33 životů (2015)

Pokud si někdo dá tu práci a dohledá si na netu skutečný průběh události, tak jedinou věc kterou může udělat, je film zazdít hodnocením, tak jako já. Protože jde napsat"volně inspirováno skutečným příběhem" ale to ono ne! Ono to prostě je podle skutečné události, přitom tím je ve filmu pouze ten zával :-) Zbytek už je jen blábol, který se odvíjí úplně jiným směrem. Proto moje hodnocení je jaké je. Jednu chvilku jsem už čekal, že jim budou dolů posílat i sušičku s automatickou pračkou a myslím, že by se scénáristi ani nepozastavili, nad velikosti trubky, která vedla dolů. Ach jo...proč jen se točí takové bláboly.

Člen klanu (1974)

Na jihu bylo tehdá opravdu husto. Pokud člověk neměl tu správnou barvu pleti, mohla se mu stát osudnou i obyčejná procházka. Nic ale není pouze černobílé a násilí plodilo vždycky jenom další násilí. A protože né všichni barevní byli ovce s hlavou dolů, tak to v konfrontaci s ku-klux-klanem, byla leckdy vyložená válka. V tomto filmu člověk poznává i důsledky sympatizovaní, ze strany "normálních" lidí a bezmozkové snahy o lynčování takových sympatizantů. Příběh o odvaze a zásadách, zlobě a hlouposti.

Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015)

To bylo tak neskutečně pitomý, až to bylo dokonalý :-)) Takže doporučuju vypnout obvody, pohodlně se usadit, obklopit se hromadou dobrot a připravit se na parádní jízdu :-)) Jízdu od začátku až do konce, plnou zábavy, nechuťáren, ultra rychlých zombíků a emerických rychlých šípů, kteří se ze všech situací v duchu MacGyvera vylížou. Pokud pojedete ve stylu fun&relax, nemůže vás tahle hyper zombie podívaná rozhodně zklamat.

Přímý volný kop (2011)

Tak když jsem měl tu šanci a neusnul, tak jsem si ve 04:05 na Cinemaxu filmík slupnul jak malinu :-) Ono 13 minut je jen mžik a sledovat tuto bodrou důchodkyni, bylo vcelku zábavné. Když už byla svoji bankou náhodně vylosována, pro osudný kop na bránu a za pomoci postaršího správce hřiště podstoupila odpovídající průpravu, tak proč to nakonec nezkusit :-) Doma dědka mrzouta, 300 tisíc by tedy jistě bodlo :-)) Dobrá myšlenka, hezky zahrané. A jak byl zahrán onen osudový kop? Tak to nemůžu sloužit :-) No a nakonec bylo i jasné, kdo tenhle krátkometrážní počin zasponzoroval. Celý byl totiž prošpikovaný skrytě nekrytou reklamou na Nike :-)

Reprezentant pod míru (1974)

S bídou tři a to zejména pro až příliš velkou naivitu příběhu. Proto jsem film koukal asi na tři etapy. Prcek metrové velikosti s krokem ještě kratším a kopačkou velikosti 2 si to na ostro dává mezi dvoumetrovými seveřany v národní reprezentaci?! Ale no ták....to že mu uprostřed obraných akcí zavazují spoluhráči kopačky, to bych ještě dal, ale ty jeho úniky sprintem, kdy každému utekl, přitom by ho dal kdokoliv volným krokem, odsoudilo film k naivní stupidnosti, kterou zachraňuje pouze fotbalová atmosféra.

99 domovů (2014)

Andrew Garfield, byl pro mne jako hlavní hrdina strašně nesympatický element příběhu. Na druhou stranu, se ale po většinu děje pohyboval na samém okraji kladného hrdiny a v určitých scénách to byl už ale vyloženě záporák. Takže mu jeho zjev budiž odpuštěn, příběhu to dozajista vyloženě svědčilo. Co k samotnému filmu napsat? Sám to ještě teď rozdýchávám, jaká to byla syrová jízda. Za posledních pár týdnů musím říct, bude film až v nejvyšších příčkách mé soukromé topky! Je neuvěřitelně realistický a v dobách ekonomické a hypoteční nestability, ze strany klienta bank, jde i o vyloženě současný a aktuální příběh. U nás snad naštěstí tak drastická exekuční praxe neexistuje, nicméně možnost nakouknout západním sousedům pod pokličku, dává příležitost vidět, že ten často zmiňovaný americký sen, nežijí v drtivé většině ani samotní američané. Myslím že právě naopak. Na druhou stranu, se tam s tím úřady nepářou. Šup s dědou na chodník na židli a starej se. V jednu chvíli koukáš v obýváku na telku a za hodinu sedíš na ulici se dvěma taškama a sleduješ, jak ti sousedi rozebírají na ulici vystěhovanou domácnost. A nikoho nezajímáš. Kruté a zároveň drsné, přesto ale asi účiné.

Timelock (1996)

No nevím. Nevím, zda jde zrovna tenhle film označovat za klasiku. Pro mne je to dílko, kterých v 80 a 90 letech vznikali stovky. Ano dnes už má pro milovníky žánru svoji retro hodnotu, ale pro mne osobně nejde o nic závratného. Film, který se zvládl natočit v jednom ateliéru v určitě nikterak zázračném rozpočtu, ani nemohl dopadnout jinak. Navíc s celkem mizernými triky i na dobu vzniku a ještě mizernějším scénářem. Je toho moc, co člověku až rve oči, ale vrchol asi je naivita příběhu. Odvážná blondýna na straně dobra a neschopný jeliman, který ji doprovází. Zlo zastupuje pseudo samuraj s azbestovou kůží a ještě větší magor, vytažený nedávno z lednice, respektive z řetězu v průvanu. Do toho tlupu chaoticky pobíhajících basmanů a to vše v temných kulisách chodeb a místností vesmírného lapáku. Děj jednoduchý, výsledek podprůměrný. Dám průměr, jen vzhledem k retro stáří snímku. 40%

Falešní poldové (2014)

Ale tak rozhodně jo :-) Zabavil jsem se myslím dostatečně o vtipných scenách se dá říct, že na rozdíl od jiných komedií, byli opravdu vtipné. Scénář už není zase tak světový, ale tady jde především o zábavu a to se povedlo. Já to chvílema téhle dvojici celkem věřil, že ti policajti fakt jsou :-) Slušnej průměr.

Brutální vítězství (1989)

Co k tomu napsat. Jelikož je film založený na reálném základu, je nutné k tomu dost přihlédnout. Za jiných okolností, by bylo asi nereálné brát příliš vážně Kidovy ambice ve všem vinikat a zůstat neporažený. Jenom blázen by se totiž dal do běžeckého souboje s křovákem a to navíc pouští :-) To všechno bylo tak neuvěřitelné, až to prostě byla jenom ta pravda. Kid a celá jeho životní a profesionální boxérská kariéra, je totiž tak obdivuhodná, až si tenhle film určitě zaslouží. Zůstat totiž po více než 200 zápasech jen 6x poražený, to už zaslouží pomník. Skvělý film a na produkci JAR dvojnásob.

Tekken (2010)

Já nejsem ovlivněný hrou, kterou neznám :-) takže si nemám na co stěžovat. Je pravda, že příběh není žádná velká hitparáda, ale o to tady asi nešlo. Souboje super, takže spokojenost a průměr za tři :-)