Machři (2010)

Zbavit se Roba Schneidera a přidat více Buscemiho a bylo by to hned lepší. Jinak spíš podprůměrnější Sandlerovka, která nenabízí tak zábavně a sympaticky ujetý humor jako Zohan, ale spíš neškodnou klasiku prolínanou rodinými hodnotami a Schneiderovým nechutným dováděním s babičkou.

Aeon Flux (2005)

Karyn Kusama radši za plotnu, režírovat neumí. Akční scény jsou v jejím podání střihový chaos bez ladu a skladu, který vážně neobstojí. Charlize je sice neuvěřitelně sexy, ale při všem tom pobíhání uprostřed neskutečně hloupého příběhu a nudných (nejen) akčních scén se ty tři její výrazy rychle okoukají. Tohle se prostě nepovedlo, v rukou někoho povolanějšího z toho alespoň mohlo být slušné akční béčko, takhle se koná jen vyumělkovaná futuristická nuda.

Rafťáci (2006)

Pěkný holky, sehraný duo Kotek & Mádl, pěkný holky, místy celkem dost podařený vtipy a pěkný holky. Jednooký král na poli slepé české teenagerské komedie. A jsou v něm pěkný holky.

Ultraviolet (2006)

No tak tohle je rozhodně "wimmerdávka". U Wimmera se mi líbí jeho práce s béčkovým žánrem. Ať už jsou to jeho příběhy v Equilibriu, Ctihodném občanovi či Salt, vždy využil ten určitý předsudek diváka vůči "béčkovému" filmu k nastolení nějaké zajímavé a potrhlé myšlenky, která by v normálním dramatu rozhodně neprošla. V Ultraviolet se ale nic takového nekoná. Wimmer prostě jen sedí za kamerou s joystickem v ruce a nechává opět topornou Millu Jovovich poskakovat z jedné umělé akce do druhé. Pořád ale lepší, než když začne rozvíjet vztahy mezi postavama. Nejenom, že ho v tom zrazuje vlastní scenář, ale hlavně herci, kteří se vyloženě nepředřeli. Při 30 milionovém rozpočtu se není čemu divit, že úroveň efektu je mrzká a Wimmer bohužel zvolil barvičkoidní stylizaci která to ještě zvýrazňuje a podtrhuje a je to škoda, protože akční nápady mu stále nechybí. Ve výsledku je to prostě normální podprůměrné digi-béčko na jedno použití, které má naštěstí snesitelnou délku a víc se v něm střílí než mluví.

Centurion (2010)

Poutavý vizuál, CGI brutalita, sympatický drsňák Fassbender a nevýrazná Kurylenko v running béčku, které si na vážnost nehraje a pálí do diváckých řad brutální bojové scény. S tímhle námětem prostě lepší film vzniknout nemohl, na druhou stranu Centurion nenudí, zabaví a nabídne i jako vždy perfektní Imogen Poots. Zkrátka a dobře obstojný film na jedno podívání.

Jake a Blake (2009) (seriál)

Další zbytečnost vysílaná na Disney Channel mě vede k dalším nepříliš optimistickým vyhlídkám na to, co z dětí odkojených na podobných dílech vyroste.

Třináctý rok (1999) (TV film)

Na Disney Channel vůbec ne zlé, ale jinak nic moc i co se týče pohádek pro děti.

Kairo (2001)

Ani ne tak horor jako spíš mysteriozní atmosférovka, která nabízí solidně napínavé scény, celkem podařený námět a solidní herecké výkony, ale bohužel dojíždí na svojí přebytečnou délku. I tak ale Pulse rozhodně stojí za pozornost.

Mučedníci (2008)

Zajímavě pojatý horor, kombinující úspěšné hororové atributy posledních let, od podivně zmutované postavy přes barákovou vyvražďovačku až po uvěznění. Možná ale i díky těmto ryze hororovým atributům a místy hodně velké brutalitě ta závěrečná pointa vyznívá o to šíleněji, i tak ale Mučedníci stojí za pozornost.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Jackson za mlada sakra válel a smyslu pro černý humor měl víc než Monty Pythoni ve vrcholné formě. Neotřelé vtípky, až neskutečné gore efekty, masakr sekačkou, to je prostě kombinace na kterou se nezapomíná, škoda že ten konec je možná až moc přetaženej a na jedno "krvavé" brdo. I tak je to ale neskutečný kult.