Queen ve Wembley (1986) (koncert)

Queen byla nejlepší skupina všech dob, Freddie Mercury největší zpěvák všech dob a píseň Bohemian Rhapsody nejlepší a nejkomplexnější skladbou všech dob, spolu s We Are the Champions, The Show Must Go On a We Will Rock You tvoří absolutní svatou čtveřici. Můžete si o tom myslet, co chcete, neschopní, neodborní, nekompetentní a diletantští kritici si o tom můžou myslet, co chtějí, ale tak to prostě je. Ámen. Ty takzvané odborníky na hudbu opravdu nechápu, když hledáte na Googlu koncert Live Aid (1985), nejčastěji se zobrazí vystoupení právě této skupiny, ale v žebříčku "100 Greatest Artist" časopisu Rolling Stone z roku 2010 jsou až na 52. místě, což tedy opravdu nechápu, Queen prokazatelně zajímali více lidí než třeba Aretha Franklin (9. v žebříčku), nebo Prince (27. v žebříčku huh)!!!!!!!! I když jsem viděl jen hodinovou verzi, zazněly ty největší hity a byl jsem opravdu spokojen. Zajímavý komentář: buchannon

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

S Charliem Sheenem je to opravdu super. Připadá mi, že je to seriál z jeho života. Ale s Ashtonem Kutcherem je to trochu trapárna. Zde svými vtípky vévodí spíš Jon Cryer a obsazení Josefa Cardy je mimochodem opravdu mistrovský tah.

Nepohodlný (2005)

Nemohl jsem dýchat napětím ... ... napětím, až bude konec tohoto bohapustého blábolu. Další bezbřehá nuda totálně o h... ehm o ničem. Během "filmu" se mi párkrát málem zastavilo srdce, aby mě ušetřilo nekonečného utrpení. Opravdu nechápu, proč vždycky naletím hodnocení filmu, když se to pak vlastně ani nedá sledovat. Holt, musím být obezřetnější při výběru spektáklu, ale bohužel je nemožné rozeznat předem, jestli to bude drama o něčem, anebo pseudodrama o ničem, která zde bohužel často mívají velmi kladná hodnocení.

Interview podle van Gogha (2003)

Čekal jsem bohapustou nudu, ale ta se nakonec nekonala, i když se děj odehrával pouze v jedné místnosti. Někdy holt stačí jen slovní herectví bez akce. Příjemně osvěžující minimalisticky pojatý snímek. Jsem zvědav na americký remake.

451° Fahrenheita (1966)

Úplně jsem se v tomto filmu našel. Knihy jsem četl v podstatě jen v hodně brzkém věku, anebo když to byla povinná četba do školy, jinak skoro vůbec. Zkrátka mě to nějak nebaví. A navíc mnohem víc si pamatuju scény z filmů než pasáže z knih. Zkrátka pohyblivý obrázek je jeden z největších vynálezů moderní doby. No, kdekdo by mě asi nazval kulturním barbarem, ale to je mi úplně volný. A teď k filmu: Jedná se vpravdě o průměrný kus, kde je navíc v hlavní roli celkem nesympatický Oskar Werner. Ale Jan Tecl z kandidátky ODS je na tom o mnoho světelných let hůře. Z něj faleš a nesympatičnoat jen čiší. Toto jsem prostě musel napsat, protože Tecl na mě vykukuje snad z každé (vtíravé) reklamy ODS. ... P.S.: Zřejmě nikdy si nepřečtu nic od Raye Bradburyho. ... P.P.S.: Určitě ne.

Megažralok vs. obří chobotnice (2009)

Megažralok, který vyskočí snad 100 metrů nad hladinu moře a sejme obří dopravní letadlo. Nebo obří chobotnice, která ve svých chapadlech třímá ponorku. To tu ještě nebylo. :-))) Ale jinak je to jen další megasra*ka.

Bod zlomu (1991)

Jó tenkrát jsem byl tajně zamilován do superkrásné Lori Petty, možná ani mámě jsem to neřekl. :) Tenkrát to byla fakt kost nad kosti. Ale asi jediný, kdo v tomto filmu opravdu hraje, je Patrick Swayze a pak ještě Gary Busey. I tak je to ale skvělý film a super vzpomínka na mé mládí.

Godzilla (2014)

Přívlastek "akční" tomuto "spektáklu" prakticky nenáleží, když první akce přišla až v 37. minutě a navíc celý film byl jen zoufalá duševní onanie, u které jsem raději skoro vypnul mozek a téměř jsem ji nevnímal. Nějak nedokážu docenit "snahu" tvůrců, o čem tenhle film vlastně je? Bezbřehá nuda. Už nikdy víc. Další díly, které bohužel budou následovat, mě zcela jistě nechají chladným. Verze z roku 1998 je o 300 procent lepší, ta si aspoň na nic nehraje a je to čistokrevná akční řežba.

Viděl jsem ďábla (2010)

Hodně zajímavá sonda do hlubin duše (nenávist, zoufalství, touha po pomstě...) pozůstalého po oběti masového vraha. Skutečně začínám milovat korejské filmy. Na konci filmu byla jakási zmínka, že ten masový vrah toho snad lituje, řekl bych že opravdu ne. Ale naštěstí je to jen film. Jak zde bylo napsáno: nic pro citlivky.