Mrtvý muž (1995)

Můj nejoblíbenější western, což je prohlášení tak bizarní jako film sám. Ostatně jako většina filmů od Jarmusche, jehož rukopis se samozřejmě nezapře ani zde. Jako bonus navíc geniální hudba Neila Younga, která vás při poslechu soundtracku v kombinaci s psychedelickými dialogy přenese v čase i místě.

Mučedníci (2008)

Zajímavě pojatý horor, kombinující úspěšné hororové atributy posledních let, od podivně zmutované postavy přes barákovou vyvražďovačku až po uvěznění. Možná ale i díky těmto ryze hororovým atributům a místy hodně velké brutalitě ta závěrečná pointa vyznívá o to šíleněji, i tak ale Mučedníci stojí za pozornost.

Můj svět (2003)

American Splendor je jasným důkazem, že podle výborného scénáře nemusí nutně vzniknout i výborný film. Biografie Harveyho Pekara obsahuje výborně prokreslené charaktery, které díky výbornému castingu získali i odpovídající tváře, ale po režijní stránce prostě AS nemá čím zaujmout. Režijní unylost a šeď zachraňuje až pár výborných scén prolínání komiksu s realitou, ale ty bohužel neudělají celý film, podobně jako vždy sympatický Paul Giamatti. Filmu bohužel neprospívá ani chvilková snaha o jakousi polo-dokumentárnost, kdy film chvílemi přeskočí do jakéhosi "making of" s pravým Pekarem, bohužel ale tyto momenty jaksi nevyzní. American Splendor zkrátka funguje výborně na papíře jako komiks, na plátně ale bohužel dost často nudí. I tak se ale jedná o nezávislé drama, které za to zhlédnutí stojí. Pro fanoušky Paula Giamattiho nutnost, prakticky nesleze ze záběru, byť se jedná o další jeho klasickou roli. 60 %

Mumie (1999)

Sommers ještě celkem na uzdě, i proto se dá první Mumie brát jako solidní dobrodružný film ve stylu Indyho fungující i normálně, ne jen jako Guilty pleasure. Na svou dobu navíc nabídl i hodně slušné efekty, takže se dá říct, že do vod "dostal jsem 150+ mil. dolarů a stejně bych na to všechno potřeboval dvakrát tolik" sklouznul až v posledních letech. Herecké duo Fraser & Weitz je navíc jednou z nejsympatičtějších filmových dvojic posledních deseti let. 75 %

Murim yeodaesaeng (2008)

Od nejhůře hodnoceného filmu Jae-young Kwaka jsem rozhodně nečekal žádné zázraky, ale opak se stal skutkem. Opět naprosto dokonalý žánrový mix pohádky, dramatu a výborné wuxia akce okořeněný komediálními prvky a tradiční "Kwakovskou" emocionální peckou v závěru opět nenechal mé oko suché a rty bez úsměvu. Skvělá a jistá režie, parádní kamera, výborné herecké výkony a hlavně hodně hodně hodně povedená akce mě opět nutí sáhnout po hodnocení nejvyšším a to bez žádného přivírání očí. 90 %

Muse: HAARP (2008) (koncert)

Odpověď na otázku "Proč v poslední době nestíhám skoro žádné filmy?"... 1000 %

Muse Hullabaloo: Live at Le Zenith, Paris (2002) (koncert)

Totální nářez. Skvěle zazpívané, skvěle zahrané a totálně energické. Vynikající publikum a obecně nejlépe sestříhaný koncert Muse. Zkrátka opět orgasMUSE.

Muse - koncert 2013 (2013) (koncert)

Stále skvělá zábava a koncertní nářez, obzvlášť v kině, jinak dokonalý zážitek ale kazí fakt, že se jedná o sestřih koncertu kde slušná část skladeb skončila na podlaze střižny. Naprosto bezdůvodně, byť výsledný výběr prověřených starších pecek s průřezem z nového alba je nanejvýš reprezentativní.

Muto (2008)

Jako jakýsi showreel, prezentující schopnosti autora, je to víc než uspokojivé, jako krátký film ale z mého pohledu vůbec. Celé je to samozřejmě originální a stylové, ale možná až moc surreálné a samoučelné, bez nějaké výpovědní hodnoty. Jen možná až masturbační vršení nápadů bez nějaké pevné kostry, ve kterém nějaký odkaz nebo skrytý podtext nenajdete. Alespoň já nenašel.