Dlouhá cesta do školy (1982)

Celé je radost to sledovat, když se člověku poštěstí film vidět po tolika letech v původním kinodabingu. Naposledy jsem ho viděl jako malý kluk v rámci školního představení. Tady to retro moc dobře fungovalo a dětská nostalgie se na chviličku vrátila :-)

Voňavá cesta nikam (1974)

Tak tihle tři blázni mne hodně pobavili a jenom jsem čekal, kam až to ti pánové vyšroubujou :-) Čím dál víc se teď ujišťuju, že Maďaři prostě dokázali natočit pořádnej film, je ale pravda že je to i dabingem. Originální jazyk, by mne asi totálně odradil.

Čelisti: Pomsta (1987)

To jsem takhle minulou sobotu ve 3 hodiny ráno psal hodnocení na čelisti 3 a nevěřil vlastním očím, co jsem to vlastně viděl. Z čirého milosrdenství, jsem film neodeslal do věčných odpadních stok a rychle na ten hnus zapomněl. No a přišlo dnešní ráno, já si opět dělal to svoje a jen v údivu sledoval, že se na obrazovku hrne 4 pokračování, téhle už celkem trapné žraločí ságy. Co říct? Myslím, že to snad ani nebudu komentovat a neučinkovat tam Michael Caine, tak už tam ta žumpa byla. Tenhle oploutvený červotoč, požírající celé lodě, už totiž nebyl ani děsivý a bohužel ani zábavný! Byla to už prachsprostá trapárna!!!

18 bojovníků z bronzu (1975)

Tak jsem se konečně dopídil k tomu, jak se jmenoval film, který jsem měl společně s filmem 36 komnat shaolinu, na burzovní totalitní vhs. Já tam měl název 18 tříd shaolinu, ale díky těm bronzovým bojovníkům, mám teď ten pravý film. Naprostá klasika a moje spokojenost :-)

Hledání vidiny (1985)

Taková ta typická sportovní love story, tentokrát z prostředí řecko římského zápasu. Cesta mladého ušáka, za vysněnou porážkou žíněnkového lamželeza, která ovšem vede přes náročné snižování váhy, až na tu správnou váhovou kategorii. A aby to nebylo tak jednoduché, tak na scénu nastupuje mladá a krásná dívka a ještě mladší panic najednou neví, kde mu hlava stojí...a kdyby jen hlava. Celé tomu dává korunku Madonna a její slaďáky, takže o testosteron určitě nouze není. Sportovního tématu, je tady i tak, více než dost :-)

Boj o slávu (1989)

Pro mne jeden z nejlepších filmů z motoristického sportu. Motorky a cesta dvou kamarádů po závodech Grand Prix, po celém světě, byla velmi zajímavou podívanou a rozhodně každý fanoušek motorsportu by ho neměl vynechat!

Osamělá vlčice (1968)

Tak tenhle film, je i vzhledem k jeho stáří, stále velmi dobrá podívaná. Příjemná změna, koukat zase jednou na ženskou, když do podobných rolí, se povětšinou obsazovali muži. Zábava, napětí, akce. Jo a taky sakramentsky vytuněná lednička :-)

Super nindža (1984)

Dějově to je v žánru ninja topka, co ale nemá konkurenci, je ten Ostravský rychlodabing, který je kupodivu velmi srozumitelný a hlasitý. V závěru ta hláška "učit se učit se učit se, řekl Lenin" mne fakt zabila :-)

Rodinný film (2015)

Nevím jestli jsem už úplně zanevřel na český film, nebo jsem při jeho hodnocení už jednoduše neobjektivní, ale tady prostě a jasně nechápu to hodnocení. Buď mi unikla ta přehluboká myšlenka, nebo se už moje mozkové závity značně zasekávají. Sledovat totiž třetinu filmu psa, potulujícího se po pláži, nebo v ártových scénách pozorovat detailně bezdomovce v pražské MHD, není asi to, za co bych byl znovu ochotný dát 150 korun. Děj se dal dostat do 10 minut, zbytek byla obdoba seriálu Goro bílý pes v tomto případě Otto černobílý pes. Mnoho hluchých a prázdných míst, nulová hudba kromě toho děsu v titulcích a průměrné herecké výkony. Ovlivněn hodnocením, jsem se na film skoro těšil, teď jsem akorát zklamaný, bohužel.

Byl jednou jeden polda III - Major Maisner a tančící drak (1999)

Jedna hvězda patří pouze producentům za to, že na tohle dílko sehnali prachy a zejména filmovým distributorům, kteří měli tu odvahu, tuhle zhovadilost vypustit do kin a televize. Chodit totiž po ulici s nápisem na krku, za Poldu 3 můžu já, tak z jistotou nedojdou bez úhony ani s odpadky.