Poslední výstřel (2021)

Ďalšia z rady Neesonoviek, ktorej chýba nejaký lepší príbeh či lepšie postavy. Film, ktorý ničím moc neohúri a po dopozeraní naňho rýchlo zabudnete. Proste strata času.

Nikdo (2021)

Akčná lahôdka, pri ktorej som sa stále usmieval a užíval som si ju veľmi. Berie si to niečo z Johna Wicka, ale nesie sa to v inom odľahčenom móde, filmu to len prospieva a akcia nie je taká uhladená ako vo Wickovi, avšak je špinavá, krvavá a cool. Bob Odenkirk sa mi na takúto rolu vôbec nehodil, ale veľmi ma prekvapilo ako sa do nej vžil a žral som mu to, proste bad ass ako sa patrí. Christopher Lloyd ako jeho otec bol skvelý a na staré kolená si to dáva ako pán, Alexej Serebrjakov ako ruský boss je tiež fajnový, aj keď doprial by som týmto dvom viac priestoru, napriek tomu svoj priestor využili naplno. Ilja Najšuller po Hardcore Henry natočil ďalšiu akčnú chuťovečku a teším sa na jeho ďalší počin. Film, ktorý by som si dal s chuťou znovu a mrzí len tá krátka stopáž, bola využitá viac než dobre, ale keby to malo ešte o pol hodinku naviac, nenahneval by som sa. Po dlhšom čase prišiel konečne nejaký poriadny akčňák, ktorý mal gule a proste som si ho vychutnal veľmi a spokojnosť sa dostavila hneď po pozretí. 9/10

Jidáš a černý mesiáš (2021)

Film o čiernych panteroch, ktorý vie zaujať, ale od takejto témy som čakal niečo viac intenzívne. Avšak herecké sú skvelé, najmä Daniel Kaluuya tomu kraľuje a postave dodáva poriadnu dávku charizmy (Oscar by bol zaslúžený). Nenudil som sa a film mi ubehol celkom rýchlo. 7/10

Pozemšťan (2007)

Nesmrteľnosť - prekliatie, dar alebo oboje? Na túto tému si posvietil tento nenápadný, ale zato dosť dobrý film. Sci-fi konverzačka, ktorá zaujme prevedením a interakciou hlavného hrdinu s ostatnými postavami. Aj keď vyzerá skôr ako divadelná hra, tak vôbec mi to nevadilo a film som si užil. 8/10

Otec (2020)

Anthony Hopkins ako muž s demenciou, ktorý stráca kontakt s realitou a nevie čo je skutočné a čo výplod jeho rozpadávajucej sa mysle. Hopkins predviedol výkon hodný Oscara a nedivil by som sa keby ho aj dostal. Komorná dráma, ktorá spolieha hlavne na dialógy a skvelé herecké výkony. 8/10

Malý velký muž (1970)

Dustin Hoffman ako netradičný hrdina v netradičnom pojatí westernu. Scenéria divokého západu je vyobrazená veľmi reálne a cítite sa ako by ste sa aj vy preháňali prériami. Humor sa tu netlačí tak na silu a celkom fajn dopĺňa celkové vyznenie filmu. Menší problém som mal s dialógmi, ktoré mi v niektorých momentoch prišli dosť nezáživné a o ničom. Napriek tomu ide o dosť podarený film a Hoffman si to dáva veľmi fajn. 7/10

Sunshine (2007)

Audiovizuálne divadlo, ktoré sa mi dostalo pod kožu. Atmosféra, pri ktorej sa napätie dá krájať (ľudia s klaustrofóbiou asi budú mať problém) je výborná, herci sú veľmi fajn a hudba veľmi dobre vystihuje pocit stiesnenosti. Chvíľami som ani nedýchal a slnečná žiara síce bola len na plátne, ale cítil som ju aj tak. Sci-fi, pri ktorom máte pocit, že takáto situácia môže nastať a s hlavnými hrdinami prežívate všetky momenty akoby ste tam boli s nimi. Danny Boyle natočil komorné sci-fi, ktoré dokáže zaujať nie len svojim nie tak zložitým príbehom, ale hlavne svojim prevedením. Koniec filmu mi prišiel trošku nedopečený, ale napriek tomu je Sunshine kvalitný zárez v Boylovej filmografii 8,5/10

Godzilla vs. Kong (2021)

CGI je skvelé, efektné bitky oboch titánov sú dosť cool a prehľadné čomu pomáha aj dobrá kamera, takže divák sa v tom nestráca (na veľkom plátne by to bolo určite lepšie). Mohlo to byť oveľa lepšie, keby zase tie postavy neboli také plytké a zbytočné, niektoré sú aj sympatické, ale bez nejakých informácií o nich sa o ne ani nebojíme, dialógy sú vycucané z päty a tá ľudská linka kazí celý dojem z filmu. Pri pozeraní je dobre vypnúť mozog a užiť si túto popcornovku nebude problém. Stopáž je úplne OK a ubehne to dosť rýchlo, takže vôbec nepociťujete, že by to nejako nudilo. Proste názov Godzilla vs. Kong hovorí za všetko a keď čakáte nejaký úžasný príbeh so skvelým scenárom, tak ste na zlej adrese. 6/10

Princezna zakletá v čase (2020)

Aj keď sa nevyvaruje klišé a diálogy občas pokrivkávajú, tak na poli českých rozprávok ide o dosť dobrý počin. Časová šmyčka je tu použitá dosť fajn, postavy sú celkom sympatické a nasnímané to je tiež fajn. Proste celé to bolo také pohodové a celkom som sa bavil. 7/10

Místnost sebevrahů. Hater (2020)

Po Corpus Christi ďalšia poľská pecka, ktorá zaujme. Je to skvelo nasnímané, hudba je veľmi dobrá a vo výsledku to je dosť silný film, ktorého sledovanie nebolo vždy jednoduché. Hlavný hrdina je pekná sviňa a ide si za svojim cieľom bez ohľadu na to aké morálne či etické zásady poruší, Maciej Musialowski predviedol herecký koncert a veľmi ma bavil. Zároveň film poukazuje na závislosť ľudí na sociálnych sieťach a ich ohromnú silu. Koniec filmu vyústil dosť intenzívne a celkom nečakane. Tento ďalší kvalitný počin Jana Komasa vo mne dosť zarezonoval a užil som si ho naplno. 9/10