Manželství po italsku (1964)

Povídkový film Včera, dnes a zítra od Vittorio de Sica byl lepší.O tom jako žádná,ale tyhle dva uhrají i film,který vesměs nemá extra co nabídnout a přesto v nitru je skvělý.Já si myslím,že konec byl nejlepší,protože když se tyhle dva hádají,tak je to doopravdy paráda je sledovat.Viděno s dabingem,kdy V. Brabec daboval Mastroianniho a sedí dobře.Kdo má slabost pro Sophii,který to i zde nesmírně sekne,hold i trochu přihmouří očko.75%

Útěk z vězení v Dannemoře (2018) (seriál)

Jeden by řekl,že Benicio Del Toro zahrál snad nejlepší part co ho znám a viděl.Hrozně si to užíval a bylo to znát.Ben Stiller přišel s něčím malinko jiným a díky kameře,hercům to byla bomba.Náměť byl vskutku vlastně absolutně nepodstatný.On nebyl ničím extra,to je potřeba říct,ale vše díky hercům mělo svoji hodnotu.Hlavně příběh z Lilly strany,kdy i její manžel byla přesně ta postava,která ze snímku přímo vyčnívá a to neměla tolik prostoru.90%

Domácí péče (2015)

Začátek nápaditý,který k závěru ztrácí svoje kouzlo.Mix až černého humoru s dramatičností je fajn osvěžení včele se skvělou Mihulovou,ale jinak je to docela na žábu:) Bolek tu sice Laďu hraje sobě vlastním,ale po chvilce to vše vyprchá a film se neskutečně zastaví na místě a vypadá spíš na tři hodiny pořádný péče,která mu chyběla k velký dokonalosti.Celá linka o esotoričnu silně nebavila a myslím,že šla vymyslet určitě lépe.Pořád tu převažují klady a osud Vlasty vcelku dokáže zabavit,jen ty vedlejší linky,jen ty vedlejší.Pěkných 70%.

Jack staví dům (2018)

Je to dílo,metafora a sám velký Dante jako Lars von Trier?K filmu se musí přistupovat doopravdy jinak a to ho tím pádem činí tak jiným a hlavně zajímavým.Jack jako postava je jen loutkou celého díla,nitra a možná nějakých popkultur a odkazů.Samozřejmě je to Lars a tak si vybere inžernýra a špatného architekta Jacka,který ten dům prostě nedokáže postavit.Osobně jsem si zde vsugeroval,jako by režisér poukazoval na kulturu dneška či hroznou naivitu.Policie je zde bezzradná a ženy jsou tak blbé,že se prostě musí zabít.Právě v tomhle film exceluje.Dá se vlastně vzít z každé strany,jen se to nesmí brát jako tuctová žánrovka.Co je ovšem pravda,že delší to je a to kazí.Je vlastně jedno,že je tu plno sekvencí,předělů z jiného nitra,ale ve skvělých dialozích,kdy promlouvá skvěle Bruno Ganz je fámozní.Ono samozřejmě i natočeno je to malinko jinak.Kamera má svůj půvab a někdy je zbytečně strnulá s rychlým přestřihem.To vše je vlastně jedno,protože tu konečně vyjde sám Jack ve skvěle zahraném partu Matta Dillona,který si dovolím tvrdit dostal hereckou příležitost v jeho one man show.Už v Nebezpečných hrách jsem si říkal,že by nějaký slizouna mohl hrát:)Zde jsou jeho vraždy uměním,které i malinko zesměšňuje a jste opět vedle jak ta jedle.Červená dodávka s hudbou,kde uslišíte song od David Bowie - Fame a hned se řítíte za další vraždou je prostě geniální.Primitivní násílí na dětských postavách je samozřejmě pro někoho šokem,jen to nesmíte brát tak vážně,protože i film se tak nebere.90%

Elita (2018) (seriál)

I v teengerským prostředí se dá natočit parádní seriál,který vybočuje tím hlavním,že je tu vražda a divák sleduje a hádá kdo by to měl být.S tím uhádnutí kdo by to asi byl je malinko problém,protože seriál rafinovaně přejde do prostředí místní smetánky a těch školáků,ktřetí jsou loseři a ukazuje jejich charaktery.Tahle kombinace je prostě boží a člověk tu má hlavně pár postav z La casa de papel,který byl taktéž super.Zatím musím říct,že když Netflix vybere z Evropy a udělá seriál,tak je to parádní podíváná,ale abych přešel k Élite.Je tu vlastně vše,zamilované trojúhelníky,krádeže,obvinění,sex a i gayová část,která v seriálu je vcelku neobvyklá.Parádní poslední část,která krásně nahlodá na tu druhou ohlášenou.Lze říct jen to,že se vážně těším.

Útěk z vězení v Dannemoře - Part 6 (2018) (epizoda)

Tak takhle epizoda byla filmařský esíčko.Naprosto běžná věc,že seriály mají plno flashbacků,zde tedy kompletní,až jsem se tedy jednou ztratil v roce.Ben Stiller natáčí drama,které sice možná natahuje,ale tenhle díl byl vlastně zatím u mě TOP.Scéna s policajtem byl přesně můj šálek kávy.Chce to fakt mít koule,udělat i delší scénu bez významu a samozřejmě vím,že tam Ben Stiller naverboval i svoji dceru,tak možná proto,ale to nic nemění na tom,že díky kameře a postupům tenhle chlapík nějak ví co chce točit a nepřikrášluje věci.Já jsem na tuhle hru přistoupil a musím říct,že je to dobré osvěžení a je to fakt jiné než seriál Útěk z vězení.PS:.Livingdeade jdi koukat na horory :)

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Druhý díl byl bída a třetí díl je na tom úplně stejně.Jestli někdo natočí čtyřku,tak už doopravdy rezignuju.Dodívat se to ovšem dá,ale člověk musí mít silné nervy a pořád žrát toho "Mr.Beana".Jinak je to příšerně trapný.Humorné scénky jsou ve většině případů vážně příšerný,tak člověk vezme zavděk asi tak dvěma gagům.Nechápu proč English je proti novým mobilům,když ho pak stejně použije.Takových momentů je tam přehršel.Poslední mise je další blbost.English říká,že na to půjdou po staru.Tak se očekává nějak,že né si vezmu opět nějakou novou kombinézu z vesmíru a vylezu v CGI efektu věž.Nápady nejsou vesměs žádné,jen předhozené scény,který nefungují na delší trvání.Restaurace,Olga a ještě nějak z plezíru Rowan to drží,ale je to stejně nesmyslné jak ponorka v jezeře,kde je vedle digitální loď.

Halloween (2018)

Četl jsem o tom jen chválu a že tu máme režiséra který chce jít cestou jedničky.Na první dobrou je to zbytečný díl.Bohužel novinky hledat je zbytečné.Jediný co má koule a je to věrný jsou ty menší detaily,ale s ním i ty logický blbosti,který už se prostě dají natočit v dnešní době nějak lépe.Samozřejmě J.L.Curtis je tu jak magnet a s ní prostě člověk prožívá tu nostalgickou notu.Hrát to někdo jiný,tak tu nic nemáte a podle mě film je někde jen v průměru.Je samozřejmě pěkný,že to občas má nádech 80ky,ale zase né moc.Příběh se snaží jít na to od lesa,ale skončí tam kde je chata Laurie.Začátek je jen klasická hororová premisa s novináři,jak dostat Michael vůbec nějak na scénu a moc se to nedaří.Najednou přijde střih a začne se na hajzlech popravovat.Nevím proč tak nuceně se najednou musí jít dál,ale Green se chtěl držet nějakýho mustru co prostě funguje ve slasheru,ale zkušeným mazákům by to chtělo už osvěžit lepší scénou.Občas si film hraje na co není.Samozřejmě stále ta blbost,kdy celý městečko ví o Michaelovi o on tam klidně v noci chodí v masce,kterou má jen on sám!Kdy konečně napadne režiséra,že by to šlo udělat s více maskama a divák neví,který je ten pravej.Pak se nám lidi divý,přitom ve zprávách běžela o tom zpráva.Vše tohle je ta logická myšlenka,která to vše zahazuje a pořád si říkáte,že u slasheru a hororu všeobecně to asi lepší nebude,ale já říkám,že bude.Stačí málo.Režisér prostě nechá Michaela řezat a nůž jede na plné obrátky.Někde jsem četl,že to bude více osobitější,ale poslední no skoro hodina není nic jen dávat počty obyvatel dolů.Nejhorší je,že ani jednu scénku si už nevybavuju u které bych řekl,že to bylo fakt wauuuu.Konec oheň a víme,že je tu další díl.Jen si říkám jestli je vážně potřeba vidět tenhle díl?To si fakt radši pustím origo nebo od Roba Zombie,který aspoň měl svůj styl.

Holka z livechatu (2018)

Jestli jsem měl dostat tu mysteriozní část v tom,že nedostanu vysvětlení, tak se to povedlo na výbornou.Buď jsem blbej já nebo ten kdo pracoval na scénáři.Režisér se snaží absolutně nudné části jako je chat,který tu hraje zásadní roli,udělat tím,že tu je střihačova ruka na speedu s typickým zvukem došlé zprávy,ze které už bylo na blití.Herečka Madeline byla vcelku v pohodě,nápad je to skvělý,ale říkám si,proč jsem to sledoval.O ukradnutí identity či dvojnice jako sobě samé není úplně novinka,ale to jediné tu vcelku zapadne.Občas to mělo i napětí,což jsem ani nedoufal.Spíš je to womanshow herečky s nějakým nápadem tvůrců.Kdybych to vzal úplně z blbého nadhledu.Tak koho zajímá,že najaká holka chce dosáhnout cíle v žebříčku holek?Vcelku nikoho.50%

Pád Berlína II. (1949)

Já si nemůžu pomoct,ale na tu dobu to fakt šlo.Nechápu jak někdo na to kouká a hledá,že bude vše podle historických faktů:) Víte co je to Propaganda?Některým bych doporučil zavítat na wikipedii.Za mě ten bolševismus byl cítit až do pokoje.Takhle to mělo vypadat.Stalin ten nejhodnější člověk na celém světě.Přeci nebudou ukazovat gulagy.Některé válečné vřavy jsou hrané a některé jsou z různých archivů.Jelikož jsem se těšil na Wericha,dostal jsem fakt dobrou show.Když to vezmu,že bych byl ten neznalý faktů,tak to zapůsobilo jak mělo.Musím říct,že ty herci byly fakt vizuálem věrné kopie,tedy Goebbels byl numero uno a ještě pajdal,což jako groteska byla parádní.Ano,někdo psal,že se tu bavil.Alexej co hodil v boji svojí zbraň po jednom němci,doopravdy neměl chybu.Hitler měl něco do sebe a jako karikatura nebyla špatná a Werich jako Göring,který divák nemohl poznat,vlastně byl nejlepší.Osobně jsem se divil,že druhá strana měla tolik prostoru a Stalin tu byl z celého dvoudílného filmu jen ten,o kom nikdo nic neví,ale jen rozdává slávu,lásku a nevím co ještě.Do toho láska,ale vcelku slušné bojové scény,což v roce 1949 asi nebylo úplně normální,ale Němci byly malinko už jinde.Když vezmu,kolik Američané točí vědomky teď svých "propagandistických filmů" několik let,tak se člověk i zamyslí.PS:Viděno v origálním znění s titulky.Příšerný český dabing je fakt maso.To bych nevydržel.