U strážnýho anděla (2014)

Démon jménem alkohol.Zprvu mě to připadalo na čistokrevnou komedii.Tolikrát jsem nezasmál ani v komediích a ono hle,drama.Jak psal Aljak,Requiem za sen,kde tady sen měl být,přestat chlastat.Doopravdy slušně drastické a bez předsudků.Nejhorší potíž byla v tom velkým převratu a to nebylo nic jinýho,přestanu pít.Proč si to jednou tak Jirka řekl je mi záhadou,ten impuls jsem nepostřehl.Ostatní postavy a jejich příběhy byly vynikající,ale bylo toho málo.Tedy bylo vesměs tak jako na vedlejší postavy,ale od půlky filmu to byl film,jako z jiného světa.Stále střihová show a až takový inferno jako v Requiem,kde tady bohužel zas měl smůlu jenom divák,ale odlišnost a aspekt toho vyprávění bylo na místě.Takový film promítat v léčebnách,tak je každý na sodovce."Zeptal jsem se jednoho chlápka, kolik je hodin?6 hodin.Šest ráno nebo v šest večer?Šest v poledne "

Plačící muž (2014)

To je co napsáno v kolonce žánr,naprosto vystihuje film.Je to takový mišmaš všeho.Čekal jsem kdovíjaký jatka co avizoval EvilPhoEniX,ale byl to čajíček,na Zatáh 2 z tohohle roku,to brutalitou a choreografií nesahá ani na pětník.Začátek mě vůbec nevadí,nucené drama a filozofie postav je vždycky bravurní i tady a pak se vlastně čeká jenom na poslední hodinu,kdy to vypukne.První velká scéna v baráku a na protější straně odstřelovači a slušná jízda,která měla švih a jakmile jsem viděl,jak Gone vstoupil do dveří už to jelo,kde krve nebylo málo a kulky jeli na maximální možnou sílu.Člověk se namlsal a pak dostal jenom ochutnávku,kterou jsem vídal už v hodně akčních filmem.Najednou velká čára a jak už psal v mém příspěvku avizovaný,je tu Smrtonosná past po Korejsku.Bohužel naprosto plytké a rychle pokud možno ukončené.Vždycky vražedný střih,kdy Gone je někde pryč najednou ze scény,ale divák to vlastně nikdy nevidí.Tohle mě vždycky štve,když si chce režisér pomoct tím,než krkolomě ukazovat něco,tak radši to rovnou střihnu.Ne ne,je to ledabilost a člověk si toho musí všimnout. Znám pár Asijských filmů,takže mě nesmrtelnost hlavního hrdinu nepřekvapí,ale tady celkem jo.Tři rány ze zbraně a nic,pak mě nejvíc iritoval ten konec,tři rány z brokovnice a člověk si řekne moudra.Proč to nejde sakra obráceně,přijde mi to mnohem efektivnější a stylovější.Příběh normální jak hnědý slipy,ale v žánru bez výtek.Hudba korektní a líbezná,která moc nevystihuje.Dlouhotrvající akce bylo málo a víc jsem čekal lepších soubojů než střílečku,která sem tam hapravola,na tři velký nájemný vrahy jsem čekal lepší sousto.Trochu mě to připadalo jako 80 léta s Van Dammem a pořád nevím proč :) Nudit se určitě nebudete,je to dobrý film,ale to očekávání....70%

Fakjů pane učiteli (2013)

Ani jednou jsem se nezasmál,přesto je to dobrá oddechová komedie v Německém ranku.Překvapení člověk nemůže čekat ani když si myslí,že vyhrál podruhé Jackpot Sportky,prostě typická komedie,jenom s nálepkou DE,kde byl slušný hudební doprovod a příjemné obsazení,s tou známou K.Herfurth,která to chtěla a nejspíš che pořád :)Konec malinko vyšuměl,ale na tak delší stopáž se vše drží v mantinelech a na jedno zkouknutí paráda.70%

Želvy Ninja (2014)

Nemůžu si pomoct,to byla akční podívaná jak víno. Fórkama se podle mě spíše šetřilo,ale grafici odvedli hezkou práci a pohyblivost na všechny strany v podobě choreografie byla lahůdka.Pasáž na sněhu s náklaďákem byla top,trochu jsem si říkal,to bylo stejný jak v James Bondovi,jenom tam nebyl ten tirák co si to mířil dolů ze svahu.To mě ani Megan Fox nikdy nebrala,takže tady taky ne,přesto hodnotím vysoko,že mám rád pizzu.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Žádný zázrak,bez Liama bych to nejspíš ani nedodíval.Stále jsem nepochopil postavu TJ,ta byla naprosto zbytečná.Jako kriminálka naprosto pohořela,protože dávkování indicií prostě neexistuje a to se o to snaží,ale ve výsledku je to všem jedno a čeká se jenom,kdy Liam jako soukromý očko na to přijde.Z toho filmu mám stále smíšené pocity,čekal jsem temnou kriminální sondu či thriller,ale pořád jsem dostal jenom nemastný neslaný film,ještě s tím blbým koncem a 12 pravidel,který vyhořeli jako chlast u náhrobku.

Falešní poldové (2014)

Sakra tak dám čtyři no a cóó.Prostě mě tohle bavilo,konec už sundal nohu z plynu a byla z toho závěrečná nucená story,ale jinak paráda.Když to tak vemu,tak mě přišel Wayans Jr jako Martin Lawrence ve filmu Modrý blesk,který byl kupodivu o tom samém,stát se falešným policajtem a vyšetřovat( ten záběr se zbraněmi jak ve filmu Mizerové taky poznal každý doufám,sakra zas ten Lawrence :D). Každý píše,kolikrát to člověk viděl,ale mě by zajímalo,který filmy tedy viděl,že se dva loseři převlíknout za policajty?No zas tak toho moc není,ale filmů a seriálů o policajtech je nejvíce a člověk na to kouká pořád stejně.Pro mě tohle byla oddechová věc,která mě bavila,všechno bylo nastoleno už od začátku,sem tam pěkný ženský,pár super gagů a slušný hudební doprovod(už jedu Backstreet Boys).Chlapík ze sámošky a jeho běďary na zadku bylo zbytečné fópá,to bych nejal ve střižně příště a radši tam dal jednu delší scénku ze závěrečných titulek,tedy hlavně tu poslední.

Romper Stomper (1992)

Kolonka zajímavosti na CSFD vyzní mnohem surověji než film samotný.Jak někdo píše,scénář je hračkářství na entou,kdy z fleku víte,že ty dva to nakonec rozjedou kvůli tý holce,takže zklamání velký.Surovost,potenciál nebyla bůhví jaká.Jsou to rvačky s rákosníkama,který jsou dobrý,ale občas se zas odběhne,někoho člověk zmastí jinde nebo něco ukradne a jde se dál.Pointa filmu mi byla po celou dobu záhadně skryta.Čekal jsem silnou dávku dramatu a dostal jsem hodně slabý šálek čaje a to se Russell mohl snažit sebevíc,ale to Daniel Pollock ho trumfnul na celé čáře,bohužel to vzal za špatný konec.Zas jsem nezjistil to nitro srdce,když nacistický Skinheads dějají to proč dělají.Za bílou rasu,ale všechno tohle jde udělat a natočit lépe,třeba jako fotbalový hooligans.Šišanje bylo lepší a Khk to je klasika.Poslední scéna na tý pláži,to byla slušná sranda,ale měla pořádný koule,škoda,že nebylo těchto momentů více,kdy tam výletníci natáčeli hořící auto.50% za slušnou jízdu v doupěti.

Chraň nás od zlého (2014)

Jsem si občas myslel,že koukám na film SEDM.Ono to začlo tím,jak film vypadá.Ostré tmavé pokoje,atmosféra občas pěkně hnusná,vynikající hudba a jedna velká záhada.Je to sice krapet jiná výzva než onen film,ale Derrickson prostě natočil kriminálku s příměsí slušného hororu,kdy díky hudebním motivům,zvukům a tmy dokáže fungovat.Horší je fakt,že je to jaksi stále stejná písnička.Občas se naprosto opakují scény,příběh se loudá a dostane nakonec kopanec takový,že se mu to vůbec nelíbí.Závěr je exorcismus jak víno,ale naprosto nepochopitelný.Sean Harris měl hrát více a neměl být naprosto v pozadí,protože on si jen tak mňouknul a bylo a měl závěrečný konec filmu.Vlastně se zase vrtáme v různých rituálech,ale nakonec proč,to je vždycky tak krásně utajeno divákovi.Má to svoje motivy,občas to mrazí,má to skvělou hudbu a vcelku příjemného Erica Banu,ale ostatní se do skladáčky moc nepovedlo,aby divák padal na hubu.70%

Cesta do Palomy (2014)

Momoa se mě líbil už v seriálu The Rod Road(ano zase Road),který jakoby chtěl vyšperkovat a zkusit i on sám na poli režiséra a scenáristy přijít s něčím podobným.No on přišel naprosto se stejným vyprávěním jako v seriálu,kde doopravdy tempo je až to poslední.Tady se hrajou pecky,projíždíme se na motorkách hezkou krajinou a vůbec nikam nespěcháme.Podle mě FBI je tam moct nuceně,což tak nějak je sakra znát od půlky filmu,kdy si říkáte,to je zas ubohák,který ho vlastně stejně nedostane nakonec.Chtělo by to trochu dopilovat na pořádnou drámu,je to všechno rozjetý,ale pořád tomu chyběla třešinka na dortu.Na to,že to jelo pomalým tempe,se mezi hlavníma postavama neutvořilo takový pouto,které bych čekal a vždycky to rozjela jenom hudba.Závěr byl parádní a podtrhlo to,o čem se šuškalo,protože on ten film občas na člověka plivne,nechá postavu nazdař bůh a jede se dál.

The Canal (2014)

Na první film dobrý psycho.Já jsem trochu občas vůbec nevnímal co se děje,ale jenom hltal mrazivou atmosféru,která byla cítit neustále a možná díky hereckému obsazení hlavního hrdiny,kterého jsem podezříval,že to snad hraje Danny Dyer,inu podoba tam je.Spíš jsem si myslel,že sleduji tedy mysteriozní thriller,protože všechno bylo trochu vyšinutý a já občas jsem se ztratil dřív než Alice v kanálu.70%