Benga v záloze (2010)

Celý film je tak pitomý jako je ústřední dvojice Will Ferrell a Mark Wahlberg. Body si u mě získali pár poveedenými žertíky a úvodní scény Samuela L. Jaksona.

Opravdová kuráž (2010)

Pěkné westernovské dobrodružství, kterému vévodí drzá Hailee Steinfeld a kurážný Jeff Bridges. Překvapivě mě žádná z postav nedrásala nervy. Jen jsem se nechal unášet vyprávěním příjemného příběhu. Problém přišel až v závěrečných minutách, kdy se bratři Coenové snažili dovyprávět budoucnost hlavní hrdinky. Tato část na mě působila velmi uměle a strojeně. Škoda.

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Než jsem si udělal pořádek v postavách byl konec filmu. Bohužel zmateně jsem se orientoval i ve flashbacích. Jestli mi měl příběh říci, jak těžké může být dodržet slib, pak to ke mě nevyznělo plnými slovy.

Ondine (2009)

Bylo, nebylo... Jak pohádky obvykle bývají, milé, láskyplné a končí šťastně. Ovšem je to jen pohádka.

Nine (2009)

Nejzajímavější na celém muzikálu jsou zpívané pasáže. Mělo by to tak být, ovšem spojovací nitky zejí prázdnotou.

Nesvatbov (2010)

Komediální zaznamenání snahy starosty slovenské vesnice o množení svých obyvatel. Dokument vyznívá jako groteska nikoli způsobem natáčení, ale díky starostovi. Bohužel si myslím, že ač s dobrým srdcem jde na to špatně.

Králova řeč (2010)

Věrohodné přátelství mezi králem a terapeutem vyniká díky dialogům v krásnou podívanou. Děj neplyne tak s vervou jako jiné snímky, přesto v lehkosti očekáváme řečnický úspěch a dlouholeté přátelství obou postav. Snad jen se nemohu rozhodnout, zda-li Colin Firth či Geiffrey Rush vykresluje pravou tvář King's Speech. Prozatím zastávám názor, že oba si dobře sekundují.

Pan Včelka (2007)

Hrdinský příběh plný sladkého humoru.

Na doraz (2010)

Možná kdybych byl stejně zhulený jako postavy ve filmu, líbí se mi více. Ovšem nesmím opomenout, že podobné historky bych vyprávěl s chutí přátelům u piva v hospodě a byla to větší zábava. Nikoli pro film.