Zahraniční dopisovatel (1940) odpad!

Další užvaněná velesračka od kulhajícího kohouta. V první polovině své kariéry chrlil jednu sračku větší než druhou. Přídomek akční si tento "film" nezaslouží ani náhodou. Už se těším na kohoutovy další "filmy", čím mě asi oblaží příště.

Persona (1966)

Nevím, proč jsem sledoval (můj první) Bergmanův film, zřejmě proto, že se všude dočtete, že byl jeden z nejvýznamějších světových autorských filmařů. Já osobně tedy nevím, čím si toto hodnocení vysloužil, ale zřejmě je brzy po prvním snímku vynášet soudy. V jednom komentáři jsem se dočetl, že: "Bergman je nuda vole!“, sice nevím jak vypadá jeho ostatní tvorba, ale pro tento snímek to platí stoprocentně. Kdybych si ho pustil rychloposuvem, vím, že bych o nic nepřišel. Zdá se, že Bergman v době natáčení skutečně trpěl tvůrčí krizí (jak je uvedeno zde v obsahu), i když většina z toho mála, kteří viděli tento film, se mnou nebude souhlasit.

Ocelová pěst (2011)

Totální nářezová pecka. Nevadí, že to je robotická kopie Rockyho, naopak cením u tohoto filmu (doufám, že ne z blízké budoucnosti:)) originální nápad a děkuji firmám Texas Instruments a Intel za to, že žijeme v počítačové éře a že mohou vznikat takové spektákly. Je to mnohem lepší než "dramata", která jsem v poslední době sledoval. A nesmím zapomenout na Hugh Jackmana, který byl jako vždy boží.

Kráska a zvíře (2017)

Emma Watson je od dob Harryho Pottera mojí oblíbenkyní, takže na tento film jsem se těšil... ...a nezklamal mě. Po vizuální stránce a kostýmům není co vytknout, až mě oči přecházely. Solidní příběh je tam taky, i když v první polovině nemá takové grády a opravdu mě dostalo až to finále. Luke Evans byl pěkně záporný a slizký, tak jak si záporáka představuju. A Bill "vroubkovaný" Condom v režii určitě nezklamal. Takže s filmem jsem celkem spokojen. P.S.: Ale jsem velice překvapen, že měl tržby 1,2 miliardy, to bych opravdu nečekal.

Instalatér z Tuchlovic (2016)

Průměrná česká komedie ze života v jedné průměrné české vesnici s jinak stylovým Jakubem Kohákem, která rozhodně neměla jít do kin, ale měla se natočit výhradně pro televizi (svojí kvalitou by tomu odpovídala). Film neurazí, ani nenadchne. Celou dobu sledujeme lapálie, patálie a peripetie jednoho instalatéra, což zas tolik zajímavé není. Hlavně, že ve filmu byla neskrytá reklama na jedno z nejhnusnějších mainstreamových českých piv, hádáte správně: Gambrihnus.

Hájili jsme hrad (1969)

Tento "film" skutečně výrazně vyčnívá mezi ostatními filmy o druhé světové válce, a to sice svou nepovedeností a nudností. Citace obsahu: "Izolace jednotky od zbytku armády v odlehlém hradě zapříčiňuje nudu, se kterou se jednotliví hrdinové vyrovnávají po svém." Já, jakožto další hrdina, se s nudou v tomto filmu také vyrovnám po svém, takže se už na něj nikdy nebudu dívat. Když je skoro celou dobu jen samé žvatlání o ničem, tak to opravdu není nic pro mě. Režisér Sydney Pollack ve snaze vytvořit tímto snímkem věčný pomník hrdinům druhé světové války místo toho vytvořil betonovou skulpturu, když nešťastnou náhodou na sebe vylil obsah míchačky a tím si skutečně vytvořil věčný pomník navždy připomínající nepodařenost tohoto filmu. Aspoň tedy pro mě.

Kruh (2002)

Když jsem vyprávěl mým sestřenicím, jakou má Kruh super atmosféru a že jsem se bál při každém zhlédnutí (tenkrát jsem ještě uměl vsugerovat si, že je film skutečnost a to byl potom teprve zážitek, dnes už to neumím), tak ho ode mne ani nechtěly půjčit, ačkoliv jsem jim to všemožně nabízel. Viděl jsem ho mnohokrát v češtině i v originále (i s bonusy) a absolutně mě ohromila temná atmosféra a pečlivě budované napětí. Pro někoho možná jednoduchý snímek, ale i tak na mě zapůsobil dokonale. Lepší než japonský originál, zřejmě nejlepší duchařský horor a jeden z nej hororů vůbec. A navíc dokonalá hudba Jendy Pokojů, která mě vždycky dostane (nezapomenutelný klavír).

Steve Jobs (2015)

Ne, že bych Jobse obdivoval jako člověka (záleží také, na kolik je pravda všechno, co jsem v tomto snímku viděl), ale spíš jako vizionáře, jeho iPhone je jistě revolučním krokem. Takže tento vynikající film s perfektními hereckými výkony a se skvělým scénářem musím hodnotit plnou pálkou. Moje hodnocení je podloženo i tím, že jsem počítačový fanda (tento obor jsem studoval, i když neúspěšně). Ale, jako většina, bych si nikdy nic od Applu nekoupil, i tak ale Stevu Jobsovi patří pomyslná hvězda na chodníku slávy. A navíc ten tak trochu dojemný konec. R.I.P. Steve

Vratné lahve (2007)

Vždycky mě zajímalo, co se stane, když na dlažbu spadne láhev od piva. Rozbije se, nebo se vytvoří časoprostorová trhlina vedoucí do jiné dimenze? Odpověď mi kdokoliv může napsat na rozbita.lahev@jina.dimenze.gov. Opravdu by mě to zajímalo. Já jen abych se zbytečně neobával. Občas se Tkaloun během snu skutečně dostával do jiné dimenze, což moc dobře znám. :) Obsazení filmu celkem dobré, potěšili mě Macháček a Vilhelmová. A Mluvka a Úlisný v menších rolích. Film vypráví o podzimu života, kdy se skutečně může ze života vytratit láska, ale že by byl Tkaloun v tomto věku ještě takový proutník, tomu se mi nechce věřit.

Pod kopyty stád (1966)

Celkem nudný film. Červená řeka z roku 1948 je rozhodně lepším filmem.