Vikingové - Uchvatitel (2015) (epizoda)

Táto epizóda sa mohla kľudne volať "Ako sa všetko môže posrať za 45 minút". Návrat domov nebol vôbec radostný, to však bolo zrejmé už z predchádzajúcich epizód. Každopádne najväčšie prekvapenie príde v závere, Egbert je takým Michaelom Corleone ranného stredoveku, rovnako ako on sa totiž dokáže jednou ranou zbaviť nejednej muchy. Som zvedavý, čo prinesie pokračovanie, 9/10.

Vikingové - Zjizvení (2015) (epizoda)

Tak to bola poriadne mrdacia časť, všetko k čomu sa po minulých epizódach v tejto oblasti schyľovalo sa aj udialo a až na Kattegat sa to aj dalo očakávať. Topiacia scéna mi prišla prehnaná ale budiž, situácia medzi postavami sa opäť vyhrotila, 7/10.

Vikingové - Osud bojovníka (2015) (epizoda)

Predpoveď mi vyšla, opäť sa nám po minulej epizóde veci pekne zamotali. Ďalšia skvelá bitka s dosť veľkým prekvapením a následný napätý priebeh udalostí v Anglicku aj Kattegate. Seriál zreje ako víno, čím ďalej je lepší a lepší, ja sa som momentálne na neho skutočne namotal a teším sa na každú ďalšiu časť, 10/10.

Vikingové - Poutník (2015) (epizoda)

Po predchádzajúcej epizóde sa druhý stret nekoná a dochádza k menšiemu ustáleniu situácie, ktorá však našťastie ako poznám tvorcov dlho nevydrží a v dohľadnej dobe sa opäť niečo zomele. Spoiler: Thorstein ma pomerne prekvapil, dalo sa však čakať, že skôr či neskôr budú musieť tvorcovia obetovať aj niekoho z (relatívne) kladných postáv, ktorí pri Ragnarovi vždy stáli, napriek tomu, že sa z toho možno ešte vyhrabe v boji ho už asi neuvidíme... 7/10

Vikingové - Žoldnéř (2015) (epizoda)

"Why are they attacking just my uncle?" Skvelý začiatok novej série. Úvod patril tradične príbehovej časti a (aspoň zatiaľ) nádejnému spojenectvu medzi Egbertom a Ragnarom, koniec zase jatke na pobreží a Flokimu (Kingslayerovi :)).

Vikingové - Série 2 (2014) (série)

Druhá séria mala pár hluchých miest, kvôli ktorým sa mi jej hviezdičkový priemer z jednotlivých epizód zaokrúhlil na 4*, každopádne sú to veľmi silné štyri. Záver série je narozdiel od tej predchádzajúcej totiž omnoho intenzívnejší, v jej priebehu predstavilo sa mnoho nových postáv (chválim Egberta), odohralo sa mnoho bitiek a intríg sa zosnovalo toľko, že by sa za takú porciu nemuseli hanbiť ani samotné Game of Thrones. No prosto som spokojný a hneď sa púšťam do série ďalšej, 8,5/10.

Vikingové - Modlitba Páně (2014) (epizoda)

Perfektné. Inak sa koniec druhej série ani popísať nedá. Už po prvej sérii som radil Flokiho medzi moje obľúbené postavy, v tejto epizóde ma prekvapil dvakrát. Kým pri tom prvom som len neveriacky krútil hlavou, pri druhom som slintal blahom, proste koniec dobrý, všetko dobré.

Vikingové - Ivar Bezkostný (2014) (epizoda)

Jediné čo stojí za zmienku ohľadom tejto epizódy je princezná nymfomanka. Inak vlastne platí to isté, čo platilo v predchádzajúcich dieloch, medzi nájazdníkmi panujú rozpory a všetko speje k ďalšej bitke, ktorú svojím aktom v závere kráľ Horik so svojím podareným synkom sám vyprovokoval, 6/10.

Vikingové - Volba (2014) (epizoda)

Úchvatná epizóda. K boju tentoraz nemám výhrady, Egbert má za ušami a vlastne som sa ocitol v rovnakom rozpoložení ako Athelstan, fandiaci rovnomerne Ragnarovi aj Egbertovi. Konečne to v boji zlízla okrem iných aj jedna z hlavných postáv zo strany vikingov, ktorí doteraz všetko len valcovali, teraz sa karta (uvidíme na ako dlho) proti ním obrátila. Stretnutie Ragnara s Athelstanom bolo povznášajúce a dojemné, spoiler! za scénu keď spolu kráčajú z tábora a Ragnar ho kryje vlastným telom tvorcom fakt tlieskam. Zatiaľ najlepšia časť seriálu, 10/10.

Vikingové - Krvavý orel (2014) (epizoda)

Tak z Vikingov sa nám pomaly začínajú stavať Game of Thrones. Situácia je vyhrotená, nikto nikomu neverí a búducnosť je neistá. Dúfam, že nebude veľkým spoilerom, keď napíšem, že len úbohý Borg mal toho krvavého orla už len podľa názvu epizódy istého, 8/10.

Časové pásmo bylo změněno