Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Dokonalé a najlepšie z celej trilógie. Proste z kina som odchádzal, že som možno videl najlepší film môjho života. Tomuto filmu sa nedá nič vytknúť.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Tak toto som nečakal naozaj. Jednotka bola Tolkienova, dvojka Jacksonova...od koho bol preboha tento film?! Akoby sa Jackson nevedel rozhodnúť. Neskutočne chaotické, postavy sa tu chovajú veľmi predvídateľne, celý film je tu akoby len nato aby sme videli tú závečnú bitku, ktorá pre mňa nedosahuje kvalít ani Dvoch Veží. Okaté digitálne triky, dabléry na koňoch, hobiti ktorí menia tváre stále keď ich zaberú z diaľky, ohyzdi padajúci už pri dotknutí sa mečom, robenie trapární najmä s Gimlim a Legolasom. Som zvedavý na tých užívateľov, ktorí dali plné hodnotenie či pochopili vôbec záver filmu, ktorý som musel vysvetľovať kamarátom ešte polhodinu potom. 4* som dal pretože predsa námet tohto filmu napísal prof. Tolkien

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Tú beznádej som priamo cítil na sebe a aj keď som vedel ako sa to malo skončiť, avšak Peter Jackson ma milo prekvapil. Tie jeho úpravy boli len k dobru a lepšej celistvosti filmu. Slabšie hodnotenie má možno preto, že často ukľudňoval nás scénami s Entmi, o ktorých sme dlho pochybovali ako zasahujú do nášho príbehu. Ale beriem to ako poctu Tolkienovi, ktorý bol náruživý botanik. Veľmi silný zážitok.

Jurský park (1993)

Absolútne úžasný a dokonalý dobrodružný snímok s prvkami sci-fi. Stačí aby zaznela hudba Johna Williamsa a mám zimomriavky. Hlavne hrdinovia sa veľmi podarili, každý má vo filme svoje dobrodružstvo, ktoré nenudí. Deti síce štvú aj po rokoch, ale film má toľko plusov, že je to zanedbateľné.