Vikingové - Oko za oko (2014) (epizoda)

Paradoxne sa mi na Vikingoch páčia skôr časti bez väčších bitiek. Kráľ Wessexu Egbert je správny týpek a v bitke proti kráľovi Horikovi mu popravde aj celkom držím prsty. Priestovo rozhodnutie ostať sa mi spočiatku páčilo, spôsob s akým s ním následne naložili už tak nie, každopádne som zvedavý aký bude jeho další osud. Ragnarov syn je narozdiel od svojho detského predchodcu sympaťák a som zvedavý, aký zvrat prinesie nasledujúci boj o stratený domov, 9/10

Vikingové - Zrada (2014) (epizoda)

Sigurd Snake in The Eye? Čo do prdele malo toto znamenať? Inak fajn epizódka, aj keď stále mi akosi nesedí premena Priesta na zabijáka, tak je pravda, že sa toho udialo na jednu časť až-až, 8/10

Vikingové - Invaze (2014) (epizoda)

Vikingovia sa opäť po predchádzajúcej časti dostávajú do formy, ďalší nájazd a solídna rež v lese, ktorá sa mi až na ten klišovitý záver, keď Priest zachránil Ragnara páčila, 8/10

Vikingové - Válka bratrů (2014) (epizoda)

Nedá sa ináč, ale tentoraz musím byť na Vikingov prísny. Som detailista, takže sa mi nejedenkrát pozastavil rozum v dôsledku nelogických momentov počas úvodnej bitky a k tomu ešte ten telenovelo pôsobiaci zvrat s druhou ženou. Všetka tá minimalistickosť, ktorú som mal na prvej sezóne rád sa kamsi (dúfam len, že nie nenávratne) podela a ja som ostal po prvýkrát pri sledovaní tohto seriálu výrazne sklamaný. Travis tiež miestami doslova vtipne prehrával, takže na viac ako 2* to vytiahnuť nemôžem.

Vikingové - Série 1 (2013) (série)

Po prvej sérii jasne prevažujú kladné dojmy. Skvelá výprava, nádherná írska príroda je po celý čas pastvou pre oči, jeden by ani nepostrehol, že nejde o Škandináviu. Herecké obsadenie je sympatické, vyzdvihnúť by som okrem Fimmela chcel najmä Gustafa Skarsgårda a jeho Flokiho, ktorý ihneď prirástol k môjmu filmovému srdcu. Príbeh sa na moje prekvapenie hýbal pomerne rýchlo, takže jedinými mínusmi sú na mňa trochu nevyráznejšie scény bojov a vlažnejší záver. Ako keby už tvorcom dochádzali nápady a to najlepšie vyčerpali niekde po polovici prvej série, každopádne zatiaľ spokojnosť, 8/10.

Vikingové - Čas změn (2013) (epizoda)

Najlepšiu epizódu série musíte hľadať (prekvapivo) niekde inde, táto totiž slúži viac-menej iba ako predohra pre udalosti nasledujúce...

Vikingové - Oběť bohům (2013) (epizoda)

Doposiaľ najkrajšia výprava, žiaľ obsahovo to trochu pokrivkáva. Spoiler: Uchádzal mi trochu motív, prečo mal Ragnar v pláne obetovať zrovna kňaza, každopádne na záver série by človek s ohľadom na predchádzajúce časti očakával predsa len niečo dychberúcejšie...

Mechanický pomeranč (1971)

Tak tento kult u mňa ostane nenaplnený. Knihu mám na poličke a ešte som sa k nej akosi nedostal, film sám o sebe pre mňa ničím výnimočným nie je. Je to na mňa proste až moc uletené (pojem sci-fi mi k tomu filmu akosi nesedí), údajne ultranásilný obsah, ktorým publikum okolo filmu vytvorilo akúsi auru, bol možno kontroverzný v dobe svojho vzniku, s odstupom času však z tejto kontroverzity značne ubudlo. Zahrané a zosnímané je to síce veľmi osobitým štýlom, samotný obsah mi príde ako jeden veľký bordel (bordel ako neporiadok), ktorý mi bránil plne sa do filmu "zažrať". Čakal som viac ako som dostal, preto 3*.

Vikingové - Královské výkupné (2013) (epizoda)

Dávam 4*, pretože naivita a tuposť anglických kresťaňov v tejto epizóde je už cez čiaru znesiteľnosti.

Vikingové - Pohřební obřad (2013) (epizoda)

Ďalšia skvelá časť, Vikingovia si držia veľmi svižné tempo, nemôžem povedať, že by som sa zatiaľ čo i len na chvíľu nudil. Po tejto časti s kľudným svedomím konštatujem, že som našiel další seriál, ktorý poputuje do sekcie obľúbených...