Legendy zločinu (2015)

Mám rád životopisný filmy o gangsterech a říkal jsem si, že Helgeland by vlastní scénář mohl pěkně natočit. Bohužel jsem asi čekal víc. Když někdo vyroste na Scorceseho gangsterkách, tak už mu asi žádná nepřijde dost dobrá a upřímně, nebýt skvělého Hardyho, tak by film byla docela nuda, protože se toho zas moc neděje.

Modrý blesk (1999)

Hloupá, i když místy vtipná komedie s příšerným Lawrencem.Ani nevím kolikrát jsem si u toho filmu řekl, jaká je to kravina.

Válka Roseových (1989)

DeVito natočil hodně černou komedii, ve které se z milujících manželů stanou fanatici snažící se zničit jeden druhého a to jen kvůli domu. Turnerová s Douglasem byli naprosto perfektní.

Anna a král (1999)

Střet civilizací a to jak kulturní, tak politický. Samozřejmě je moc pěkná výprava, což k velkofilmům patří. Romantika už mě tolik nebrala a hlavně ta chemie mezi Fosterovou a Chowem nebyla kdo ví co.

Ledová archa (2013)

Byl jsem trochu skeptik, ale film mě velice mile překvapil. Je to apokalypsa jak vyšitá. Výborná výprava a pěkné triky. K tomu to má myšlenku a je to moc pěkně natočené. Chris Evans umí být i drsňák a ne jen slušný klaďas Steve Rodgers.

Spectre (2015)

Musím říct, že Skyfall se mi líbil o něco víc, ale je to pořád vynikající bondovka a divím se, že je tu tak nízké hodnocení. Záporné postavy byly tentokrát opravdu luxusní, Bautista a Waltz a hlavě Waltz byl ten, kdo roli největšího protivníka Jamese Bonda všech dob, zahrál výborně. Je fakt, že tenhle film pohřbil film You Only Live Twice s Connerym, kde se vlastně poprvé setkal Blofeld s Bondem tváří v tvář. Osobně musím říct, že ve mě tenhle film vyvolal vzpomínky na starší bondovky s Connerym, kdy bojoval proti Přízraku a bylo to moc fajn. Dokonce mi přišlo, že z těch novějších bondovkách chyběl ten megalomanský padouch a ten se zde vrátil v podobě Blofelda. Fakt moc povedená bondovka.

Osm hrozných (2015)

Po výborném Djangovi a ještě lepších Panchartech je pro mě tohle velký zklamání. Nezachrání to ani hudba Ennia Morriconeho. Začátek je pomalý a víceméně se nic neděje, jen se seznamujeme s postavami. Nic proti tomu, ale to seznamování bylo fakt zbytečně dlouhý a utahaný. Pak přichází na řadu první mrtvý a následuje otrávený kafe. To už se konečně začíná něco dít. Pak jedna retrospektiva a drsný finále. Určitě by filmu prospělo, kdyby byl kratší. Druhá věc, co mě dost nemile překvapila nebyla ani brutalita, na kterou jsme u Tarantina zvyklí, ale blicí scéna. Opravdu bylo zapotřebí, aby nám Tarantino ukázal jak dvě oběti otrávené kávy třikrát zvrací krev? Bylo to trochu jak z nějakejch parodií. Ve finále to není špatný film, ale na Tarantina je to prostě slabý. Po opakovaném zhlédnutí musím změnit svůj názor a zvýšit hodnocení ze 3 na 4 hvězdy. Napodruhé mi to mnohem víc sedlo.

Creed (2015)

Všichni si už uvědomili, že rozvíjet příběh Rockyho nelze. Hlavní hrdina je už na boxování starý. A vzhledem k tomu, že mladý Rocky se k boxu moc nemá, je třeba hledat jinde. A tak se vymyslí, že Apollo Creed byl děvkař a před tím, než ho ruský borec ubil v ringu, si odskočil a udělal si levobočka, kterého si po smrti jeho matky, osvojila Creedova manželka a vychovala ho. Ale je v něm prostě něco z Creeda a ten kluk nechce dělat nudnou kancelářinu, ale chce bojovat a tak jde za strejdou Rockym, aby ho trénoval. No když pominu, že je příběh uměle natahovaný, tak to nebylo zas tak špatné. Stallone byl opravdu dobrý, jen pochybuju, že i takový borec by byl schopnej při chemoterapii trénovat boxera, cestovat a účastnit se zápasu. No každopádně to pro mě bylo příjemnější koukání než na Bojovníka.

Moskva na Hudsonu (1984)

Jak už tu několik uživatelů napsalo, je to reklama na Ameriku a hanobení tehdejšího Sovětského svazu. V 80. letech jsem byl v Moskvě a opravdu to tam nevypadalo tak jak tvůrci ukazují. Je to klasická propagandistická komedie, která není nijak zvlášť vtipná.

Noční služba (1982)

Příjemná komedie o zaměstnancích márnice, ze kterých se stali pasáci. Několik opravdu vtipných momentů mne pobavilo a celkově to nebylo vůbec špatné. Jen Michaela Keatona bych asi uškrtil, protože byl opravdu nesnesitelný.

Časové pásmo bylo změněno