Vyvolávač deště (1997)

Coppola ukázal, že nepatrí do starého železa a natočil parádnu súdnu drámu. Postavy sú napísané super, celkové vyznenie filmu mi prišlo veľmi dobré, najviac ma bavil Matt Damon a hneď v závese Danny DeVito. Z filmu som mal pozitívne pocity a som rád, že som o videl. 9/10

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Nebolo to také hrozné, ale na katastrofický film som myslel, že tam bude tých katastrôf viacej. Trošku sa to hrá na Emmericha, ale tu tá samotná hrozba je v úzadí. Polovicu film sledujeme Butlera hľadajúceho svoju rodinu, a to ma moc nebavilo. Nebolo to také hrozné ako Geostorm, ale ani žiadna výhra. 5,5/10

Bahno z Mississippi (2012)

Veľmi solídna dráma s dobrou atmosférou a režijne zvládnutá veľmi dobre. McConaughey je výborný, Tye Sheridan tiež stojí za zmienku, jeho mladý hrdina je skvelou zložkou príbehu. Každá postava, aj tá najvedľajšia má vo filme svoje miesto. Dosť dobré to bolo, takže za mňa silných 8/10.

Nebe (2002)

Emočne silný film so skvelým hereckým duom. Blanchett a Ribisi majú herecký koncert a bavilo ma pozerať sa na to. Napriek celkom krátkej stopáži, film vydal zo seba veľkú porciu výborného remesla, pri ktorom sa mi striedali rôzne emócie. Bol to veľmi dobrý, precízny a emočne vypätý film, ktorý sa skrýval pred mojim dohľadom, ale som rád, že som naňho narazil. 9/10

Zátah 2 (2014)

Dvojnásobná akčná nálož, bojové scény, ktorých je tu oproti prvej časti viacej sú parádne nasnímané a choreograficky skvelo zrealizované. V tomto ohľade je to skvostné. Aj keď príbeh ma až tak nezaujímal, pri takomto kvalitnom remesle ma aj tak bavila najviac tá akčná stránka filmu. Bravoo 9/10

Pobřeží moskytů (1986)

Ford v úlohe výstredného vynálezcu a otca rodiny, ktorého omrzela civilizácia. Podáva tu skvelý herecký výkon hodný ocenenia. Ďalej môžem vypichnúť Phoenixa, ktorý nezaostáva. Weir natočil veľmi zaujímavý a originálny film, ktorému chýbalo trošku svižnejšie tempo, ale inak som bol spokojný. 7,5/10

Nebezpečná kořist (2011)

Veľmi fajn francúzsky thriler, film nezastavoval a stále sa hnal dopredu. Hlavnému hrdinovi človek fandí a v celku je to dosť dobré. Škoda je len záporáka, ktorý mi prišiel odlfáknutý, ale inak ma to bavilo. 7/10

Svědek (1985)

Harrison Ford v ďalšej veľmi skvelej roli. Napínavý thriler spojený s romantickou linkou funguje veľmi dobre. Zaujímavé je aj neokukané prostredie amenitskej komunity. Film ani chvíľu nenudí, divák mu venuje pozornosť celú stopáž a nakoniec ho celkom dosť zaujme. 8/10

Zátah: Vykoupení (2011)

Našlapaná akčná nálož, z ktorej sršal adrenalín. Film, ktorý nedá človeku ani vydýchnuť lebo stále sa tam niečo deje. Bojové pasáže boli skvelé a užíval som si každý úder. Pecka. 9/10

Zardoz (1974)

Tak toto mi fakt zavarilo mozog. Neverím, že som došiel až do konca. Film plný wtf momentov, čudných postáv a režisér asi na LSD. Sean Connery je fajn, ale to je asi tak všetko čo môžem pochváliť. Už dlho som pri filme tak netrpel. 3/10