Godzilla x Kong: Nové impérium (2024)

Absolútny opak prvej Godzilly. Plno bitiek v krásne slnečných exteriéroch, ale bavilo ma to a tie dve hodiny mi zbehli ako voda.

Air: Zrození legendy (2023)

Celovečerná reklama na Nike. Converse a Adidas sú korporáti, len práve oni sú tá rodinná firma, ktorej záleží na svojich klientoch a nemajú toľko peňazí, aby si mohli dovoliť najväčšie hviezdy. Všetka česť tvorcom, že z toho námetu dokazali vytvoriť film, keďže celý dej by sa dal zhrnúť do jednej vety. Dobrý film, herci, hudba? Áno. Zaujímavý a znovupozerateľný film? Ani omylom.

Blue Beetle (2023)

Jedna z tych lepších komiksoviek. Čistokrvná zábava, kde zaverečný súboj strčí do vrecka drvivú väčšinu od Marvelu najmä rozumným využitím trikov. V ostatnom je to však jeho nehorázna vykradačka a preto nemôžem ísť s hodnotením vyššie.

Bojovník - Série 3 (2023) (série)

Výborná séria, kde je pekne dávkovaná akcia a politika. Každý dostal svoj priestor a som celkom rád za viac írskeho policajta, ktorého linka ma baví. Bitky sú ešte krvavejšie než predtým a vedľajšie romantické eskapády našťastie zmizli.

Chris Rock: Selective Outrage (2023) (pořad)

Rock mi nikdy neprišiel ako zvlášť vtipný komik a pozrel som si to asi ako všetci kvôli jeho reakcii na facku od Willa Smitha. No a nakoniec to zbúcha štyrmi vetami a najsilnejší diss, na aký sa vzchopí je ten, že ho nazve belochom. Je to fakt sila... Meh. To už bol lepší aj Marlon Wayans.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Tak 4 a pol * a príjemná rozlúčka s najslávnejším dobrodruhom všetkých čias. A možno aj s najlepším skladateľom všetkých čias. Williams to ako obvykle posúva o level vyššie a bude ho proste škoda. Je to celý čas zaujímavé, prestarnutý Ford celkom stíha a vedľajšie postavy veľmi neotravovali. Možno by som ubral s tými neustálymi zajmutiami, viackrát som si povedal "No veď ich už zastreľ Mads a budeš mať pokoj!" a pridal na nejakom ľahkom humore. Inak spokojnosť.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Akčná jazda s toľkými hviezdami, že to pripomína Expendables. Nemá význam sa vyjadrovať k akčným scénam, ktoré sú samozrejme špičkové, ale páči sa mi, že každá postava je v niečom až komixovo iná, takže je ľahko zapamätateľná. Máme tu slepého Donnieho, tučného Adkinsa, zabijaka Zarora, psychopata Skarsgårda a mnoho iných, ktorí aj na malom priestore zaujmú. Len tá stopáž by mohla byť o hodinu kratšia, aby sa predišlo repetívnosti strieľačiek a chýbala mi tam aj výraznejšia hudba, ktorá mohla film vyšperkovať podobne ako jednotku.

Kostlivec (2023)

Poriadny strašiak kde o napínavé scény minimálne na začiatku nie je núdza. Atmosféra by sa dala krájať, len tie klišoidne tupé postavy nemuseli byť. Akože, samotrpiaci otec je na guľku okamžite a staršia sestra tiež dá zabrať diváckej trpezlivosti. Polícia ani iná pomoc samozrejme neexistuje. Celkovo je to však poctivá hororová práca.

Marlon Wayans: Bůh mě miluje (2023) (pořad)

Humor pre čiernych Američanov, pre ostatných trochu menej. 90% stopáže sa venuje výhradne Willovi Smithovi, Chrisovi Rockovi a ich slávnej facke na Oscaroch. Marlon je fanúšik fyzického humoru, pri ktorom často nevie, kedy ho je už príliš. Prekvapil však triafaním aj do vlastných radov, takže to nie je až také rasistické a sebaľútostné ako pri iných čiernych komikoch.