Tombstone (1993)

Dosť dobrý western s nabitým hereckým obsadením. Kurt Russell bol super, avšak zbytok osadenstva tiež nezaostával. Dobre sa na to pozeralo, prestrelky boli veľmi dobré a až do konca som venoval filmu svoju pozornosť bez toho, aby som sa pri ňom čo i len chvíľu nudil. Palec hore. 8/10

Dámský gambit (2020) (seriál)

Super to bolo. Šach ma nebaví (asi preto, že ho neviem hrať), ale v tomto podaní som si ho užíval. Anya Taylor Joy to herecky zvládla na výbornú, veril som jej každú vyhratú partiu. Celé to pekne odsýpalo, malo to šťavu. Teším sa na ďalší počin Scotta Franka. 9/10

Poltergeist (1982)

Musím uznať, bol som dosť spokojný. Pri pozeraní som sa síce moc nebál, ale film som si užil aj bez toho. Tempo pekne graduje, väčšina postáv je sympatická a hudba je podmanivá. Spielbergov podiel na filme je dosť zrejmý, ale bol som za to rád. Tu sa dá určite hovoriť o hororovej klasike v každom smere. Za mňa palec hore. 8/10

Neúplatní (1987)

Skvelá gangsterka so skvelými hercami v čele s Costnerom, De Nirom a Connerym. Film šlape od začiatku do konca, človek sa ani chvíľu nenudí. De Palma gangsterky vie, čo bolo vidno v každom smere. A hudba ala Morricone je len ďalšie plus. Spokojnosť veľmi veľká. 9/10

Trestanec (2017)

Nikolaj predviedol skvelý herecký výkon asi v najlepšej roli, parádne to šlapalo. Prerod hlavnej postavy bol veľmi dobre spracovaný. Prostredie väzenia mám rád, a chvíľkami mi to pripomínalo Blok 99, ale som za to rád a film som si užil. 8/10

Hon na ponorku (1990)

Honbu na ponorku si predstavujem síce inak, ale budiž. John McTiernan to natočil celkom fajn, ale čakal som od toho niečo viac. Herecké obsadenie bolo celkom dosť nabité, avšak väčšina postáv mi prišla nezaujímavá. Alec Baldwin bol nevýrazný, ale som rád za postavu Seana Conneryho, ktorá celý ten film tiahla. Film síce nejak extra neoslní, ale ani neurazí a určite si nájde aj svojich fanúšikov. 6/10

Dark (2017) (seriál)

Tak to bolo super. Seriál, ku ktorému som sa dlho dokopával mi teda riadne sadol. Už od prvej epizódy som mu prišiel na chuť. Spočiatku sa môže javiť, že pripomína Stranger Things, ale to len spočiatku. Keď však naberie odlišný smer, tak divák vie, že sa má na čo tešiť. Žiadna postava tu nie je zbytočná a má v tomto príbehu svoje miesto. Hudba je skvelá, už tak super atmosféru povzdvihne o pár stupňov vyššie. Všetky kúsky skladačky, ktoré sme dostali počas celého seriálu, v závere do seba zapadnú a človek má ten priblblý úsmev na tvári a je mu ľúto, že tento parádny seriál už skončil. 10/10

Chicagský tribunál (2020)

Sorkin to zvládol scenáristicky aj režijne skvelo. Film, od ktorého som nečakal veľa ma príjemne prekvapil. Dialógy špičkovo napísané, každý z hercov hral naplno. Kvalitná súdna dráma, ktorá sa mi vryla pod kožu. A zo záveru filmu som mal zimomriavky. 9,5/10

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

„ Ak sa my postaráme o prírodu, príroda sa postará o nás.“ Vizuálne pútavý a emočne silný dokument z dielne D. Attenborougha, ktorý obsahuje silné posolstvo. Skvelé zábery prírody sa stretávajú s hlbšou myšlienkou jej ochrany a s nádejou na jej záchranu. Musím uznať, že som si cestu, na ktorú nás vzal D. Attenborough užil a odniesol som si z nej viac ako som čakal. 9/10

Dokonalá loupež (2018)

Celkom fajn Butlerovka, odsýpa to celkom slušne aj akcia ujde. Musím povedať, že som sa nenudil. Je síce cítiť tú béčkovosť, ale film neurazí a musím uznať, že je to ten lepší priemer s Butlerom, ktorý tu je celkom v pohode. 6/10