Zelená karta (1990)

Na adresu tohoto filmu nemůžu říct naprosto nic špatné, ode mne dostal plných pět hvězd a to zejména proto, že to co předvedla ústřední dvojice, byla naprostá herecká dokonalost, samozřejmě bráno tak že se jedná o komedii, která má primárně pobavit, ale má i svůj hluboký lidský podtext! Byl jsem strašně rád, že jsem na tento film narazil, protože se mi dlouhá léta různými osudovými okamžiky vyhýbal a viděl jsem ho, až po obrovské spoustě televizních repríz. Nadšení bylo oprávněné a proto je mé hodnocení, alespoň podle mě zcela na místě!

Miami Vice (2006)

Určitě dokonalý akčňák, určitě velké napětí, zajímavá zápletka. Nejde ale srovnávat nesrovnatelné! Původní televizní seriál, byl samozřejmě z úplně jiného soudku a jeho kvalita s přibývajicím časem jenom roste, je otázka jestli kvalita filmu s přibývajícím časem nebude naopak zanikat a zapadat v té obrovské hromadě podobně laděných filmů!?

Vesnice (2004)

Tenhle film, mě hned od začátku pořádně provokoval! Nemohl jsem přijít na kloub tomu, jaká záhada se tam vlastně odehrává, takže jsem byl celou stopáž relativně napjatý :-) a už už abych přišel na to, jak se vlastně věci mají! To co přišlo nakonec, pro mě byl doslova šok, takže ano mohu říct že jsem se slušně bavil a film byl pro mne po dlouhé době něco nového a zajímavého, kdy jeho shlédnutí mohu jen doporučit! :-)

Muž, který věděl příliš málo (1997)

Tak tohle je fakt hodně šílená záležitost :-) Pokud jste to ještě neviděli a máte rádi komedie, tak jednoznačně doporučuju shlédnutí této bláznivé záležitosti, Bill Murray je tady ve své vrcholné formě a proto je radost koukat na to, jak se filmu daří dostat diváka přesně tam, kam ho měl v úmyslu dostat! :-) Bavil jsem se od samotného začátku a nemůžu tvrdit, že by podobně dobrých komedií, bylo zase až tolik!

Řidič slečny Daisy (1989)

Morgan freeman v tomto filmu dokazuje jak dokonalým je hercem! Po shlédnutí tohoto filmu, jsem byl tak naplněný dokonalým pocitem uspokojení, že se mi to stává opravdu jen u strašně malého procenta těch co jsem viděl! Určitě ho doporučím úplně všem skupinám diváků, protože je to natolik jedinečné dílo, že musí po shlédnutí mít podobné pocity většina z nás!

Lásce na stopě (2001)

Tak jak nemusím romantické filmy, tak zrovna u tohoto mi i slzička ukápla. Námět je velice vydařený a filmu tím dodává patřičnou originalitu. Od počátku jsem hlavnímu hrdinovi držel všechny palce které mám a jen jsem si přál , aby už bylo konec všem těm katastrofám a omylům, které ho při cestě za svou vyvolenou potkávali. Nakonec samozřejmě všechno dobře dopadlo a já jsem byl rád, že jsem po dlouhé době zase viděl dílko, které mě v tomto žánru zaujalo natolik, abych mu mohl dát téměř plný počet hvězd :o)

Sopka (1997)

Celkem zábavný pohled na boj se sopkou, nad kterým člověk nesmí raději přemýšlet, jelikož některé scény jsou opravdu velmi úsměvné. Jinak je film celkem vydařený, neměl jsem pocit, že by mi na něm něco vyloženě vadilo. Obsazení se určitě povedlo a tak celkově lze říct jen tolik, že jsem se celkem bavil, ale podobně jako u filmu Rozpoutané peklo je i tento nutné brát s velkou nadsázkou.

Evoluce (2001)

Tenhle filmík byl pro mne celkem překvapení :-) Nejedná se o žádné filmové veledílo, na druhou stranu je technicky natočený velice precizně a tak určitě hravě strčí do kapsy veškeré béčka podobně trikově založená. Pokud vám jde zejména o zábavu a dobře strávený televizní večer, tak bude tenhle výtvor dobrou volbou :-)

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Studna, Mimikry atd. Pár dílů mi zůstane v paměti asi napořád, jinak se snažím reprízové masáži úspěšně vyhnout. Major Zeman nechť zůstane v době, pro kterou byl vytvořen!

Parta hic (1976)

To byla ale propaganda :o) No i takhle to soudruzi zkoušeli vymyslet, když jim prostá dělnická třída začala chlastat první ligu :o) Natočíme film a třeba se národ chytne za nos... Omyl, byl to jen další slepý výstřel do tmy!