Vikingové - Osud bojovníka (2015) (epizoda)

Predpoveď mi vyšla, opäť sa nám po minulej epizóde veci pekne zamotali. Ďalšia skvelá bitka s dosť veľkým prekvapením a následný napätý priebeh udalostí v Anglicku aj Kattegate. Seriál zreje ako víno, čím ďalej je lepší a lepší, ja sa som momentálne na neho skutočne namotal a teším sa na každú ďalšiu časť, 10/10.

Vikingové - Poutník (2015) (epizoda)

Po predchádzajúcej epizóde sa druhý stret nekoná a dochádza k menšiemu ustáleniu situácie, ktorá však našťastie ako poznám tvorcov dlho nevydrží a v dohľadnej dobe sa opäť niečo zomele. Spoiler: Thorstein ma pomerne prekvapil, dalo sa však čakať, že skôr či neskôr budú musieť tvorcovia obetovať aj niekoho z (relatívne) kladných postáv, ktorí pri Ragnarovi vždy stáli, napriek tomu, že sa z toho možno ešte vyhrabe v boji ho už asi neuvidíme... 7/10

Vikingové - Žoldnéř (2015) (epizoda)

"Why are they attacking just my uncle?" Skvelý začiatok novej série. Úvod patril tradične príbehovej časti a (aspoň zatiaľ) nádejnému spojenectvu medzi Egbertom a Ragnarom, koniec zase jatke na pobreží a Flokimu (Kingslayerovi :)).

Vikingové - Série 2 (2014) (série)

Druhá séria mala pár hluchých miest, kvôli ktorým sa mi jej hviezdičkový priemer z jednotlivých epizód zaokrúhlil na 4*, každopádne sú to veľmi silné štyri. Záver série je narozdiel od tej predchádzajúcej totiž omnoho intenzívnejší, v jej priebehu predstavilo sa mnoho nových postáv (chválim Egberta), odohralo sa mnoho bitiek a intríg sa zosnovalo toľko, že by sa za takú porciu nemuseli hanbiť ani samotné Game of Thrones. No prosto som spokojný a hneď sa púšťam do série ďalšej, 8,5/10.

Vikingové - Modlitba Páně (2014) (epizoda)

Perfektné. Inak sa koniec druhej série ani popísať nedá. Už po prvej sérii som radil Flokiho medzi moje obľúbené postavy, v tejto epizóde ma prekvapil dvakrát. Kým pri tom prvom som len neveriacky krútil hlavou, pri druhom som slintal blahom, proste koniec dobrý, všetko dobré.

Vikingové - Ivar Bezkostný (2014) (epizoda)

Jediné čo stojí za zmienku ohľadom tejto epizódy je princezná nymfomanka. Inak vlastne platí to isté, čo platilo v predchádzajúcich dieloch, medzi nájazdníkmi panujú rozpory a všetko speje k ďalšej bitke, ktorú svojím aktom v závere kráľ Horik so svojím podareným synkom sám vyprovokoval, 6/10.

Vikingové - Volba (2014) (epizoda)

Úchvatná epizóda. K boju tentoraz nemám výhrady, Egbert má za ušami a vlastne som sa ocitol v rovnakom rozpoložení ako Athelstan, fandiaci rovnomerne Ragnarovi aj Egbertovi. Konečne to v boji zlízla okrem iných aj jedna z hlavných postáv zo strany vikingov, ktorí doteraz všetko len valcovali, teraz sa karta (uvidíme na ako dlho) proti ním obrátila. Stretnutie Ragnara s Athelstanom bolo povznášajúce a dojemné, spoiler! za scénu keď spolu kráčajú z tábora a Ragnar ho kryje vlastným telom tvorcom fakt tlieskam. Zatiaľ najlepšia časť seriálu, 10/10.

Vikingové - Krvavý orel (2014) (epizoda)

Tak z Vikingov sa nám pomaly začínajú stavať Game of Thrones. Situácia je vyhrotená, nikto nikomu neverí a búducnosť je neistá. Dúfam, že nebude veľkým spoilerom, keď napíšem, že len úbohý Borg mal toho krvavého orla už len podľa názvu epizódy istého, 8/10.

Vikingové - Nesmiřitelní (2014) (epizoda)

Začiatok pomalý, druhá polovica epizódy však bola skvostná, toto by som teda od Ragnara nečakal. Ešte viac však prekvapila situácia okolo Lagerthy, ku ktorej moje sympatie začínajú rásť čoraz viac a viac. 8/10

Vikingové - Odpovědi psané krví (2014) (epizoda)

Polovičatá časť. Jarl Borg utiekol, stret medzi kráľmi neukázali. Halucinácie Priesta ma začínajú už iritovať, dúfam že ďalej sa to kvalitatívne zlepší, toto 5/10.