Transformers 3 (2011)

Táto časť je suverénne najtemnejšia, najprehľadnejšia, ale čo nie je až také super aj najdlhšia. Rosie to fakt sekne a predstavovanie jej karosérie (doslova) je fakt sexy, ale Megan je proste iba jedna. Na filme vidno každý minutý cent a scéna s mrakodrapom je jedna z najnapínavejších scén čo som v poslednej dobe videl. Trasformeri sú stále fajn, Megatron však ako hlavný záporák už začína trošku nudiť a to chovanie dobrých Autobotov v tomto temnom poňatí trošku pôsobí smiešne. Bay je vo forme a dúfam v dohľadnej dobe v Bad Boys 3 - to by bolo žrádlo!

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Celkom vtipná komédia s veľmi sympatickými hlavnými postavami. Nesmial som sa síce často, po "uvedomení" Kristen Wiig ako ultrakresťanky sa však humor dosť zhustil a ja som si film celkom vychutnal.

Blb a blbec (1994)

Hlášok je síce dosť, postarším pánom však už chýba tá energia, s ktorou sa púšťali do bitiek vo svojich najslávnejších filmoch. Film je stavaný skôr na zimné sviatky, čo už mi k týmto dvom komikom nejak nepasuje. Bud je asi 2x väčsí ako pred rokmi a Terence už trošku starý na postavu večného milovníka. Takže kvôli heftom z prvej polovice za 3*.

Tenkrát na Západě (1968)

Najlepší westernový záporák verzus málovravný harmonikár s kamenným ksichtom Charlesa Bronsona krútiaci sa okolo prenádhernej Claudii Cardinale. "Nadfilm", ktorý je vrchol vážne poňatého westernu. Henry Fonda si zahral zabijaka s chuťou, môj favorit je však skutočný antihrdina s tvárou Jasona Robardsa, pravý opak typických filmových klaďasov. Čo ešte povedať o filme s dokonalou hudbou Ennia Morriconeho? Kto nevidel, pripraví sa o nádherný kus filmariny svetového rangu. Aj po rokoch zhliadnuté a stále zážitok!

Superpolicajti z Miami (1985)

Trochu akčnejší film ako som zvyknutý od týchto dvoch skvelých hercov. Niektoré vtipy sú fakt bomba, niektoré poslabšie, hlavne keď sa snaží ústredné duo sypať suché hlášky po "americky". Im proste sedí viac fyzický humor. Stále je to ale super film na odreagovanie.

Riddick: Kronika temna (2004)

Žiadna Kronika temna ani z ďaleka. Z temného antihrdinu z jedničky je zachránca sveta, bezbranných žien a keby tam boli, tak určite aj mačiatok zo stromov. Nečudujem sa, že práve tu vznikli vtipy o Dieselovej nezraniteľnosti (tunajšie publikum ich pozá skôr pod menom "Chuck Norris facts"). Vin tu behá z planéty na planétu a medzitým vyhubí najrozličnejšími nástrojmi stovky nepriateľov. Musím spomenúť absolútne retardovaného záporáka - neschopák ako z tej najdebilnejšej bondovky. A tiež celý útek z planéty Crematoria, to je trapas sám o sebe. Dúfam, že prípadné pokračovania nepôjdu v tomto duchu.

Police Story (1985)

Ako píše Djkoma (to je ten chlapík, čo napísal, že Jackie je priemerný bojovník :-D) tiež som nemal to šťastie vidieť to v 6 rokoch na pirátskej videokazete, ale užil som si to parádne. Vypisovať, že Jackie je určite z gumy nemá zmysel. Zmysel má napísať, že koľko filmárov akčných filmov musel tento film inšpirovať keď ja osobne som tam videl Bad Boys 2 a Tango & Cash. Choreografia je bezchybná, Jackie tu nie je majster sveta a keď bojuje proti presile, dostane často riadne do tela.

Zdrojový kód (2011)

Problém tohto film je, že nedokáže diváka udržať v napätí. Prečo? Jednoducho - veď vieme, že ak sa to nepodarí, môže si to isté ešte x-krát zopakovať. Dalo by sa povedať, že niekoľko pokusov by sa dalo kľudne vystrihnúť a nik by si to nevšimol. Jake Gyllehaal je dobrý aj veľmi roztomilá Michelle Monagan. Koniec som nepochopil - vyšlo z toho úplne niečo iné ako celý film vysvetľoval. Apropo - Nikomu nebolo ľúto toho chlapíka, čo ho hlavný hrdina "nahradil" a ešte mu aj vzal priateľku? ;-)

X-Men: První třída (2011)

60-te roky sú vo filmoch stále fajn, avšak žeby ma to posadilo na riť povedať nemôžem. Možno sa trebalo trochu viac povenovať súkromiu dvoch hlavných hrdinov, pretože je im venovaný iba začiatok filmu, potom je to už len naháňanie a politikárčenie. Chýbal mi tam proste WOW efekt, podľa ktorého by som si film pamätal. Aj keď hod mincou mal k tomu blízko. Bez Wolverina to asi naozaj nie je ono. Fassbender bol fajn, aj McAvoy, mňa ale najviac zaujal záporák s tvárou Kevina Bacona. Ten chlapík kladné role hrať nemôže, o to lepšie je keď dostane hlavného záporáka.