Hranice ovládání (2009)

Svým způsobem vrchol Jarmuschovi formy, kterého bylo paradoxně dosaženo bez řady jeho klasických trademarků. Minimalistický příběh, který je maximálně úsměvný maximálně nevtipným způsobem.

Hranice života (2005)

Vizuálně nejdrtivější film za hodně dlouhou dobu.

Hrdinové (2006) (seriál)

1. řada.... *****... 2. řada ** (po 4 dílech) velké zklamání

Hříšné noci (1997)

Ani neskutečně jistá režie, výborná kamera, výborní herci a skvělé prokreslení doby nedokáží utáhnou nepřiměřenou délku ani zbavit pocitu, že podobný příběh už byl k vidění několikrát, akorát nebyl zaměřený na vzestup porno průmyslu. 80 %

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Hunger Games znovu a... jinak? A osobně trošku víc preferuji neučesanou roztřesenou jedničku Garyho Rosse před uhlazeným počinem Francise Lawrence. Jinak klasický syndrom dvojek, kde se nic moc nestane (a to co se stane jen s malými úpravami kopíruje jedničku) a které skončí tím, o čem se celou dobu mluví. Stopáž i tak uteče velmi rychle, herecké obsazení je parádní, ale až na pár výjimek nevyužité co se týče prostoru ve filmu. Průměr, který by s lepší (nebo alespoň nějakou) gradací a větším důrazem na emoce (Vražedná pomsta si hodně pomáhá Howardovou hudbou) příště mohl být lepší, takhle ale skončí v momentě, kdy se teprve začne dít něco zajímavého mimo zajeté koleje série. Ono se pak těžko něco vyčítá, když herci v první polovině hrají, že hrají, na což se lehce dá svést občasné přehrávání a strojený konstrukt druhé části se dá s přehledem svést na to, že se v podstatě jedná o strojený konstrut tvůrců her. Alibi v podstatě neprůstřelné. Z hlediska fantasy filmů zaměřených na teenagerky všeho věku a pohlaví je to ale pořád naprostá špička už jen tím, že se to dá brát vážně a i seriozně kritizovat. Jinak začíná být celkem zvrácené, jak si hollywoodská Mecca kapitalismu začíná vypomáhat lehce načrtlými socialistickými motivy ve své honbě za zlaťáky a novými výdělečnými značkami. 60 %

Hvězdné války podle Turka (1982)

Zkrátka neuvěřitelné. Turecký blockbuster nepokrytě používající záběry ze Star Wars, hudbu z Indyho a stále stejné lidi navlečené do stále stejných kostýmů. Místy vtipné, místy nudné, vždy totálně šílené.

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

Nahláškovaná stylová akční jízda obalená technickým hávem ala MTV, která potěší jak vysokou mírou výskytu sexy slečen (v případě nestárnoucí Demi i jedné paní), tak i nepřeberným množstvím songových koláží všech žánrů, o různých kamerových vychytávkách nemluvě. McG to měl v ruce vždy a já si tenhle biják vždy na plný pecky užiju.

Chungking Express (1994)

Zajímavý a velmi volně natočený i napsaný snímek, který mě i přes své kvality za srdce (ani to filmové) nechytl. 70 %

Ils (2006)

Méně brutálnější a atmosféričtější než Jezero smrti, s méně sympatickými hrdiny a "neuvěřitelnými" záporáky.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

S hodnocením Imaginária je to těžké. Za normálních okolností by se bralo, ve filmových kruzích, za očekávaný film zajímavého režiséra se zajímavým hereckým obsazením. Události počátku roku 2008 ale starému smolaři Gilliamovi nepřály. Ani trochu. Jeho herecká hvězda se obrátila v prach dřív než kdokoliv z nás chtěl a nad celým projektem zůstal viset otazník. Projekt se nakonec rozhodli pomoct zachránit další tři herecká generační esa Depp, Law a Farrel. Tehdy jsem to bral jako spásu. Spásu, ze které se ale vyklubal Danajský dar. Imaginárium mělo zkrátka zůstat nedokončené, tak jak ho Heath zanechal, protože ve výsledku prostě nemůže obstát jako poslední tečka hereckého talentu, který se teprve měl rozvinout. Ne tak, jak by obstál Temný rytíř. Imaginárium by prostě za normálních okolností byla jen Heathova další spolupráce se zajímavým režisérem, který nabízí svou osobitou vizi. Heath měl být jen jedním lákadlem, tím v pozadí za Gilliamovou bezbřehou fantazií. Ony osudné události ale zapříčinily, že jsem se na to tak dívat nedokázal, byť jsem chtěl. Za ty dva roky své smrti pro mě Heath vyrostl a každý jeho neviděný film, byť sebehůře hodnocený, si šetřím. Imaginárium tedy pro mě byl další dílek puzzle, jehož celkový obraz se už ale bohužel ustálil. A volných kousků k zařazení už bohužel tolik nezbývá. A přestože film po pomalém až nudném úvodu nakonec nabere obrátky a i přesto, že obsahuje řadu vynikajících scén, pro mě prostě měl zůstat posledním filmem Heatha Temný rytíř. Vždyť postava Jokera, který přišel odněkud a skrz malé akce se pomalu začal dostávat až nahoru, aby následně ze scény předčasně zmizel, je tak dokonalou metaforou Ledgerovi kariéry, že jí ani Depp, ani Law a ani Farrel nešahají ani po dolní okraj kalhot fialového obleku. Pokrytecké 4* i za Heatha, kvůli jehož smrti a následné auře kolem filmu jsem si ho nakonec ve výsledku neužil. Filmy jsou občas zkrátka mrcha.