Pelíšky (1999)

Dlouho jsem tomuto filmu dával pouze čtyřkové hodnocení, ale když jsem ho viděl v roce 2017 (Pokolikáté už?), tak jsem mu dal plnou pálku. Mimo jiné musím vyzdvihnout věrohodné výkony všech zúčastněných herců. Tento kultovní snímek je nabitý humorem a hláškami a snad je i odrazem tehdejší doby. Aneb: "Proletáři všech zemí, vyližte si prdel!" Což je dost nelichotivé, neboť podle Karla Marxe byli proletáři většina lidí v kapitalistických zemích. Ale zbytek Hřebejkovy tvorby mě nějak nenadchnul. Pro mě je lepším režisérem Jan Svěrák, co film, to skvost (téměř).

Rebelové (2001)

Muzikály opravdu miluju, ale jen ty dobré. A tento k nim stoprocentně patří. Můžete psát, že je patetický a kýčovitý, ale je to přece oddychový film, tak u něj moc nehledejme chyby. Chytlavé písně a romantika s krásnými slečnami u mě vždy zabírá. Ale ten konec mě opravdu dojal, bohužel tehdy to byla realita...

Megapiraňa (2010) (TV film) odpad!

Abych i já dal odpad!, to už musí být skutečná megasračka! Až se divím, že mi z toho nepraskly oči.

Doom (2005)

Dvakrát v životě jsem byl závislý na počítačových hrách (poprvé hlavně Doom II a podruhé Farcry). Vzpomínám na svůj první počítač pentium MMX 166 a na propařené noci (byl bych radši, kdyby byly propářené, nejlépe s osobou opačného pohlaví). Byla to období pekelná, ale zároveň krásná. Tento klasický, svižný, stylovou akcí a hláškami nabušený a na nic si nehrající snímek mi je připomněl. Možná si zase někdy, pokud mě to bude bavit, dám malou seanci v Doom II.

Těžká váha (2005)

Zdá se, že existuje boxerská svatá trojice (alespoň tedy pro mě): Million Dollar Baby, Rocky a Těžká váha. Zato Zuřící býk mě moc nenadchnul, mnohem víc se mi líbil Ali. Od poloviny filmu Těžká váha jsem se bál, že bude mít tragický konec a nakonec to dopadlo, jak to dopadlo. Jak napsal Damon Runyon: "V historii boxu neznám příběh, který by snesl srovnání s životem Jamese J. Braddocka..." A s tím naprosto souhlasím. Toto je skutečně nejlepší boxerský film podle skutečnosti. Ron Howard je opravdu excelentní režisér. To, že jeho spojení s Russellem Crowem funguje na jedničku, dokázali mj. už v Čisté duši. Dávám čistých pět i navzdory Tsunami_X, který opět nezklamal. :))

Megalodon (2002)

Jednou z produkčních společností je 100% ENTERTAINMENT, INC. - což pro tento film platí beze zbytku. :) Ale je pravda, že takováto veledíla musí člověk sledovat opatrně a v malých dávkách, jinak by mohl přijít k psychické újmě. V LEVELu jednou Michal Rybka (podle mě božan) psal: "Recenzovat shity je zábavné, ale člověk může přijít k psychické újmě." Z těmito filmy je to podobné. Mám v počítači složku nazvanou "Filmy - klenoty" a tam se nachází ty největší skvosty (občas je obsah doplňován), ale nebojte se dávkuji si je skutečně v menších dávkách a obezřetně. :) Mé sbírce jednoznačně vévodí série Sharknado. Ale tento "spektákl" to je jiná káva. Vizuální stránka je i na tehdejší dobu otřesná. Např. synchronizovaně svetélkující medůzy. Děj téměř nulový, jeden z nejhorších filmů. Hlavně, že na konci je sáhodlouhý seznam, komu všem tvůrci děkují, nevím tedy za co.

Hon na lišku (2014)

Svého času jsem taky dělal zápas, nebo jsem se spíš o to pokoušel. Ale to jsem ještě nebyl tak vyžraný jako dnes. Proto si film, který je skutečně natočen bez zbytečného patosu, získal mé sympatie a mé hodnocení se vyšplhalo o stupínek výše (snad trochu zvedne rating tohoto podhodnoceného snímku). Zápas jsem (hlavně v pozdějším věku) opravdu miloval, byl to také jeden ze sportů na Antických olympijských hrách (i když v trochu jiné podobě), v němž vynikal např. i Hipposthenés ze Sparty... ...no radši nebudu dělat přednášku.

Nevědomí (2013)

Před tímto spektakulárním snímkem jsem byl v kině naposledy v první polovině devadesátých let (možná to byl Jurský park nebo Cliffhanger), ale pak jsem se jaksi odhodlal a svůj kinocelibát jsem porušil právě tímto filmem. A i když jsem na tom psychicky nebyl dobře a úplně jsem si ho neužil, rozhodně jsem nelitoval. Poté co jsem si ho znovu pustil v klidu domova, musím hodnotit takto - čistých pět. Dechberoucí a vtahující atmosféra a dokonalá hudba (jedna z nejlepších, jakou jsem kdy ve filmu slyšel, až se divím, že tvůrci M83 mají tak málo filmových zářezů, no zřejmě si od těchto borců něco stáhnu (ehm koupím)). Jen se těším na další Kosinského počiny, jestli se aspoň přiblíží tomuto spektáklu, MÁME SE NA CO TĚŠIT.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Zřejmě nejlepší krimi, jakou jsem kdy viděl. Opravdu velmi šťastný a mistrovský tah umístit děj do poloviny století. Kdyby se odehrával dnes, mohl by sklouznout do moderní přílišné akčnosti, jak se dnes bohužel filmy točí. Brian Helgeland je jeden z nejlepších současných scénáristů, odpusťme mu proto přehmat v podobě "Noční můry v Elm Street 4: Vládce snu".

Žraločí tornádo 4 (2016) (TV film)

A opet Žraločí tornádo. Opravdu jen čekám, který díl konečně získá Oscara. Fakt prdel. Nejvíc mě baví, jak si na začátku dělají prdel z Hvězdných válek. Vůbec mi nepŕíjde, že by tvůrcům docházely nápady. Jen tak dál. Ale přesto peachovina na entou. No i když oči mi nepraskly. :) Ale musím přiznat, že takhle jsem se dlouho nenasmál a to myslím úplně vážně. Žraločí, ropné, ohnivé, lávové, elektrické, kamenné, nukleární a dokonce i dobytčí tornádo. Kdepak, tento film musíte brát naprosto vážně. :) Je vidět, že tato série má opravdu výjimečné kvality. :) Steve se opět překonal. :) Dokonce jsem poslal děkovný mail do TV Barrandov.