Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

Star Treky jsou jak houpačka, jednou nahoře, jednou dole. Tentokrát pro změnu dole. Příběh by nebyl špatný, ale přišlo mi to už místy jak parodie a úvodní kempování bylo fakt děsný.

Star Trek X: Nemesis (2002)

Ani Stuart Baird nedokázal staré Star Treky vzkřísit. Ta výprava i scénář jsou fakt děsné.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Vzhledem k prvním válkám je to pěkné retro,divný hadry,divný účesy a jakoby starý roboti a všechno.Dost povedené.Bohužel většina filmu se tváří jako film pro děti a to hlavně díky Jar Jarovi a vůbec celé vyumělkované výpravě. Je fakt, že tomu přidal i český dabing, takže doporučuji původní znění. Vynikající byl naopak souboj Jediů se Sithem.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Klasika mezi akčními sci-fi a k tomu nádherná pohádka.Je tu prostě vše,napětí,akce,humor,láska a k tomu všemu dokonale namícháno.Vrcholem je nejspíš závěrečný nálet na Hvězdu smrti

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Z původní trilogie jsem tento díl viděl jako poslední.Oproti Nové naději je více akčnější a rozšiřují se i charaktery postav.Vrcholem je pro mě výuka Luka Skywalkera Yodou

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Velké zklamání a to hlavně díky Johnsonovi. Na výborné triky a výpravnost jsme u Hvězdných válek zvyklí. Zní to blbě, ale je to tak. Když koukám na Hvězdné války tak mě o tricích nenapadne vůbec pochybovat. Johnson napsal i scénář a ten je vskutku špatný. Příběh samotný není kdovíjaký, ale to co některé postavy vypouští z úst je opravdu děs. Opět jsem měl problém s trojicí Driver, Boyega a Ridley. Ani jeden z nich mi není dvakrát sympatický. Naopak Isaac je muž na svém místě a svou postavu hraje tak jak má. Del Toro, byť jen v malé roličce, je výborný, jako ostatně téměř vždy. A staří známí? Nikdy to nebyly žádné hvězdy a herci vysokých kvalit, ale mám je rád. Problém je nejvíce ve scénáři a režii, Vesmírné souboje i závěrečná bitva jsou výborné. Děsný je však souboj Drivera a Ridley s červenými ochránci. Bez nápadu byla i smrt padoucha co tahá za nitky. A vrcholem je pak levitující princezna po výbuchu ve vesmíru a závěrečný výstup Lukea Skywalkera. K tomu připočtu dvě a půl hodiny a nastavovaný děj a chvílemi jsem opravdu doufal, že už bude konec. Prostě jedna velká škoda a jen doufám, že devátý díl bude zase minimálně tak dobrý jako sedmý.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Na prvních Star Wars jsem vyrostl, druhé mě poněkud zklamaly, ale zdá se, že díky Abramsovi mě nové Star Wars velice potěší. Alespoň epizoda VII mě potěšila. Má takovou fajn atmosféru prvních válek i když je pravda, jak píše Xmilden, je to tak trochu remake epizody IV, ale moc pěknej remake. Jen jsem se nějak nemohl ztotožnit s novými herci. Kdyby Adam Driver nesundal masku, tak bych byl naprosto spokojený. Naštěstí má masku většinou pořád na obličeji a vzhledem k tomu, co mu Rey udělala, tak už masku asi nesundá. Prostě mi ten jeho obličej nesedí. Daisy Ridley mě z počátku taky moc nenadchla, ale nakonec to bylo v pohodě. Jen mi jako rušivý element přišel Boyega. Nevím, jaké jsou plány s jeho postavou, ale tomu člověku se nedá věřit a je mi nesympatický. Pokud ale měl takhle fungovat, tak je vše v pořádku. Už se těším na další epizodu.