Duna (2021)

Veľkolepý audiovizuálny sci-fi zážitok, z ktorého som mal zimomriavky. Denis Villeneuve je už dlho pre mňa jedným z najlepších režisérov súčasnosti a preto keď som zistil, že tejto látky sa chopil práve on, bolo mi jasné, že z toho vylezie skvelý film a tak sa aj stalo. Nový svet a postavy dokázal predať a herci vo všetkých rolách sú trefou do čierneho. A keď k tomu pridám aj výbornú hudbu Hansa Zimmera, tak z toho vychádza epická podívaná, ktorá nemá obdoby. Vo výsledku nemám čo vytknúť a celé to fungovalo od začiatku do konca bez nejakého zaváhania a tie 2 a pol hodiny ušli pre mňa až prirýchlo, už aby tu bola dvojka, lebo napriek tomu, že som si to užil, bolo mi to málo a chcel by som nášup z tohto sveta hneď. 10/10

Cesta za smířením (2021)

Brutálna a zábavná pecka, o ktorej som do včera nemal šajn, ale užil som si ju veľmi. Mix žánrov je namiešaný výborne a krvou sa nešetrí. Wirkola servíruje skoro až tarantinovskú zábavu so všetkým čo k tomu patrí a musím povedať, že si ma získal a zožral som mu to aj s navijakom. Takéto filmové prekvapenia mám veľmi rád. 9/10

Mr. Robot (2015) (seriál)

Seriálový skvost, ktorý síce nie je pre každého, ale ak vám sadne nebudete vedieť od neho odtrhnúť zrak. Mne teda sadol riadne a bola radosť sledovať ho, s postavami sa pracuje skvelo a každá je napísané tak, že vás dokáže zaujať bez ohľadu na to akú rolu v deji zohráva. Dej samotný je veľmi pútavý a myšlienky, ktorými sa zaoberá vie vyťažiť na maximum. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak Rami Malek a Christian Slater vyčnievajú najviac a sú proste vynikajúci a ich interakcie som si užíval. Emócie so mnou mávali po celý čas sledovania a na úplnom konci ma to úplne položilo a dostavili sa aj slzy. Sam Esmail je kráľ. 10/10

11. září: Ten den v Americe (2021) (seriál)

Výborne spracovaná séria o udalostiach z 11.9.2001, ktorá je pre silné žalúdky. Autentické zábery a svedectvá tých, ktorých táto hrôza ovplyvnila sú naservírované vo forme, pri ktorej pozeraní vám bude behať mráz po chrbte a všetok ten strach a zúfalstvo sa prenesie aj na vás. 10/10

Prázdnota (2020)

Zaujímavý horor, ktorý ma príjemne prekvapil. Už samotný asi 15 minútový prológ nalákal na fajn horovku, ktorá zaujme vo veľa veciach a natočená je veľmi kvalitne a vie sa vyhrať so zábermi. Plot twist na konci ma dosť šokoval a prekvapil, avšak neprišiel mi úplne doladený, no napriek tomu som si ten film vychutnal a musím uznať, že je to skrytý klenot v žánri a mrzí ma, že je na CSFD tak podhodnotený. 8/10

Půlnoční mše (2021) (seriál)

Omšu mám za sebou a myslím, že Flanagan do toho čierneho trafil, avšak nemyslím, že to osloví každého. Mne to sadlo veľmi, malo to síce pomalšie tempo, ktoré nie je vždy pre mňa, ale v tomto prípade mi vyhovovalo. Pri všetkých postavách sa Flanagan vyhral a dokázal mi ich predať a atmosféru to malo ako vínko. 9,5/10

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Uletená zombie záležitosť, ktorá zaujme svojou brutálnosťou, čiernym humorom a obsahuje veľa dobrých nápadov, ktoré posúvajú zombie žáner do iného levelu. 9/10

Poslední samuraj (2003)

Skvelý veľkofilm so skvelým Cruisom a Watanabom. Krásna scenéria Japonska spojená s podmanivou hudbou Hansa Zimmera, výborne natočené bitky a k tomu emocionálne zakončenie, z ktorého som bol namäkko. 10/10

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Silná téma je spracovaná netradične, ale napriek tomu je to dosť silná káva, kde detská naivita a nevedomosť je veľmi nebezpečná. Duo chlapcov Butterfield a Scanlon podáva výborné výkony a ešte musím spomenúť Thewlisa, ktorý toho nácka zahral skvelo. 8/10

Vzpomeň si (2015)

Christopher Plummer podáva výborný výkon, ale ako celok ma ten film až tak nechytil, je to pozerateľné a niektoré momenty sú skvelé, ale hon na náckov v českom filme Stařici som si užil oveľa viac. 6,5/10