Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Na druhú sériu s Henrym sa celkom teším, takže toto menšie nahliadnutie do sveta zaklínačov ma dosť potešilo. Príbeh ma dosť bavil, postavy neboli čiernobiele a akčné scény boli krvavé čo sa mi veľmi páčilo a užíval som si ich. Najviac ma mrzí, že z tohto nespravili seriál, ale len takýto krátky film, v seriálovej podobe by som si to vedel a chcel predstaviť. 8/10

Reminiscence (2021)

Zaujímavé sci-fi, ktoré si berie prvky z iných filmov, ale zároveň dokáže stáť aj na vlastných nohách. Zo začiatku to má síce pomalý rozjazd, ale niekde v polovici sa to rozbehne a pozerá sa na to veľmi dobre. Škoda, že sme neprebádali trošku viac z toho sveta a niektoré udalosti tam boli len načrtnuté, akcia nie je žiadna sláva, ale keďže to nie je film o akcii, tak to vôbec nevadí (aj tak sú tam asi len dve také scény). Nový Počiatok sa nekoná, ale napriek tomu je to viac než pozerateľné a stojí to za pozornosť. 7/10

Zelený rytíř (2021)

Vizuálne podmanivý film, ktorý je však pre mňa až príliš pomalý a bohužiaľ som si ho moc neužil a chvíľami som sa dosť nudil. Artovka, ktorá má svoje kvality, ale mrzí ma, že mi nesadla. 6/10

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Film od ktorého som veľa nečakal príjemne prekvapil. Veľmi fajnový blockbuster so všetkým čo k tomu patrí, sympatické postavy (Reynolds tiež), príbeh bol tiež fajn ( je to taký mix Truman Show a Ready Player One) a po vizuálnej stránke je to bomba. Reynolds hrá síce Reynoldsa, ale tentokrát to bolo oveľa lepšia verzia Reynoldsa, Jodie Comer bola super a užíval som si pohľad na ňu (teším sa na The Last Duel) a Taika Waititi ako prehrávajúca záporná postava ma bavil. Veľmi svieža záležitosť, ktorá stojí za návštevu kina. 8/10

Sweet Girl (2021)

Typická netflixárna, ktorá neponúkne nič zaujímavé a pozeranie celkom bolí. Jason Momoa sa síce snaží, ale jeho herecký výkon za veľa nestojí, Isabela Merced je síce sympatická, ale herecky ma tiež moc nezaujala, najviac ma bavil hlavný zabijak Manuel Garcia - Rulfo, ktorý bol veľký sympaťák a jeden z mála svetlých bodov na filme. Ale finálny zvrat to u mňa zabil úplne, dementne urobený a držal som sa za hlavu a opakoval WTF??? Netflix neprekvapil a opäť naservíroval nezaujímavý a fádny film, pri ktorom som zíval a čakal na vytúžený koniec. 4/10

Sebevražedný oddíl (2021)

Tak to malo grády. James Gunn mal voľnú ruku, čo v niektorých prípadoch nie je vždy k úžitku, ale v tomto prípade to bola skvelá voľba, či už je to stránka humoru, akcie dokonca aj silnejšie momenty, tak aj práca s toľkým množstvom postáv mu vyšla na jednotku. Napriek tomu, že väčšina postáv bola úplne neznáma, tak ich vedel hneď predať a niektoré z nich som si dosť obľúbil (Ratcatcher 2, King Shark či Polka Dot Man) a snáď sa na plátne ešte niekedy predvedú. Poctivý blockbuster, ktorý má srdíčko, vtipné momenty a ktorý ukazuje, že aj z jednoduchého príbehu v dobrých rukách môže vzniknúť niečo dobré. 9/10

Zelená karta (1990)

Príjemná romantická komédia so sympatickou ústrednou dvojicou, ktorá je v rámci žánru veľmi fajn kúskom, ktorý si vás získa. 8/10

Co děláme v temnotách (2014)

Nahliadnutie do života všedných upírov. Waititi a jeho humor mi tu veľmi sadol a smiech sa ma držal celý čas. Je však škoda, že stopáž nebola dlhšia, pretože v spoločnosti týchto troch krvilačných sympaťákov by som zostal oveľa dlhšie. 8/10

Volyň (2016)

Nekompromisný a drsný pohľad na hrôzy vojny, pri pozeraní mi nebolo príjemne a chvíľami som až zatváral oči. Je strašné vidieť tie zverstvá, ktoré sú ľudia hnaní nenávisťou schopní urobiť. Výborne natočený film bez príkras, z ktorého vás zamrazí. 8,5/10

Král Staten Islandu (2020)

Tak to bol veľmi fajn filmík, Pete Davidson si to dal super a aj keď zo začiatku jeho postava bola celkom blbec, tak postupom času ako film napredoval, jeho charakter prešiel vývojom a zrazu v mojich očiach stúpal hore. Celkovo mi sadol aj ten humor a aj samotný feeling toho filmu, užil som si to. 8/10