Ulice strachu – 2. část: 1978 (2021)

Tak to už malo väčšie grády, ten letný tábor tomu dodal šťavu, Sadie Sink mám po Stranger Things veľmi rád a tu bola tiež super, soundtrack je parádny a gore je opäť fajnové. 8/10

Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

Postavy mi neprišli extra sympatické, ale neboli ani otravné (najviac ma sere, že Mayu Hawke odrovnali hneď na začiatku), ale zase atmosféru to má super a keď príde na rad zabíjanie, tak to som si veľmi užil. Celkom solídny prvý diel. 6/10

Stanko (2016)

Nenápadný filmík, ktorého sledovanie ma bavilo a celkom som si ho užil. Dosť dobré road movie s vtipnými momentami, dobrou kamerou a fajn tragikomickým hrdinom. 7,5/10

Válka zítřka (2021)

Z trailerov to vyzeralo na nepozerateľnú blbosť, ale vykľul sa z  toho celkom fajn film. Je v tom poznať vykrádačku z filmov Alien alebo Vec, ale je to využité veľmi fajn a dizajn emzákov je tiež podarený. Chris Pratt je v pohode, ale JK Simmons ma bavil viac (škoda, že tam mal asi 2 scény). Nebol som z  toho až tak ohromený a malo to plno nelogických vecí, ale ako scifi výplach na vypnutie mozgu je to celkom v pohode. 6/10

Sbohem, baby (2007)

Skvelý režijný debut Bena Afflecka, ktorý zo začiatku vyzerá ako obyčajná krimi, ale keď sa rozbehne, budete chcieť vedieť konečné rozuzlenie. S postavami sa pracuje parádne (aj keď niektoré by mohli mať aj viac priestoru), atmosféra špinavých ulíc plných špinavých ľudí je veľmi dobrá a samotný príbeh (so šťastným koncom?) je silný a dostane sa pod kožu. Ben či Casey v tomto filme ukázali svoj talent či v režijnej alebo hereckej polohe a bavilo ma sledovať to. 8/10

Tiché místo: Část II (2020)

Rovnocenné pokračovanie, ktoré ukáže trošku viac z toho post-apo sveta a hlavne je tam Cillian Murphy, ktorý je aj v tejto roli super. Do deja nás vtiahne hneď úvodná scéna, ktorá je veľmi intenzívna a dobre natočená a vidíme tak prvý stret ľudí s monštrami. Stopáž je opäť celkom krátka, ale určite by som si videl predstaviť aj dlhšiu, lebo ten svet ma baví a chcel by som preskúmať viac. Millicent Simmonds a Cillian Murphy mali fajn chémiu a chvíľu som si myslel, že pozerám Last of Us, lebo Murphy akoby z oka vypadol Joelovi. Opäť je tu skvelá atmosféra a práca so zvukom je veľmi dobrá, Pokračovanie, ktoré nerobí hanbu jednotke, ale je mu seberovné. 8,5/10

Luca (2021)

Pohodový animák, ktorý síce neponúkne nič nové, ale zároveň dokáže zaujať pekným vizuálom a sympatickými postavami. Pri pozeraní budete mať úsmev na tvári a príjemný hrejivý pocit. Niektoré scény mi prišli dosť skratkovité a je škoda, že z podmorského sveta sme prebádali len malú časť. Napriek tomu je to Pixarovka so srdíčkom a aj keď tentokrát nemala nejaké veľké ambície, tak som si ju vychutnal viac ako Dušu. 8/10

Cruella (2021)

Páči sa mi, že Disney konečne išiel inou cestou a nenatočil len hranú verziu svojich animákov, ale zameral sa na origin známej zápornej postavy. Herecké obsadenie je trefa do čierneho a obe Emmy si to dávajú veľmi dobre a soundtrack bol tiež dosť fajn. Aj keď som sa nenudil, tak ten film ma už ničím moc nezaujal. Celková zápletka mi prišla taká nezaujímavá a napriek tomu, že hlavná postava je trošku psychopatka, tak neverím, že by sa z nej mohla stať tá slávna mrcha. Štýlový film, ktorý sa dá v pohode kuknúť, avšak po jeho pozretí nebudete až tak odvarení, ale ani veľmi sklamaní. 6/10

Tlumočník (2018)

Netradičné road movie s hrdinami, ktorí stoja na dvoch stranách barikády a pátrajú po minulosti. Je to natočené veľmi dobre, hlavná dvojica hrá dosť dobre a ich interakcia ma bavila. Niektoré scény sa však občas dosť tiahnu, ale našťastie ich tam nie je veľa, takže mi to až tak nevadilo. Ale celkovo som bol veľmi spokojný s vyznením filmu a jeho obsahovou stránkou. 8/10

13 minut (2021) (TV film)

Vít Klusák natočil veľmi silný dokument, ktorý sa dostane pod kožu a vôbec nie je príjemné to pozerať. Výpovede sú spojené s rekonštrukciou samotných nehôd a má to veľkú výpovednú hodnotu a dokáže to vyvolať pocit skľúčenia a zanechať v divákovi stopu. Zručne natočený dokument, ktorý je po V sieti ďalším vydareným kúskom na Klusákovom konte. 8/10