Mlha (2007)

Samotný děj není nic extra, ale nakopla mě vymaštěnost ve jménu víry a smrti tý blbý fanatičky jsem vůbec nelitoval. Holt občas se někdo takový najde. A navíc ten závěr. Film je, zdá se, celkem oblíbený a vyskytnou se i pětková hodnocení, ale podle mě nesnese srovnání s těmi nejlepšími horory.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

S Charliem Sheenem je to opravdu super. Připadá mi, že je to seriál z jeho života. Ale s Ashtonem Kutcherem je to trochu trapárna. Zde svými vtípky vévodí spíš Jon Cryer a obsazení Josefa Cardy je mimochodem opravdu mistrovský tah.

Interview podle van Gogha (2003)

Čekal jsem bohapustou nudu, ale ta se nakonec nekonala, i když se děj odehrával pouze v jedné místnosti. Někdy holt stačí jen slovní herectví bez akce. Příjemně osvěžující minimalisticky pojatý snímek. Jsem zvědav na americký remake.

Sekretářka (2002)

Tak první polovinu, kdy ještě vztah hlavních protagonistů nebyl na bázi S/M, jsem pociťoval trochu mrazení kvůli náznakům buzerování, ale ne zase tolik jako u filmu Strach a chvění (2003), který je o stupeň výše.

Na špičce jazyka (2002) (TV film)

Jak jsem teď zjistil, Sarah Waters je skutečně lesba a nabyl jsem dojmu, že je zasněná ve viktoriánské době. Zatím jsem viděl dva její filmy a oba jsou s lesbickou tématikou: tento a Prstoklad, který mi připadal lepší i kvůli uchvacujícímu šokujícímu příběhu. Ale film Na špičce jazyka si mě získával až postupně s plynoucím příběhem, který i přes takovou délku není nijak zbytečně natažen.

Moucha (1986)

Není to mezi horory úplná špička, ale jen těsně. Své kvality určitě má. Je celkem zajímavé sledovat, jak se Seth Brundle pomalu mění v Brundlouchu (odpornou sobeckou zrůdu). A nikdy nezapomenu na ten konec s puškou. Jak se asi Brundloucha musela cítit?

Vraždy podle Jidáše (1999)

Vcelku slušný thriller, i když možná trochu překombinovaný, ale co se taky dá čekat od takovýho fest pošahanýho vraždícího magora, že. A navíc ten konec byl možná trochu jednoduchý. Na film Sedm sice nemá, ale jen o chlup. Celkem napínavý snímek.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Opravdu nechápu, proč jste z tohoto filmu všichni tak hotoví. Konečně jsem ho shlédnul a není to taková hitparáda, jak jsem od tohoto "legendárního" snímku čekal. Důvodů, proč je tak přeceňovaný, je zřejmě více. 1. Je starší. 2. Je podle skutečnosti. 3. Hraje v něm legen... počkej si... dární dvojice Newman Redford.

Správnej dres (2015) (TV film)

Pohádka o askriptivním statusu a hokeji se správným happyendem. Sice je to dost přehnané a nereálné, ale v dnešní záplavě akčních thrillerů mi tento film vdechl čerstvý vítr do plachet.