John Wick 2 (2017)

Ani nevím jestli jsem 1 viděl v kině a nebo ne, ale věděl jsem hned, že jestli bude pokračování tak ho vidět musím. Bum přišla dvojka a já hned běžel do kina. Už první scénou kdy si jde pro svoje auto jsem věděl, že mě film bude opravdu bavit a stalo se. Akční scény nahrány výborně velice mě potěšilo setkání NEO a MORPHEUS :D doufal jsem v nějakou srandovní narážku ale i bez ní jsme odcházel opravdu spokojen. Tento film se toho nebál a udělal otevřený konec a na to že jednička skončila uzavřeně i tak se na ní dokázali hezky napojit. Jediný co vytknu jako skoro u každého akčnáku je nesmrtelnost hlavního hrdiny. Bez toho by to ale asi ani nebylo ono. 4*

Thor: Ragnarok (2017)

Na tento film jsem vyrazil do kina na předpremiéru jakožto fanoušek všeho od Marvelu jsem to prostě vidět musel IHNED. Já k tomuto filmu nemám slov vše bylo perfektní příběh klasika, záporák chce vše a klaďasové tomu musejí zabránit. Styl byl jako strážci galaxie ikdyž k slovu RAGNAROK my přišly hůmorné scény až moc, ale MCU si tuto cestu vybralo a já jim v tom rozhodně bránit nebudu. Tento film mě i velmi navnadil na pokračování tedy na (Infinity War) a nemůžu se již dočkat na další film. SPILER: Thor bez oka je konečně jak Odin :D 5*

Warcraft: První střet (2016)

Pro mě osobně zklamání, jelikož jsem fanoušek jak knih tak her tak přiznám, že jsem film viděl jednou a docela s velkým odporem. V této recenzi spíše budu hodnotit svůj pocit z filmu než film celkově. Když přišla zpráva, že někdy v budoucnu bude film Warcraft nemohl jsem se dočkat, ta představa, že uvidím Orca Taurena vlastně celou hordu a alianci v hraném filmu (samozřejmě za předpokladu velkého využití CGI) byl jsem natěšen a nemohl se dočkat. Najednou čas plynul a my jsme dostaly první trailer a mě prasklo srdce. Když si vezmu, že trailer k filmu byl vlastně horší než na datadisk WoWka ztratil jsem o ten filmy sebemenší zájem. Navzdory všemu přesvědčení, že do kina chodit nemám jsem šel a jediný co jsem si z toho vychutnal byl popcorn a to je prostě špatné. 2*(za nostalgii)

Logan: Wolverine (2017)

Jestli čekáte klasický X-Menovský film tak ho určitě nečekejte. Film je postaven zcela jinak než jsme zvyklí což může už naznačovat, že se jedná o Rkový film. Děj je postaven už pouze na tom jak se Logan stará o "umírajícího" Xaviera, ale armáda chce stále svého dokonalého zabijáka, takže se můžete těšit nejen na důležitá životní rozhodnutí, ale také bojové scény plné mrtvých, jak už tomu v případě Wolverina bývá zvykem. Velkým zvratem je zapojení dalších z mutantů/tky do děje dál nebudu napovídat určitě doporučuji shlédnout. 4*

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Jelikož miluju Star Wars tématiku upřímně mě bolí, že tomuto filmu musím dát 3* ikdyž Star Wars fanoušek ať už jakýkoliv by měl brát vše co mu tato značka přinese s otevřenou náručí u tohoto filmu to tak úplně nejde. Komedie ve filmu bylo až moc (na můj vkus, když se jedná o SW), ale i tak si nemyslím, že by to kazilo celkový dojem z filmu, to co mě opravdu trápilo byl děj a ten to vlastně ve výsledku žádný nemělo. SPOILER Jelikož se velká část filmu odehrávala jak jedna lod pronásleduje druhou (První řád pronásleduje Odboj) aby nakonec mohla jediná lod odboje co vydržela spáchat harakiri, který mohla udělat jakákoli loď odboje předtím než byla stejně zničená ? Vždyť to nedává smysl a ani to člověka v kině vlastně nebaví. Celé to čekání a smrt většiny lidí z odboje byla vlastně jen díky tomu že Finna zavřeli za dopravní přestupek na planetě z kasinem kde náhodou hackera pro kterého jeli našli ve stejné cele kam je zavřely. Pořád to dává smysl ? a co třeba když ve finále nastoupil Luke s mečem který Kylo vlastně zničil a stejně mu to nepřišlo divné že ho najednou má Luke. Takle bych mohl pokračovat do nekonečna. Naopak byli samozřejmě ve filmu scény které byly opravdu super dokonce i Snoke mě bavil než tak stupidně..... dopadl. Konec konců když odpářu "příběh" a nesmyslnosti filmu byl film napínavý a plný zvratů a opravdu dobře natočený + je vidět trošku posun u herců od ep. VII. 3*