Sara Sandeva) dostává práci v místním divadle, kde společně s otcem Hejkalem Adámkem (Broňa Kotiš) hrají v jedné pohádce. Celý film zdobí skvělá a trefná scénografie, hudební stránka i nasnímání je dost dobré. Baví i Carmen Mayerová a její kocour Bedna. Po Babovřeskách a Kameňácích celkem příjemné osvěžení. Asi nejlepší film Zdenála Trošky. Sice za to nebudou žádný sošky, ale neurazí. Troška překvapil. 55%

Doktorka Kellerová (2016) (seriál)

Kdybych neměl alergii na Brožovou a kdybych neměl alergii na TV Barrandov, tak dám čtyři, ale tyhle alergie mám. Jinak pilotní díl zachánil Nosek, a Šťastný to celkem drží. Pilot za 3 hvězdy

Čtvrtá hvězda - Kytara (2014) (epizoda)

První díl mě neuvěřitelně chytl a hned jsem šel sledovat další. Některé vtipy jsou nezapomenutelné, jinak skvělí herci, kamera a scénář. 80%

Ain't Them Bodies Saints (2013)

Když bych to řekl úplně jednoduše: vůbec mě to nebavilo. Kdyby mě nebavilo obsazení a kamera (za kterou dávám dvě hvězdy), vypnul bych po dvaceti minutách. Teď jsem sice vydržel déle, ale celé stejně ne. Dalo se z toho vydrat víc. 3.4.2016