Dům u jezera (2006)

Autoři tohoto snímku měli šťasnou ruku při výběru hlavních protagonistů. Nebýt Keanu Reevese a Sandry Bullock, nijak by na mě tenhle fim nezapůsobil a děj by se mi vykouřil z hlavy v podstatě okamžitě.

Matrix (1999)

Film Matrix byl ve své době přelomovým filmem, který žánr sci-fi posunul od zkoumání vesmíru do úplně jiných vod počítačového světa. A byl doslova bombou. K tomu zcela jistě přispěli svými výkony i Keanu Reeves a Laurence Fishburne. Příběh byl a vlastně stále je velmi originální, zvláštní a otevírá pro mnohé z nás dveře do světa, kterému nerozumíme, ale chtěli bychom. A proto je to tak fascinující a přitažlivé téma. Vizuální stránka je perfektní, triky jsou i po dlouhé době od vzniku stále na dobré úrovni, takže ani po letech tento film neztratil nic ze své zajímavosti. Myslím že ještě dlouho bude Matrix pro diváky přitažlivým filmem.

Matrix Revolutions (2003)

Musím říct, že od finále Matrixu jsem čekala o dost víc a je to značně nepovedený film. Efekty a vizualizace sice opět stojí za to a herci to zachraňují, ale scénář je k uzoufání nudný a zpracování nic moc. Ve filmu se toho docela dost řeší, celkově je to zmatené a jedině snad to finále je na tom opravdu dechberoucí a výborné. Zbytek filmu je ale totální zklamání. Pár vynikajících scén tam sice je, ale jinak je to děs a hrůza. Sorry. 45%, opravdu mírný podprůměr, to fakt nemuseli. Závěr trilogie mohl dopadnout mnohem lépe.

Matrix Reloaded (2003)

Na pokračování původního Matrixu je vidět, jak tvůrcům došel dech a poměrně zajímavý příběh nahradili zběsilou akcí. Kdyby dvojka obsahovala nějaký poměrně logický konec v situaci, kdy se Neo setkává s Architektem, pak to mohlo být důstojné završení zajímavého cyberpunku. Jenže, to by tvůrci nesměli točit zároveň trojku. Kdyby nevznikl Animatrix, který vysvětloval svět Matrixu, pak by Reloaded nedostal ani ty 3*. Revolutions je už pak jen ztrátou času. Chápu, že Wachowští potřebují peníze, ale nebudu jim kvůli tomu tleskat.

Pravdivé lži (1994)

Když se na jednom filmovém projektu sejde Arnold Schwarzenegger s Jamesem Cameronem, tak hodnocení nemůže být menší než 4*. Je tomu tak u obou Terminátorů a tenhle film není výjimkou. Svým pojetím pochopitelně vybočuje ze společné tvorby obou mužů, neboť v případě Pravdivých lží jde o výbornou akční komedii, ale dokázali, že i tenhle žánr dokážou zvládnout na jedničku! Arnold svým monotónním výrazem tentokrát i trochu šetřil a sem tam se i zasmál nebo pořádně nasral. Je to výborná podívaná, ať už si Arnoldovi odpůrci myslí, co chtějí. Já na jeho filmech vyrůstala a nedám na ně dopustit.

Pokémon (1997) (seriál)

Trochu infantilní, ale přesto jeden z nejsledovanějších seriálů mého mládí. Kvůli Pokémonům a Rebootu jsem dokázala vstávat o šesti ráno. Dokáže děti vtáhnout do svého světa, kde si běhají po lese, chytají Pokémony, bojují s nepřáteli a získávají odznaky. A samozřejmě se snaží chytit všechny. Neskuteční Rakeťáci oživují i ty nudnější díly, a proto si seriál drží kupodivu slušnou úroveň. Sice je první série roztáhlá přes stovku dílů a druhá z Pomerančové ligy je tak trochu... no, slabší. Třetí sérií se to vrací opět do okolí Gameboy her a přibyla další stovka Pokémonů. U 251 to mělo podle mě skončit. Tam jsem skončila taky. Podle mě je Crystal nejlepší díl herní série a Johtovou ligou to pro mě končí. Další díly jsem nesledovala, další díly jsem nehrála (proto mé označení Crystalu za nejlepší díl, i když dále mohou být líp propracované mechanismy), vyrostla jsem. Občas dostanu záchvat dětství a kouknu se na pár dílů a pustím yellow version kde se nebezpečně blížím 151 pokémonům. Každopádně tenhle seriál hodně ovlivnil mé dětství, ale dnešní děti jsou trochu někde jinde.

VALL-I (2008) odpad!

Celý film se opakují akorát 2 slova (Wall-E, Eva). Dle mého názoru to bylo to nejhorší z těchto animovaných filmů.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Bombastické pokračování jednoho z nejlepších akčních sci-fi všech dob je jednoznačně o stupeň lepší, než jeho předchůdce, ale to tady každý ví... Výborné tempo, téměř nonstop akce a vynikající finále jsou jen několika skvělými momenty. Digitální efekty jsou taky na jedničku, na rok vzniku opravdu vynikající. O hereckých výkonech už ani nemluvě - Arnie se proměnil na ochránce, který jedná, když musí, skvělí jsou i Edward Furlong a šílená Linda Hamilton, jejíž apokalyptické vize vskutu stojí za to. Pak tu ale musí být ještě záporák - nejdokonalejší model Terminátora T-1000 v podání agenta Doggeta z Akt X z tekutého kovu je jedním z nejdokonalejších filmových záporáků.... Ale opět k filmu: James Cameron opět dokázal, že je jedním z nejlepších režisérů. A film samotný nabízí jedinečný zážitek, na který jen tak nezapomenete, pro fandy navíc povinná povinnost. Bomba po naprosto všech ohledech, ať si vemete co chcete, v tomto filmu je vše dokonalé.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Dobrodružný film splňující všechny atributy žánru. Dokonale vystavěný příběh, skvělá vizuální podívaná okořeněná humorem a komickými gagy, tajemno, střet civilizací, záhadné rituály, nepřítel viditelný i skrytý, to vše na pozadí s trochou historie. Ano, to všechno známe z řady filmů, ale Dobyvatelé ztracené archy byli první a v tom je jejich síla. A ať si kdo chce co chce říká, socialistická cenzura měla svým způsobem něco do sebe - zatímco dnes se na nás z kin i televizí valí hromada braku, za totality k nám ze Západu pustili jen opravdu kvalitní věci. Jednoznačně 5 hvězd!

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Tento díl Indiana Jonese je kromě skvělého hereckého koncertu Harrisona Forda obohacen navíc o další nevšední výkon Seana Conneryho. Tito dva protagonisté podávají neuvěřitelné výkony, které posouvají film v žánru dobrodružných filmů snad na úplný vrcholek. Je zajímavé, že filmy o Indim dovedou zaujmout snad všechny generace. Pro mladé diváky jsou dost šílené a zábavné a pro starší jsou plné napětí, filosofie a námětů k přemýšlení o vážných věcech na pozadí války a mocenských sporů dob nedávno minulých. Prostě, kdo snad ještě neviděl, bylo by škoda si toto dílo nechat ujít.