Jen 17 (2013)

Príbeh o neplnoletej fľandričke vôbec nechápajúcej možné následky svojho konania. A čo je ešte prekvapivejšie, okrem matky to nedochádza asi nikomu. Na Marine Vacth sa vážne dobre pozerá, lebo je to kus, ale inak je príbeh úplne o ničom. Celý film je iba "jeden bežný deň v živote nymfomanky" a nemá ani stanovisko, či konala správne, alebo nesprávne.

Zjevení (2012)

Celkom slušný bubák so sexy Ashley Greene. Lenže kvôli tomu koncu som s treťou hviezdou trochu váhal, akoby si tvorcovia nevedeli rady ako to zakončiť, tak to proste v jednej minúte stopli a dosť.

Slídil (2014)

Ono sa nedá pozerať dve hodiny na bezcharakterného blbca, pri ktorom je aj Norman Bates úplne vyrovnaný pohoďák, bez zvyšujúcej sa nudy. Koniec to síce zachránil, pocit, že film stojí na jedinej myšlienke však ostal.

Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se (1986)

Akčná šupa, ktorá má už 30 rokov a aj keď je to amatérsky spravené a v niektorých scénach je zreteľne vidieť mikrofón, stále má nespočet nasledovateľov a napodobniteľov.

REC 4: Apokalypsa (2014)

Už len to zasadenie príbehu na loď ohlasuje béčkovú zápletku ako hrom. Napätie sa po srandovnej trojke síce vrátilo, ale všetko ostatné je tu proste dementnejšie než predtým. Ani jedna postava nie je sympatická a keď sa hľadá vinník po vzore Carpenterovej Veci, je vám proste jedno, koho predtým odkrágľuje. Najslabšia časť, ale stále spracovanie na dosť dobrej úrovni, aby som to úplne nezatracoval, aj keď pôvodnému filmu to robí dosť zlé meno.

REC 3: Počátek (2012)

Úplne niečo iné než predchádzajúce diely a keď pristúpite tvorcom na to, že sa proste už nechceli opakovať, film môže zbehnúť dosť rýchlo. Zápletka je jednoduchá - postavy pobehujú z bodu A do bodu B a naspäť do bodu A. Možno by film bol prijatý lepšie, keby sa za každú cenu nesnažil byť sebaparodický a podareneé, či menej podarené vtípky číhajú na každom rohu. Videl som mnoho oveľa horších filmov s lepšími hodnoteniami, takže s čistým svedomím 3* dať môžem.

Nebe existuje (2014)

Ako agnostika ma celkom zaujala myšlienka a aj spracovanie nie je až také vlezdoprdelkové ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Zadrhne sa to až v rozvinutí príbehu, kde každý sa stará do toho, čo by ho vôbec nemalo trápiť. Vlastne sa tam nič poriadne neudeje a celý film tam iba behá vyškerený chlapec, dostávajúc všetkých okolo do rozpakov. Škoda, takej kočke ako Kelly Reilly som prial konečne väčšiu výzvu než len nemastnú-neslanú skoro drámu.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Konečne sa tam niečo udialo, ale možno až príliš, keďže úvodná bitka by bola skvelým vyvrcholením druhej časti. Jackson je pre mňa už od trojky PP človek, ktorý nepozná pravú mieru a zbytočne naťahuje scény aj 3x dlhšie než by bolo treba. A tu je ich požehnane. Všade sa len hlušia digipostavičky ako z hry Battle For Middle-Earth a bez krvi to proste vyzerá divne. Ale zas na druhej strane to má asi najlepšiu scénu z celej hexalógie a tou je oslobodenie Gandalfa a následný stret so Sauronom. To bolo famózne! Je dosť irónia, že je to práve scéna, ktorá s knihou nemá nič spoločné.

Equalizer (2014)

Ďalší tohtoročný akčák, kde hrdina neohrozene likviduje nepriateľov na desiatky, ak nie stovky a ja sa nad tým vôbec nepozastavujem. Dôvody? Frajerský Denzel, spomalené zábery, dobrý soundtrack a zábavné, nápadité a krvavé popravy. P.S.: A chcem vidieť crossover s Johnom Wickom!